(3:0)
Zakończony

Szkocja

komentarz

Koniec meczu! Niemcy zabawili się ze Szkocją i po pełnej dominacji wygrali 5:1. Mocne otwarcie gospodarzy, ale trzeba zaznaczyć, że rywal dzisiaj nie dojechał.

Dziękujemy za uwagę i do przeczytania!

18
4
2
4
2
90+3'

Gol! Strzelił Emre Can. Asystował mu Leroy Sane. No i wbili gwoździa. Akcja wielopodaniowa, piłka trafiła do Cana na 18. metr, a ten strzałem tuż przy słupku dokończył dzieła zniszczenia.

33
23
9
11
14
90+2'

Niemcy podrażnieni chcą jeszcze dobić gwoździa rywalowi.

10
9
1
3
4
90'

Doliczone 3 minuty.

7
5
2
1
89'

Obudzili się kibice Szkotów i uruchomili się, jakby było 4:4. I w sumie fajnie, niech się bawią.

18
17
3
2
3
87'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

A co tu się stanęło? Robertson z rzutu wolnego, piłka przedłużona, McKenna nabił ją na głowę Ruedigera i kolejny gol Niemców. Pal licho, że samobój.

48
85
11
9
9
86'

Naładowany jest Sane. Huknął teraz sprzed pola karnego i strącił czapkę z głowy kibica za bramką.

4
8
1
85'

Sane padł w polu karnym, ale tym razem o faulu mowy być nie może.

2
4
2
1
83'

Sane wpadł w pole karne i wdał się w drybling. Dopadło do niego trzech rywali i skrzydłowy przepadł.

4
2
2
2
2
81'

Mueller dośrodkował w stronę Gundogana. Trochę za plecy, a trochę za szybko biegł kapitan Niemców.

3
4
4
2
2
81'

Szkocja. Schodzi: Ryan Christie. Wchodzi: Lawrence Shankland.

2
80'
3
2
1
2
2
79'

Główkami próbowali rozegrać akcję Niemcy. Prawie się udało, uratowali się jednak Szkoci.

2
1
1
1
1
76'

Już Fuellkrug witał się z gąską i Muellerem, ale nie tak prędko. Trzeba było nie palić akcji. Nici z dubletu, gol nieuznany.

7
10
2
5
3
74'

Holendrzy oglądający ten mecz już wiedzą, że w niedzielę, to oni będą Szkocją.

21
128
9
8
12
73'
70'

Szkotom pozostaje chlapnąć szkocką i do spania.

14
33
3
7
6
68'

Gol! Strzelił Niclas Fuellkrug. Asystował mu Ilkay Gundogan. Kolejna świetna akcja Niemców! Gundogan efektownie odegrał do Fuellkruga, który kropnął bez zastanowienia pod poprzeczkę!

67'
#0
4
2
67'
65'

Jakieś spinki w polu karnym Szkotów, ale w końcu piątki przybite.

3
1
1
63'

Kimmich przejął piłkę na swojej połowie i pomknął z nią aż pod pole karne rywala. Odegrał do Sane, który uderzył, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

1
63'
62'
62'
3
1
2
60'

Niemcom trzeba oddać, że wyglądają świetnie. Pojawia się pytanie, czy to tylko zasługa ich dyspozycji, czy jednak Szkoci mocno im to ułatwili nie wychodząc na boisko.

4
7
58'

Wirtz zamykał akcję po wrzutce z lewej strony. Przestrzelił z kilku metrów.

7
4
4
4
1
57'

Z dystansu spróbował Kimmich. Został zablokowany.

8
4
2
5
2
56'

Można mówić o sukcesie Szkotów. Przeszło 10 minut gry po przerwie, a tu nadal remis w drugiej połowie.

4
10
1
1
54'

Nie podkręcają tempa Niemcy. Leżącego się nie kopie.

2
8
2
2
3
52'

Przeciągnięte dośrodkowanie, piłkę uratował jeszcze Kimmich, ale po kolejnej wrzutce nie było zagrożenia.

5
3
3
4
4
51'

Ruediger huknął z dystansu, a na rzut rożny piłkę odbił Gunn.

1
2
1
3
1
48'

2
47'

McTominay ostro zagrał w kierunku bramki. Wybronili się Niemcy, ale maszyna ruszyła.

