Liga Mistrzów: Grupa F
28 lis 2023 21:00
90+9'

Hakimi, miękkie dośrodkowanie na dalszy słupek, ale kolejny raz nie trafia w bramkę Barcola.

2
2
8
90+8'

Mbappe! Pewny strzał. Pope to wyczuł, ale był bez szans. 1:1!

Paris Saint-Germain
11
7
1
9
28
90+7'

Najpierw brzuch, później ręka Livramento. Ale mamy rzut karny dla PSG!

7
5
2
11
32
90+6'

Szymon Marciniak biegnie do monitora.

3
5
4
3
9
90+5'

Kartka za protesty. VAR oczywiście to sprawdza.

1
1
2
4
90+5'
5
4
90+5'

Ręka w polu karnym Newcastle. Protesty gospodarzy!

2
1
1
2
90+3'

Asensio zza pola karnego. Lewa noga, jego lepsza. Zły strzał. Bardzo niecelnie.

1
90+2'
Newcastle United
1
3
90+1'

Hakimi podciął piłkę w pole karne, ale Barcola oczywiście pudłuje! Z woleja z pięciu metrów... nad poprzeczką.

1
1
90'

Sędzia dolicza minimum 8 minut.

2
1
1
4
2
90'

Nie spieszy się Pope z wybiciem piłki. Newcastle robi wszystko, by zgarnąć te trzy punkty.

1
1
87'

Nie ma! Mbappe w znakomitej solowej akcji, przepchnięty rywal, mocny strzał z ostrego kąta i w brzuch dostał Pope. Jeszcze dobitka Francuza... centymetry obok słupka!

1
1
1
86'

Asensio wrzucał lewą nogą w pole karne. Znakomicie, natomiast nikt nie doszedł do piłki. Wystarczyło lekko ją musnąć i Pope miałby problemy.

85'
83'
1
83'

Jeszcze jakieś problemy Almirona. Przerwa.

82'
82'

Dembele strzela tuż obok słupka po dograniu z lewej strony Lucasa Hernandeza!

82'

Przygniatająca przewaga. Newcastle nie potrafi wydostać się z własnej połowy.

81'

Dziesięć minut do końca. Nie maleje przewaga PSG. Trener Eddie Howe pewnie chciałby przeprowadzić jakąś zmianę, ale... nie za bardzo ma kogo wpuścić. Na ławce dwóch bramkarzy, środkowy obrońca i paru młodzieżowców.

79'

Niecelny strzał z dystansu oddał Hakimi.

1
1
1
1
1
76'

Rozpędził się Mbappe, wydawało się, że dostał dobre prostopadłe podanie z głębi pola, ale ostatecznie okazało się, że zbyt mocno zagrywał Dembele. Pope szybszy przy piłce.

2
1
74'

Pope, a przed nim dwie ściany po czterech i pięciu zawodników Newcastle. I tylko Isak biegający nieco wyżej. Ultradefensywne ustawienie Newcastle.

1
72'

Donnarumma ukarany za protesty.

3
1
1
72'
1
1
2
72'

I znowu protesty gospodarzy. Domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką.

71'

Newcastle ewidentnie ma trudniejszy czas, ale dalej jakimś cudem utrzymuje zero po stronie strat.

69'

Po szybkiej konsultacji decyzja z boiska została podtrzymana. Uznano, że Gordon nie faulował Hakimiego, choć kontakt był.

4
1
69'

Jeszcze VAR.

4
69'

Hakimi pada w polu karnym. Protesty wszystkich zawodników PSG, ale Marciniak nie daje karnego!

1
4
1
67'

Barcola, po raz kolejny! Mbappe podeszwą zagrał w ciemno. Wyszło fenomenalnie, bo Barcola był w sytuacji sam na sam, ale strzelił tylko w boczną siatkę!

66'

Niewiarygodne, to powinien być remis! Fantastyczna akcja Mbappe, założona siatka rywalowi, podanie do Barcoli, ale Pope w nieprawdopodobny sposób broni strzał z pięciu metrów!

