Liga Europy: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
07 kwi 2016 21:05
90'

Doliczone 2 minuty.

86'

Daniel Sturridge zatańczył w pobliżu bramki gospodarzy, nie zdołał jednak oddać strzału.

81'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

80'

Brutalny faul Alberto Moreno na Pulisiciu. To powinna być żółta kartka.

73'

Tempo spadło, z ataku pozycyjnego Borussii nie wynika nic konkretnego.

69'

James Milner przytomnie przeciął bardzo groźne prostopadłe podanie Mchitarjana.

67'

Liverpool chyba zadowolony z remisu, Borussia zdecydowanie nie.

63'

Borussia ma teraz przewagę i prowadzi atak pozycyjny.

59'

Rzut wolny z ok. 22 metrów egzekwował Marco Reus. Uderzył celnie, ale za blisko środka bramki i Simon Mignolet na posterunku.

58'

Anemiczny strzał Sahina i piłkę pewnie złapał Simon Mignolet.

55'

Z dystansu na wiwat uderzył Emre Can i piłka poleciała w trybuny.

55'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

52'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Reus.

Borussia Dortmund
52'

Kolejny celny strzał Philippe Coutinho, ale teraz Weindenfeller miał trochę łatwiej, bo rywal trafił wprost w niego.

51'

Nieprawdopodobnie interweniował teraz Roman Weidenfeller, instynktownie broniąc płaski strzał Philippe Coutinho z 14 metrów! Co za refleks!

50'

Z prawej strony pola karnego fatalnie, poza boisko dośrodkował Joe Allen.

48'

Gol! Strzelił Mats Hummels. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Po znakomitym dośrodkowaniu Mchitarjana Hummels z łatwością wygrał pojedynek powietrzny z Lallaną i pokonał Mignoleta strzałem głową.

46'

Dortmund. Schodzi: Erik Durm. Wchodzi: Nuri Sahin.

46'

Liverpool. Schodzi: Jordan Henderson. Wchodzi: Joe Allen.

46'

Początek drugiej połowy.

45+5'

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Roman Weidenfeller.

45+5'

Powinno być 0:2, ale Roman Weidenfeller wygrał pojedynek jeden na jeden z Origim!

45+4'

W ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym Marco Reus uderzał z bliskiej odległości, goście zdołali to jednak zablokować!

45+2'

Celnie, ale niezbyt mocno uderzył Erik Durm. To nie mogło zaskoczyć Mignoleta.

45'

Doliczone 4 minuty.

44'

Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Adam Lallana.

Liverpool FC
43'

Jordan Henderson musiał skorzystać z pomocy lekarskiej, ale wrócił na boisko.

40'

Liverpool się rozochocił! Teraz zablokowany strzał Milnera z 14 metrów.

39'

Teraz Philippe Coutinho padł w polu karnym po starciu z Piszczkiem. Faulu jednak nie było.

36'

Gol! Strzelił Divock Origi. Asystował mu James Milner.

Częściej atakowała Borussia, ale prowadzą The Reds! Milner zagrał głową do wybiegającego na czystą pozycję Origiego, a ten pokonał Weidenfellera płaskim strzałem, mimo że do końca naciskał go Piszczek.

34'

Płasko z dystansu uderzył Henrich Mchitarjan - tuż obok słupka.

31'

Teraz Pierre-Emerick Aubameyang przejął piłkę po błędzie gości, w polu karnym centrował jednak niedokładnie i wywalczył tylko rzut rożny.

30'

Z rzutu wolnego nieźle uderzył Pierre-Emerick Aubameyang, piłka odbiła się od jednak od zawodnika stojącego w murze i poleciała obok słupka.

28'

Sprzed pola karnego wysoko nad poprzeczką uderzył Alberto Moreno.

26'

Teraz kilka spokojniejszych minut, tempo spadło.

22'

Roman Weidenfeller ucierpiał w starciu z Lovrenem, gdy ten chciał dobić swój strzał. Medycy na boisku.

21'

Teraz mogło być 1:0 dla Liverpoolu! Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował James Milner, ale Dejan Lovren główkował w sam środek bramki i Roman Weidenfeller obronił!

17'

Fantastyczna szansa Borussii, ale Mamadou Sakho kapitalnie zablokował strzał Schmelzera z kilku metrów!

15'

Gonzalo Castro fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale goście zbyt krótko wybili piłkę i szansę na strzał sprzed pola karnego miał Marco Reus. Chybił jednak dość wyraźnie.

12'

Henrich Mchitarjan dostał świetne podanie w pole karne od Hummelsa, jednak nie opanował piłki i przejął ją Simon Mignolet.

9'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Emre Can.

6'

James Milner podał prostopadle do Philippe Coutinho, ale za mocno i nic z tej akcji nie wyszło.

5'

Borussia cały czas w ataku pozycyjnym, Liverpool przyczajony na własnej połowie.