Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
(0:1)
Zakończony
Borussia Dortmund
90+6'

To mogła być akcja na wagę zwycięstwa, jednak Maatsen wybija piłkę po płaskim dośrodkowaniu Desta. A tylko czekał na jakąś pomyłkę de Jong.

1
1
2
1
1
90+5'

Maatsen podłączył się do akcji, dostał podanie na skrzydle, ale kiedy chciał zagrać piłkę w pole karne, to stracił równowagę. Komedia.

2
2
2
3
2
90+3'

Veerman zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

2
2
2
2
2
90+2'

PSV wciąż w ataku. Borussia broni całym zespołem na własnej połowie.

1
1
2
2
3
90'

Sędzia dolicza minimum 6 minut.

3
90'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Armando Obispo #4
schodzi Schodzi
Olivier Boscagli #18
1
89'

Tymczasem jakiegoś urazu doznał Boscagli.

1
88'

Słabszy fragment meczu. Niewiele się dzieje. Borussia ma problem, by odebrać piłkę, nie mówiąc o stworzeniu jakiejś sytuacji.

2
85'

Borussia bardzo głęboko wycofana. Chyba będzie zadowolona z remisu.

2
83'
ZMIANA
Mauro Junior #17
Ismael Saibari #34
1
82'
ZMIANA
81'

Dwójkowa akcja Amerykanów. Pepi do Desta, ten miał miejsce w polu karnym, strzelił mocno z ostrego kąta i Meyer po raz kolejny ratuje swój zespół.

2
79'

Po raz kolejny urwał się na prawej flance Bakayoko, ale jego dośrodkowanie niemal z linii końcowej nie sprawiło żadnych problemów rywalom. Meyer spokojnie złapał piłkę.

2
76'

Kwadrans do końca. PSV chce strzelić gola, który dałby choć minimalną zaliczkę przed rewanżem w Dortmundzie.

2
1
1
1
3
75'

Akcja Bakayoko. Ładnie ograny rywal, ale później zabrakło siły przy strzale lewą nogą. Meyer pewnie broni.

3
3
3
2
3
75'
ZMIANA
72'

Dobre dośrodkowanie Maatsena! Sytuacyjny strzał oddał Wolf i piłka odbiła się od słupka!

1
2
1
71'

Podłączył się do akcji Schlotterbeck. Faulował go Saibari i Borussia ma rzut wolny niedaleko narożnika pola karnego.

1
2
1
1
1
68'
ZMIANA
3
2
4
3
2
68'

Spotkanie nam się wyrównało, choć częściej przy piłce jest drużyna PSV.

2
65'

Bardzo niecelny strzał Lozano z narożnika pola karnego.

63'

Kolejna szybka akcja Borussii, ale po dośrodkowaniu Ryersona nie oddał strzału Fuellkrug. Dostał podanie za plecy.

3
1
1
1
1
62'
ZMIANA
3
2
1
1
1
62'

Saibari huknął zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę! Miał mnóstwo wolnego miejsca.

2
61'

Wrzucał Sancho. Piłka spadła idealnie przy Malenie, ale ten nie do końca wiedział, jak chce oddać strzał. I wyszło dość pokracznie.

2
60'

Drugi z rzędu korner dla BVB. Chyba budzą się zawodnicy z Dortmundu.

3
2
1
1
1
59'

I jakby na zawołanie świetna kontra gości. Malen opanował piłkę w polu karnym i strzelił mocno z dość ostrego kąta, jednak Benitez spisał się na medal.

2
1
1
1
1
58'

Mówiąc kolokwialnie, Borussia została w szatni. Nie wyszła na drugą połowę.

1
57'

Hummels do tej pory nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

1
1
1
2
3
56'
GOOOOOOL!!!

1:1 w Eindhoven! Luuk de Jong strzelił bardzo precyzyjnie i choć Meyer rzucił się w dobry róg, to nie był w stanie sięgnąć piłki.

2
1
1
3
5
55'

Nie będzie zmiany decyzji. Sędziowie potwierdzili, że to jest rzut karny.

3
1
1
3
4
54'

VAR to jeszcze sprawdza.

4
54'

Protestują zawodnicy BVB, a konkretnie Hummels. Piłka odskoczyła od nogi Tillmana, a następnie zaatakował ją wślizgiem doświadczony stoper.

2
1
1
3
4
54'

Rzut karny dla PSV!

2
3
53'

Pierwsza od dawna szansa dla Borussii, był rzut rożny, jednak Reus nie stworzył zagrożenia w polu karnym.

50'

Gospodarze rzucili się do ataku od początku drugiej połowy. Wysoki pressing, nie dają odsapnąć defensywie BVB.

1
49'

I kolejna akcja PSV. Veerman oddał techniczny strzał z 25 metrów i tylko ofiarny wślizg Reusa sprawił, że piłka przeleciała obok bramki.

2
2
2
2
3
48'

Teze popisał się kapitalnym dośrodkowaniem w pole karne. Nikt się tego nie spodziewał, czekał na piłkę de Jong, ale w ostatniej chwili doskonale zachował się Hummels i uchronił swój zespół przed stratą gola.