1
65'

Barcola w narożniku pola karnego. Jednak zbyt czytelnie składał się do strzału i został zablokowany.

64'

Almiron uderzył z woleja zza pola karnego. Gdyby nieco lepiej trafił w piłkę... a tak strzelił obok bramki.

62'
61'

Faul w ataku Schaera.

61'

Dobry strzał Trippiera, ale piłka otarła się o głowę Danilo stojącego w murze. Korner.

60'

Ależ urwał się na skrzydle Gordon. Minął Skriniara na zamach i ten ratował się faulem kilka metrów przed polem karnym.

60'
1
1
1
58'

Najpierw faulował Livramento, a następnie z całej siły odkopnął piłkę po gwizdku.

58'

Kolejna kartka, tym razem dla Dembele. Gwizdy publiczności.

58'
1
1
1
56'

Wreszcie mieliśmy prostopadłe podanie w pole karne. Dembele doszedł do piłki, ale świetnie spisał się Pope. Była jeszcze próba strzału Mbappe z powietrza, jednak nie trafił czysto.

54'

Strata Koreańczyka, a następnie faul taktyczny.

54'
1
1
1
54'

Skriniar chciał przyspieszyć i podał piłkę w aut. Hakimi nie miał szans do tego zdążyć.

1
53'

Mnóstwo podań w wykonaniu zawodników PSG, ale większość w poprzek boiska. Brakuje przyspieszenia, oddania strzału.

50'

Nie widzimy jakiegoś szaleńczego zrywu PSG po przerwie.

49'

Ugarte podawał przez środek z pominięciem drugiej linii, ale nie opanował piłki Dembele, a Kolo Muani się niczego nie spodziewał.

46'

1
45+3'

Piękna akcja gospodarzy, Mbappe podał płasko w pole karne, ale strzał Dembele z bliska został zablokowany!

1
2
45+1'

Był rzut rożny dla Newcastle, ale faulowany w polu karnym był Fabian Ruiz.

1
45'

Sędzia dolicza minimum 3 minuty.

1
1
44'

Piłka wybita przed pole karne. Był tam ustawiony Fabian Ruiz, uderzenie z powietrza i pewnie broni Pope.

44'

Strzał Ugarte z dystansu, rykoszet... i rzut rożny.

1
43'

Niewiele dzieje się na boisku. Newcastle postawiło mur, przez który ciężko się przebić.

41'

Dłuższe podanie do Kolo Muaniego, ale ten złapany na spalonym, choć... chyba tu akurat błąd popełnił polski sędzia asystent.

1
39'

Pressing Newcastle. I nie radzą sobie z nim paryżanie. Zdecydowanie lepszy fragment w grze zespołu z Premier League.

36'

Ładnie wyszli spod pressingu goście. Ugarte ratował się faulem taktycznym. Szybsza noga Almirona, który dziubnął sobie piłkę i został wycięty.

2
36'
1
1
1
35'

Mbappe podawał płasko w pole karne, doszedł do strzału Fabian Ruiz, jednak był blokowany.

34'

PSG w ataku pozycyjnym. Na razie są to męczarnie. Niewiele wychodzi. Newcastle w trybie obronnym.

32'

Dembele! Było blisko gola, ale Pope kapitalnie broni płaski strzał Francuza. Piłka sunęła po murawie przy samym słupku.

1
31'

Lee na skrzydle, wrzutka w pole karne, ale kolejny raz brakuje precyzji. Livramento spokojnie odgrywa do własnego bramkarza.

30'

Brzydki faul Lucasa Hernandeza, gdy Newcastle ruszało do kontry. Wcześniej nie wykorzystali dobrej okazji do szybkiego ataku gospodarze. Przekombinowali w polu karnym Kolo Muani i Dembele.

1
1
28'

Ugarte huknął z 35 metrów. W trybuny.

