(1:1)
Zakończony
FC Porto
komentarz

Piłkarze Barcelony są już pewni awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Najlepszy zespół w Hiszpanii 2:1 pokonał FC Porto. Kolejny raz ze słabej strony zaprezentował się Robert Lewandowski.

26
20
10
11
12
90+3'

Składna akcja Porto, piłka trafiła do Conceicao, ale ten uderzył wprost w bramkarza!

18
5
7
5
12
90'

Sędzia doliczył do 2. połowy 6 minut.

21
9
9
4
17
90'
5
90'
Wenderson Galeno #13
3
1
1
1
2
89'
7
3
9
2
3
88'

Efektownie przewrotką  uderzył Raphinha, kapitalnie w bramce zachował się Costa!

28
4
3
3
5
88'

Piłkarze Barcelony nie zamierzają oddawać piłki graczom Porto. Coraz bliżej końca meczu.

19
5
2
2
3
85'

Końcowe fragmenty meczu. Piłkarze Porto nie są w stanie na dłużej przedostać się z piłką pod bramkę gospodarzy.

27
10
3
5
6
82'
10
4
6
2
2
81'
Stephen Eustaquio #6
3
1
2
1
1
81'
Francisco Conceicao #10
3
1
2
2
1
80'

Odpowiedż Barcelony. Strzał odbił bramkarz, poprawka Torresa poszybowała tuż obok słupka!

4
2
1
1
5
80'

Ogromne zamieszanie pod bramką Barcelony. Gościom zabrakło celnego uderzenia. Pena cudem wyszedł cało z opresji.

5
3
4
2
2
79'

Uderzenie Cancelo w kierunku dalszego słupka. Piłka minęła bramkę w niewielkiej odległości.

3
2
11
3
2
76'

Niecelnie z ok. 17 metrów uderzył Torres, wcześniej jednak Hiszpan był na spalonym.

4
2
7
6
3
74'
8
1
4
8
2
74'
FC Porto
15
5
1
1
1
71'

Odpowiedź gości. Strzał Evanilsona odbił Pena. Wcześniej był jednak spalony.

7
5
6
2
4
71'

Boszzzz... Felix do Lewandowskiego, a nasz reprezentant tragicznie przyjął piłkę. Lepiej niż zawodnik Ruchu Chorzów Kacper Skwierczyński, ale to i tak nie ten poziom.

8
34
8
15
31
68'

Porto po stracie gola nie jest w stanie odpowiedzieć Barcelonie. To gospodarze mają więcej z gry.

21
8
3
4
5
67'
3
2
2
2
3
66'

Rwana gra w ostatnich minutach. Przed momentem ucierpiał Taremi.

1
1
7
5
2
64'

Cancelo dośrodkował z lewej strony, Lewandowski uderzył głową, ale źle trafił głową w piłkę i przestrzelił.

12
14
11
14
26
63'

Raphinha starał się wypatrzeć w polu karnym Lewandowskiego. Piłkę wybił dobrze ustawiony obrońca.

14
5
6
11
12
60'

Dwa kwadranse do końca. Porto musi ruszyć do ataku. Barcelona tylko czeka na moment, kiedy rywal zacznie ryzykować w tyłach.

9
7
4
6
3
59'
13
7
5
10
18
57'

Gol! Strzelił Joao Felix. Asystował mu Joao Cancelo. Barcelona po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu! Z prawej strony płasko dograł Cancelo, Felix uderzył w kierunku dalszego słupka. Bramkarz nie był w stanie sięgnąć piłki! 2:1!

88
36
8
8
14
57'
11
5
2
2
3
55'

Kontra Porto, zabrakło uderzenia, dobrze interweniował w defensywie Araujo, który dodatkowo był faulowany.

5
3
2
3
5
54'

Jak zawsze szukamy Roberta Lewandowskiego. Jest nasz król balu na murawie. I tyle. Czekamy.

19
25
6
12
13
52'

Nikt nie zamierza kalkulować. Porto stara się odgryzać Barcelonie, wciąż jednak groźniej wyglądają próby mistrzów Hiszpanii.

11
5
4
5
4
49'

Kolejna próba Barcelony. Płaski strzał Cancelo poszybował dokładnie tam, gdzie stał bramkarz.

5
2
5
7
11
47'

Kolejna próba Joao Felixa. Strzał z pola karnego przeleciał obok słupka.

