Puchar Niemiec: Finał
21 maj 2016 20:00
komentarz

4:3 - Douglas Costa lewą nogą w prawy róg. Roman Burki rzucił się w dobrą stronę, ale nie był w stanie obronić!

8
1
komentarz

3:3 - Marco Reus potężnie i Neuer był bez szans!

7
komentarz

3:2 - Thomas Mueller z dużym spokojnie trafił w lewe okienko!

7
1
komentarz

2:2 - Pierre-Emerick Aubameyang pewnie do bramki!

6
komentarz

2:1 - Joshua Kimmich uderzył w środek i Burki obronił nogami!

2
3
komentarz

2:1 - Sokratis Papastathopoulos trafił w zewnętrzną część słupka! Borussia w bardzo trudnej sytuacji.

1
4
komentarz

2:1 - Robert Lewandowski na co najmniej dwa tempa pewnie do bramki!

9
1
komentarz

1:1 - Sven Bender źle uderzył i Neuer rzucając się w lewy róg odbił strzał.

2
6
komentarz

1:1 - Arturo Vidal uderzył w lewy róg, Burke wyczuł, ale nie był w stanie obronić.

5
komentarz

0:1 - Shinji Kagawa mocno w środek bramki, Neuer rzucił się w lewo.

5
komentarz

Wylosowano strony, karne strzelać będzie jako pierwsza Borussia

4
120'

...i grali jeszcze przez 100 lat, a gol nie padł. Sędzia doliczył minutę.

1
117'

Bayern jeszcze próbuje, ale już nie tak dynamicznie i bez większej wiary w powodzenie. Przed nami najprawdopodobniej rzuty karne.

1
114'

Uderzył sprzed pola karnego David Alaba, piłka odbiła się od jednego z graczy, ale Burki zdołał odbić piłkę.

113'

Douglas Costa dośrodkował z lewej strony, piłka odbiła się od Gintera i Burki musiał wybić futbolówkę na róg.

110'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Mueller.

Bayern Monachium
109'

Sven Bender leży na środku boiska po ostrym wejściu Muellera.

108'

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Kingsley Coman.

106'

Rozpoczęliśmy drugą część dogrywki.

106'
103'

Henrich Mchitarjan uderzył wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zdołał wbić piłki do bramki strzeżonej przez Neuera.

102'

Cały czas w ataku Bayern. Borussia czeka na okazje do kontry.

98'

Robert Lewandowski uderzył z woleja z ostrego kąta, ale przestrzelił.

1
97'

Problemy ma Erik Durm. Zawodnik poważnie skręcił kostkę.

1
95'

Robert Lewandowski wpadł w pole karne i... padł. O karnym nie mogło być mowy.

94'

Robert Lewandowski uderzył w świetnej sytuacji, ale desperacki rzut Erika Durma uratował zespół z Dortmundu.

93'

Spokojny początek drugiej części. Borussia rozgrywała piłkę, ale niewiele z tego wynikało.

91'

Rozpoczęliśmy dogrywkę! Będzie się działo?

90+2'

Goooo..... A jednak nie. Douglas Costa na spalonym.

90'

Pogramy jeszcze 3 minuty, a potem...

89'

To Bayernowi zależy, aby zakończyć mecz bez dogrywki. Bawarczycy atakują, ale nie potrafią przedostać się w pole karne.

85'

To mogła być zabójcza kontra Borussii. Łukasz Piszczek dograł z lewej strony do Pierre-Emericka Aubameyanga, ale ten przestrzelił z pięciu metrów.

1
81'

Borussii w końcu udało się oddalić grę od własnego pola karnego.

77'

Bayern ustawiony niczym w legendarnej grze komputerowej "Centurion": Atak frontalny!

75'

Płaski strzła oddał Franck Ribery, Roman Burki intuicyjnie obronił.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels.

Borussia Dortmund
73'

Indywidualna akcja Lahma, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł na aut bramkowy.

