Nowe wieści ws. Milika. Nie są pozytywne

Arkadiusz Milik zmaga się z urazem mięśnia lewego uda. Wiadomo już, że napastnik reprezentacji Polski ominie kolejne spotkanie Juventusu.

Szymon Michalski
Arkadiusz Milik Getty Images / Ivan Romano / Arkadiusz Milik
Od jakiegoś czasu występ Arkadiusza Milika we wtorkowym meczu (2 kwietnia) z Lazio Rzym w ramach Pucharu Włoch stał pod ogromnym znakiem zapytania (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Wszystkie znaki na niebie wskazywały na to, że Polaka zabraknie w tym spotkaniu. Mimo wszystko tliła się jednak iskierka nadziei, iż 30-latek wybiegnie na boisko. Teraz jest już wszystko jasne.

Dzień przed meczem dziennikarz Romeo Agresti przekazał na platformie X, że Arkadiusz Milik nie będzie dostępny dla trenera Juventusu Massimiliano Allegriego przy okazji spotkania z Lazio.

"Milik odpada z meczu Juvenetus - Lazio, Alex Sandro i Alcaraz trenowali razem z grupą" - czytamy w mediach społecznościowych. To oznacza, że ostatnia dwójka będzie gotowa do gry.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik urazu mięśnia lewego uda nabawił się w połowie marca podczas jednej z sesji treningowych. Szacuje się, że przerwa w grze byłego reprezentanta Polski może potrwać nawet miesiąc.

Gdyby informacje te potwierdziły się, 30-letni napastnik ominie także spotkanie w Serie A z ACF Fiorentiną. To zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia. Wspomniane starcie Juventusu z Lazio Rzym w Pucharze Włoch rozpocznie się o godzinie 21:00 (2 marca). W pierwszym meczu Stara Dama przegrała 0:1.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)