6
4
4
4
5
46'

Mocno mogła wejść Barcelona w 2. połowę! Strzał Felixa i piłka zatrzymała się na poprzeczce!

komentarz

Jak na razie w Barcelonie remis 1:1. Taki rezultat daje gospodarzom pewność wyjścia z grupy.

26
19
5
6
10
45'

Sędzia do 1. połowy doliczył 2 minuty.

12
10
9
7
8
42'

Raphinha doszedł do uderzenia. Strzał poszybował niedaleko obok słupka bramki gości!

7
4
11
9
8
40'

Dobra akcja Cancelo, ale o... jednego rywala za daleko. W efekcie obrońcy nie udało się zagrać do czekającego już na piłkę Lewandowskiego.

13
13
11
19
12
38'

Akcja Porto nie zakończyła się powodzeniem. Gospodarze ruszyli z kontrą, ale także nie zagrozili poważniej rywalom.

5
6
6
5
6
37'
8
2
9
6
21
36'
FC Porto
18
10
5
2
7
35'

Drużyny zadały sobie po ciosie, czekamy na więcej, czekamy na Lewandowskiego. Na razie Polak niewidoczny. Pokazał się za to Felix, ale ten w dobrej sytuacji przestrzelił.

13
13
7
8
13
32'

Gol! Strzelił Joao Cancelo. Asystował mu Pedri. Błyskawiczna odpowiedź. Pedri do Cancelo, ten przełożył sobie piłkę i uderzył. Bramkarz był blisko obrony strzału, ale ostatecznie piłka znalazła się w bramce! 1:1!

Asysta:
174
74
22
11
24
30'

Gol! Strzelił Pepe. Porto zadało cios! Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Strzał z dystansu oddał Taremi. Piłkę zablokował obrońca. Dopadł do niej Galeno, ale jego próbę odbiła Pena, który przy poprawce Pepe nie miał już nic do powiedzenia! 0:1!

FC Porto
58
31
16
34
80
29'

Groźny strzał oddał Galeno. Pena pokazał, że jednak potrafi "coś" złapać.

3
5
3
4
4
26'

Taremi doszedł do dogrania i wpakował piłkę do siatki. Zawodnik gości był jednak na nieznacznym spalonym i gol nie może został uznany.

22
9
3
4
13
25'

W zamieszaniu w polu karnym Barcelony do piłki doszedł Varela. Strzał był jednak niecelny.

6
5
3
3
6
23'

Po dograniu z kornera uderzał ponownie Taremi. Tym razem próba była niecelna.

2
1
2
1
4
22'

Porto zagroziło Barcelonie. Do piłki starał się dojść Taremi. Zawodnika gości zablokował obrońca. Mogło być groźnie.

4
1
2
3
19'

Dogranie do Joao Felixa, ten zdecydował się na strzał z trudnej pozycji. Efektem jedynie rzut rożny.

13
3
2
2
3
17'

Próba ataku FC Porto. Zabrakło dokładności i okazja na zagrożenie gospodarzom przepadła.

10
5
1
1
6
16'

Niewiele ponad kwadrans za nami. Szukają swoich okazji zawodnicy. Póki co godnym odnotowania był jedynie strzał Raphinhy.

8
6
3
2
2
13'

Dobre rozegranie akcji przez Lewandowskiego. Goście zorientowali się w sytuacji i Barcelona wywalczyła rzut rożny.

56
24
6
4
10
10'

Kombinacyjna próba Porto. Zagranie do Pepe, który był jednak na spalonym.

9
2
5
5
6
8'

Odpowiedź Barcelony. Groźny strzał w kierunku bliższego słupka oddał Raphinha. Bramkarz FC Porto popisał się bardzo dobrą interwencją.

3
5
6
5
6
7'

Zaidu znalazł miejsce do uderzenia. Strzał w ostatnim momencie zablokował zawodnik Barcelony.

8
1
1
1
4
6'

Joao Cancelo zdecydował się na uderzenie z dystansu. Do szczęścia Portugalczykowi brakowało dość sporo.

3
2
3
4
3
5'

Korner dla Barcelony. Z dogrania Gundogana niewiele wyszło. Piłka w rękach bramkarza.

12
2
6
3
6
3'

Pierwsze minuty bez większych emocji. Czekamy aż zawodnicy złapią swój rytm i wykreują pierwsze zagrożenia.