1
27'

Akcja PSG, Dembele na prawym skrzydle szukał mocnego dośrodkowania w pole karne i trochę przesadził z siłą. Żaden z partnerów nie miał szans, by dojść do strzału.

1
26'

Jeszcze szybka analiza ewentualnego spalonego, ale wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami. 0:1. Gramy!

1
1
25'

Newcastle prowadzi! Pachnie sensacją w Paryżu. Donnarumma odbił piłkę przed siebie po strzale Almirona zza pola karnego. Dopadł do futbolówki Isak i po prostu wykonał wyrok z kilku metrów.

9
3
2
1
23'

Szybko wykonany rzut wolny przez PSG. Lee zagrał w pole karne, był niepilnowany Dembele, uderzenie z woleja, ale zabrakło precyzji.

22'

Joelinton nieprzepisowo zatrzymywał Lucasa Hernandeza. Kartka.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Joelinton.

21'

Isak ładnie utrzymał się przy piłce na środku boiska, mógł wyprowadzić kontrę, jednak podawał za mocno i niedokładnie na skrzydło w kierunku Trippiera. Od razu przeprosił.

1
20'

Mbappe zgubił piłkę przed polem karnym. Odebrał ją Almiron, który wrócił się bardzo głęboko.

1
1
19'

Trochę się uspokoiło na boisku.

1
17'

Ładna akcja gości. Poklepali w środku, podłączył się Livramento, ale podawał za mocno na skrzydło do Almirona. To była dobra okazja. Można było ją lepiej rozegrać.

15'

Inna sprawa, że Newcastle gra trochę odważniej. Tak jakby pierwszy strach związany z wizytą w Paryżu już minął.

1
14'

Przewaga PSG wciąż jest wyraźna, natomiast jeśli takie pomyłki w obronie będą się powtarzać, to możemy mieć bardzo interesujące spotkanie.

2
12'

Ale okazja dla gości! Hakimi stracił piłkę z boku boiska. Almiron powalczył, podał do Isaka, ale ten nie trafia w bramkę z kilku metrów!

2
12'

Zablokowane uderzenie Ugarte z dystansu.

11'

I kolejny raz pięknie pograli paryżanie. Kolo Muani poklepał z Fabianem Ruizem, ale Hiszpan za długo zwlekał ze strzałem w polu karnym i został zablokowany.

1
9'

Świetny kontratak PSG. Hakimi ruszył prawym skrzydłem, zagrał płasko w pole karne, ale efektowny strzał piętką Mbappe z kilku metrów broni Pope!

1
1
8'

Ależ kapitalna interwencja Trippiera. Stał w miejscu, przeczytał Mbappe jak otwartą książkę i zatrzymał go przed wbiegnięciem w pole karne.

1
7'

Mbappe przewrócił się w okolicach linii środkowej, ale Marciniak tylko mu pomachał, żeby się podnosił. Gwizdy na trybunach.

1
6'

Na razie absolutna dominacja paryżan. Pope już teraz długo celebruje wybicie piłki z piątki.

4'

Blisko gola PSG! Miękka wrzutka Dembele na dalszy słupek, ale Kang-in Lee nie trafił czysto w piłkę. Była jeszcze okazja do uderzenia z powietrza, lecz Fabian Ruiz wmieszał się w paradę Mbappe i kopnął nad poprzeczką.

1
3'

Pope z dalekim wykopem i Isak faulował Danilo. Szybko tracą posiadanie goście.

1
2'

PSG jeszcze nie oddało piłki rywalom. No, może teraz, bo Dembele za daleko ją wypuścił i nie dogonił w boisku.

1
1'

Gramy!

czas Start meczu
20:59

Hymn Ligi Mistrzów za nami. Za moment początek.

20:56

Zawodnicy wychodzą na boisko.

20:49

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Asystenci Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, sędzią technicznym będzie Paweł Raczkowski. Za VAR odpowiadają Tomasz Kwiatkowski oraz Chorwat Ivan Bebek.