2
1
2
1
1
46'

Od razu mamy rzut wolny dla Szkocji z lewej strony.

3
4
3
3
4
46'
46'

Jedziemy dalej!

5
5
2
czas Druga połowa
46'
komentarz

Niemiecki walec przejechał się po Szkotach. Koncert i pełna dominacja. Do przerwy 3:0. Dla Szkotów jednak nie to jest najgorsze, a perspektywa kolejnych trzech kwadransów. Może zapiec.

26
12
3
5
9
45+3'

Przerwa dla Szkotów będzie jak strzelony gol. Euforii nie będzie końca.

4
14
5
2
3
45+2'

Mówić o ciężarach Szkotów w pierwszej połowie, to jakby nic nie powiedzieć. Aż strach pomyśleć, jak będą złomowani w osłabieniu po przerwie.

11
12
2
6
5
45+1'

Pewny strzał Havertza! 3:0!

30
18
2
18
17
45'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Ryan Porteous. Dziękujemy, żegnamy bez żalu. Karygodny faul.

23
44'

Bezdyskusyjny karny!

22
9
3
20
12
43'

W całym tym zamieszaniu Porteous prawie złamał nogę Gundogana. To musi być rzut karny. Sędzia biegnie do monitora.

13
7
5
3
3
42'

Co za kocioł w polu karnym Szkotów! Świetna akcja Musiali rozegrana do boku i wrzutka na głowę Gundogana, którego próbę ledwo zatrzymał Gunn. Dobitka Kroosa zablokowana.

9
6
11
4
2
40'

Ruediger za głęboko zagrywał w pole karne do Havertza.

7
5
9
7
3
39'

Piłka w pole karne, zgrana głową, ale do nikogo i spokojnie w obronie Niemcy.

7
7
4
4
5
38'

Jak nie idzie, to może stały fragment z kilkudziesięciu metrów. Zobaczymy.

10
3
1
2
3
36'

Szkoci przy piłce już od kilkunastu sekund. Metoda małych kroczków.

4
15
4
2
3
34'

Trochę odpuścili Niemcy. Szanują siły na finał z Polską.

18
135
5
6
6
32'

Havertz zagrywał ręką przy przyjęciu piłki, kolega kopnął ją do siatki, kibice częściowo już w euforii. Nie tym razem.

4
11
3
1
4
31'

Panie Andrich, ale po co tak nieładnie... 2:0, piłka daleko od własnego pola karnego.

15
3
4
6
9
31'
21
18
5
7
9
29'

Szkoci w szoku, że byli na połowie Niemców, więc oddali im piłkę.

12
33
6
5
4
28'

Krótko rozegrali rzut wolny Niemcy, uderzył Wirtz, a piłkę pewnie złapał Gunn.

21
15
6
4
6
26'

Nie ma karnego! Faul był tuż przed przed polem karnym. Jeśli Kroos, to może lepszy był dla Szkotów ten karny.

22
13
7
8
10
26'

Jednak VAR. Co to będzie, co to będzie?

16
16
4
4
6
25'

Musiala padł w polu karnym, sędzia bez wahania wskazał na "wapno"!

20
12
9
7
10
23'

Szkocja w szoku. Szkocja zaskoczona. Szkocja zrujnowana. Nie wiedzą co robić.

7
13
5
8
5
21'

Grają świetnie w piłkę Niemcy, ale spokojnie. Prawdziwy pokaz futbolu czeka nas w niedzielę.

11
56
5
8
12
19'

Gol! Strzelił Jamal Musiala. Asystował mu Kai Havertz. Co za pokaz siły! Somsiedzie, no, no... Piłka do Havertza od Gundogana, który na pełnym spokoju opanował ją w polu karnym, odegrał do Musiali, a ten musiał to skończyć. Przełożył obrońcę i huknął pod poprzeczkę!

55
22
12
18
47
18'

Długie podanie do Wirtza, a Gunn niczym Neuer wybiegł przed pole karne i skasował akcję.

5
3
2
2
8
16'

Trochę wyżej wychodzą Szkoci. Niemcy nie mają już takiej swobody w rozgrywaniu piłki, choć do jej straty droga daleka.

