Lazio Rzym
90+4'

Ostatnie ataki dość jednostronnego meczu.

90+2'

Trener Bianconerich z premedytacją utrudniał zadanie przeciwnikom przeprowadzeniem pięciu zmian w trzech okienkach w krótkim fragmencie meczu.

90'

Doliczone pięć minut.

89'
89'

Juventus FC. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Carlos Alcaraz.

wchodzi Wchodzi
Carlos Alcaraz #26
schodzi Schodzi
86'
85'

Żółtą kartkę otrzymał Timothy Weah za ostre przewinienie.

Juventus FC
84'

Dopiero w końcówce podstawowego czasu trener Massimiliano Allegri zdecydował się na przeprowadzenie zmian w wybranej przed meczem jedenastce. Trudno jednak dziwić się szkoleniowcowi Bianconerich, ponieważ jego podopieczni zaczęli skutecznie atakować po przerwie, a z powodzeniem bronili praktycznie od początku meczu.

81'

Lazio. Schodzi: Mario Gila. Wchodzi: Elseid Hysaj.

Mario Gila #34
80'

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Timothy Weah.

Andrea Cambiaso #27
80'

Juventus FC. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Kenan Yildiz.

Kenan Yildiz #15
77'

Nie spieszy się już Bianconerim.

75'

Przerwa w grze spowodowana urazem Bremera. Pozostał tylko kwadrans regulaminowego czasu.

72'

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Daichi Kamada.

71'

Interweniował Federico Gatti i zawodnikom z Rzymu ponownie nie udało się sprawdzić Mattii Perina. Przy aktualnym wyniku Lazio nie przystąpi z dużymi nadziejami do rewanżu na Stadio Olimpico. Potwierdza się, że Biancocelesti czują się źle w meczach na terenie Juventusu.

1
70'

Nie zmienia Massimiliano Allegri, skoro jego jedenastka funkcjonuje na wysokich obrotach.

66'

Dawno tak przekonujący w ofensywie nie byli podopieczni Massimiliano Allegrego.

1
1
64'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Weston McKennie.

Bianconeri nie zamierzali zadowolić się skromnym prowadzeniem, skoro szło im dobrze rozprawianie się z atakami Lazio. To Juventus stwarzał sobie lepsze szanse na drugiego gola niż przeciwnik na jakiegokolwiek. Jeszcze Manuelowi Locatellemu nie udało się przymierzyć do bramki, ale gol na 2:0 padł w 64. minucie za sprawą uderzenia Dusana Vlahovicia. Sytuacja zespołu z Turynu staje się coraz wygodniejsza!

60'

Po godzinie zawodnikom z Turynu jest bliżej do finału.

1
59'

Lazio nie sprawdziło Mattii Perina strzałem po rozegraniu rzutu wolnego. Mattia Perin nie musi zdawać trudnych egzaminów pod nieobecność Wojciecha Szczęsnego w bramce Juventusu.

1
57'

Niedokładne podanie Andrei Cambiaso. Zdecydowanie lepiej zachował się przy golu Federico Chiesy.

1
55'

Bianconeri są spokojni po zdobyciu prowadzenia i czekają na możliwość powiększenia przewagi. Z kolei piłkarze Lazio mają problem w ofensywie. Dopóki nie ponieśli strat, można to było usprawiedliwiać, ale aktualnie powinni chociaż spróbować odrobić stratę.

1
52'

Lazio w opałach, a Bianconeri nabierają rozpędu.

3
50'

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Andrea Cambiaso.

Po przerwie już doszło do przełomu, a Juventus dobrał się do bramki podopiecznych Igora Tudora. Gol na 1:0 padł po strzale Federico Chiesy. Reprezentant Włoch znalazł sposób na pokonanie Christosa Mandasa w 50. minucie. Nie popisała się obrona Lazio i sytuacja Biancocelestich zdecydowanie się skomplikowała.