Liga Mistrzów: Półfinały, pierwsze mecze
01 maj 2024 21:00
90+2'

Moukoko w pierwszej akcji. Dostał dobre prostopadłe podanie od Reusa, ale następnie zgłupiał i w zasadzie oddał piłkę za darmo rywalom.

7
15
4
8
11
90+1'
90'

Sędzia dolicza minimum 4 minuty.

6
2
4
4
6
90'

Paryżanie w ataku. Oni nie chcą tak tego zostawić, zależy im na strzeleniu gola.

4
4
3
4
5
87'
87'
1
87'

Vitinha dostrzegł wbiegającego w pole karne Fabiana Ruiza. Zagrał na centymetry, ale Hiszpan nie trafił w bramkę w dogodnej sytuacji.

3
1
2
1
84'

Akcja BVB! Po podaniu Sancho doskonałą okazję miał Brandt, ale kapitalnym wślizgiem powstrzymał go Marquinhos. Po chwili jeszcze główkował z kilku metrów Reus, jednak nie trafił w bramkę.

3
1
1
5
6
83'
82'

Vitinha... strzelał z szesnastu metrów i piłka przeleciała tuż obok słupka.

6
6
1
1
80'

Ależ patelnię miał Dembele. Hakimi skręcił Maatsena w polu karnym, wystawił piłkę do Dembele, ale ten strzelił nad poprzeczką!

13
15
3
2
79'

Męczy się w ataku PSG. Nuno Mendes zagrywał w ciemno w pole karne, ale Dembele nie miał szans, by dojść do piłki.

9
5
76'

Kwadrans do końca. Borussia raczej kontroluje wydarzenia na boisku, choć pewnie trener Terzić nie miałby nic przeciwko, gdyby udało się podwyższyć wynik, mając w perspektywie rewanż w Paryżu.

13
5
2
5
3
74'
Borussia Dortmund
2
1
2
4
9
73'

Tymczasem Nuno Mendes nie podnosi się z murawy. Został nadepnięty przez Schlotterbecka.

1
1
1
1
72'

Doskonałą szansę miał Dembele. Idealnym podaniem obsłużył go Mbappe, ale fantastycznie interweniował Kobel.

9
2
1
1
3
71'

UEFA przekazała, że gospodarze przebiegli w tym momencie aż o siedem kilometrów więcej niż rywale.

8
3
3
2
1
71'

A paryżanom przestała się układać gra. Przed momentem Kolo Muani nie zrozumiał się z Fabianem Ruizem i kopnął piłkę w aut.

4
6
1
1
2
68'

Wygląda na to, że piłkarze z Dortmundu przetrwali najtrudniejsze chwile w tym meczu. Udało się odzyskać równowagę i oddalić grę od własnej bramki.

13
8
3
3
1
66'

Zaczarowali zawodnicy BVB swoich rywali. Rozgrywali rzut wolny na cztery tempa, w końcu centrował Maatsen, ale Fuellkrug strzelał głową nad poprzeczką.

7
4
4
3
3
65'
63'

Kolejna szansa dla gospodarzy. Dośrodkowanie Brandta na dalszy słupek, Fuellkrug już składał się do strzału głową, ale został odepchnięty przez Nuno Mendesa. Sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

3
3
2
4
7
60'

No nie. To musi być 2:0! Sancho przeprowadził akcję jak za najlepszych lat, wystawił piłkę w okolice siódmego metra do Fuellkruga, ale ten koszmarnie przestrzelił!

4
1
5
15
15
59'

I kolejna próba gospodarzy. Brandt pokusił się o uderzenie bez przyjęcia z dwudziestu metrów... obok.

1
3
1
59'

Z rzutu rożnego zagrywał Brandt, Hummels strącił piłkę, jednak zabrakło tam kogoś, kto oddałby strzał.

3
1
58'

Pierwsza od dawna akcja BVB, strzelał Fuellkrug i po bloku Marquinhosa piłka wyleciała za linię końcową.

2
2
56'

Co za szansa dla PSG! Fenomenalne dośrodkowanie Marquinhosa w pole karne. Nikt się tego nie spodziewał, Fabian Ruiz zgubił krycie na piątym metrze, ale fatalnie spudłował!

10
10
1
2
55'

Spore problemy ma Borussia. Nie potrafi utrzymać się przy piłce, nie mówiąc o wyprowadzeniu jakiejś kontry.

3
1
1
2
2
54'

I kolejna akcja PSG. Barcola podał w pole karne do Mbappe, ten oddał mocny strzał lewą nogą z ostrego kąta... i pewnie broni Kobel.

3
1
1
53'
Paris Saint-Germain
7
7
52'

Zaczęło się dziać na boisku. To już nie jest zachowawcza gra, jak w pierwszej połowie.

2
2
1
51'

Kontratak PSG i słupek ratuje Borussię po strzale Mbappe! Ależ było blisko. Po chwili jeszcze dobijał Hakimi i futbolówka po raz drugi odbiła się od słupka!

15
9
3
1
4
50'

Tymczasem z kontrą wyszła Borussia, a w zasadzie Adeyemi, który odjechał rywalowi przy linii bocznej. Zabrakło jednak dobrego dośrodkowania do Sancho. Choć z drugiej strony było ono niezłe, ale Anglik się poślizgnął w kluczowym momencie.

1
3
1
1
49'

Goście grają trochę bardziej ofensywnie na początku drugiej połowy, choć trudno tu mówić o jakimś huraganowym ataku.

2
2
48'

Pierwszy celny strzał PSG. Spróbował zza pola karnego Barcola, ale Kobel nie popełnił błędu i spokojnie złapał piłkę.