11
4
4
5
6
14'

Niemcy nie odpuszczają. Rywale zakręceni, jakby dopiero wrócili z Energylandii.

5
13
2
4
7
12'

Szybki gong musi zmienić nastawienie Szkotów, bo skończy się pogromem.

16
8
4
4
8
10'

Gol! Strzelił Florian Wirtz. Asystował mu Joshua Kimmich. A ostrzegaliśmy, że się nie uda. Kroos posłał świetne długie podanie na prawą stronę do Kimmicha, ten wycofał piłkę do Wirtza, a ten płaskim strzałem otworzył strzelanie na EURO 2024!

61
17
7
28
61
9'

Szkocja całym zespołem broni się przed swoim polem karnym. To się nie może udać.

12
4
3
3
3
7'

Takiego obrazu gry należało się spodziewać. Niemcy przy piłce, Szkoci przyczajeni i grający dość nisko, czekają na swoje szansy z kontrataków.

13
5
1
1
2
5'

Próbował odgryźć się Robertson. Wywalczył rzut z autu. Na wznowienie rodem z Niepołomic nie ma jednak co liczyć.

8
9
2
2
5
4'

Niemcy biegają do przodu, jak do pożaru, ale póki co dobrze bronią się Szkoci.

13
17
4
6
5
2'

Musiala próbował zaczarować Porteousa, ale do Harry'ego Pottera mu daleko. Został łatwo zatrzymany.

7
12
3
2
2
1'

I już szansa dla Niemców, ale akcję spalił Wirtz. Nawet, gdyby nie spalił, to i tak jego strzał zatrzymał Gunn.

20
5
5
4
6
1'

Gramy! Turniej rozpoczęła reprezentacja Niemiec.

20:56

Piłkarze wychodzą na murawie, to już końcówka odliczania!

14
3
2
2
3
20:54

Puchar wniesiony na murawę przez żonę zmarłego pół roku temu Franza Beckenbauera. Stadion oddaje cześć Legendzie niemieckiej piłki.

14
4
1
1
3
20:51

Jeszcze trochę fajerwerków. Oby też piłkarskich.

9
4
2
6
20:49

Duży przekrój muzyczny towarzyszy ceremonii otwarcia. Ciekawe, czy usłyszymy tego najważniejszego. Zenek, musisz!

9
18
1
2
3
20:46

Zanim obejrzymy popisy piłkarskie rzućmy jeszcze okiem na te tańce hulańce.

20:39

Spotkanie poprowadzi Clement Turpin (Francja).

15
3
1
5
4
20:37

Szkoci w eliminacjach poradzili sobie bardzo dobrze tracąc w nich zaledwie siedem punktów. Po drodze potrafili odprawić z kwitkiem Hiszpanię (2:0) czy wygrać na ciężkim terenie w Norwegii (1:2). Od 12. czerwca zeszłego roku wygrali natomiast tylko raz i to z Gibraltarem (2:0) tuż przed EURO. Nastroje w szeregach Wyspiarzy są jednak bojowe, a kibice liczą na niespodzianki.

10
8
5
5
3
20:34

Niemcy jeszcze niespełna rok temu przegrywali z Japonią 1:4, a niemal rok temu, bo 16. czerwca z Polską 0:1. Chluby jak wiadomo to nie przynosi, ale po zmianie trenera karta się odwróciła. Julian Nagelsmann posprzątał bałagan po Hansim Flicku, i mimo wpadek (2:3 z Turcją i 0:2 z Austrią) gospodarze turnieju są jednym z faworytów do tytułu.

5
2
3
5
20:27

Kochane żony, narzeczone, dziewczyny - Wasi partnerzy z pewnością darzą Was miłością. Obdarzcie ich tym samym i wspierajcie w trakcie miesięcznej batalii podczas niemieckich mistrzostw. A przynajmniej nie przeszkadzajcie. Wszyscy będą szczęśliwi. To taki urlop. Jak się postaracie, to nawet bardzo dobrze płatny.

11
11
6
6
18
20:19

Dobry wieczór! Nadszedł dzień dzisiejszy - startuje EURO 2024! Na początek zmagań Niemcy podejmują Szkocję. Odliczamy z niecierpliwością!