70'

Dortmund. Schodzi: Marcel Schmelzer. Wchodzi: Erik Durm.

69'

Problemy zdrowotne ma Marcel Schmelzer.

68'

Optyczna przewaga Bayernu, Borussia szans szuka w kontrach.

64'

Z piłką popędził Thomas Mueller, ale nie zdołał oddać strzału, więc podał do Lewandowskiego. "Lewy" miał niewiele czasu i uderzył ponad bramką.

61'

Zaostrzyła się gra. W sobotnim finale w modzie jest badanie palcem oka.

59'

Pep Guardiola skrzyczał sędziego technicznego. W Polsce prawdopodobnie już odbywałby marsz na trybuny. Na pewno tak by się stało gdyby mecz prowadził Bartosz Frankowski.

57'

I już groźnie po drugiej stronie. Mocno, ale niecelnie uderzył Pierre-Emerick Aubameyang.

56'

Douglas Costa idealnie wyłożył piłkę z linii końcowej na piąty metr. Jednak zarówno Robert Lewandowski jak i Thomas Mueller nie potrafili oddać strzału.

53'

Coraz groźniejszy Bayern. Po bramką Borussii co chwilę dzwonią na alarm.

52'

Franck Ribery uderzył z trudnej pozycji, piłkę do bramki starał się jeszcze wbić Robert Lewandowski, ale zabrakło mu metra, aby dojść do strzału wślizgiem.

50'

Do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Mats Hummels, ale głową uderzył wysoko ponad bramką.

49'

Stadion w Berlinie zasnuty jest mgłą. To kibice robią "show".

47'

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

46'

Gramy po przerwie.

45'

Doliczona została minuta.

45'

Franck Ribery uderzył z dystansu i jak mawia klasyk: Postraszył gołębie nad stadionem.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich. Chwilę później po zgraniu piłki przez Piszczka źle uderzył Sven Bender i spokojnie interweniował Neuer.

40'

Z pola karnego dogrywał Franck Ribery, ale Sokratis Papastathopoulos wybił piłkę na róg. Za jego plecami czaił się Thomas Mueller.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Castro.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Ribery.

38'

Drobne przepychanki na boisku. Sędzia prawdopodobnie sięgnie po kartki.

35'

Piękna akcja Borussii, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jednak Neuer i tak popisał się świetną paradą.

34'

Kontra Borussii zakończona strzałem w boczną siatkę Pierre-Emericka Aubameyanga.

33'

Douglas Costa niespodziewanie uderzył sprzed pola karnego, bramkarz odbił piłkę przed siebie. Starał się do niej dojść Robert Lewandowski, ale przewrócił się. Sędzia nakazał grać dalej pomimo protestów Polaka.

29'

Z dystansu ponad poprzeczką mocno uderzył Douglas Costa.

28'

Borussia jest aktywniejsza w ofensywie, ale to Bayern stworzył sobie klarowniejsze okazje do objęcia prowadzenia.

25'

Żadna z drużyn nie chce zaryzykować i zaatakować większą liczbą graczy.

22'

Po dośrodkowaniu z rogu do piłki doszedł Thomas Mueller, ale głową uderzył tuż ponad poprzeczką.

18'

Bayern stara się wysokim pressingiem atakować graczy Borussii. Piłkarzom z Dortmundu udaje się jednak wyjść cało z opresji.

16'

Gra toczy się w środku pola. Drużyny mają problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego rywala.

14'

Tempo gry trochę spadło. Wciąż czekamy na groźne uderzenia. Poza niecelną próbą Muellera niewiele ciekawego dzieje się pod bramkami.

11'

Pierre-Emerick Aubameyang dośrodkował z prawej strony, ale piłka kopnięta została zbyt wysoko.

8'

Od początku dość szybkie tempo gry. Drużyny mają niewiele miejsca w środku pola i starają się rozerwać obronę rywala szybkimi akcjami.

5'

Z dystansu mocno uderzył Thomas Mueller, piłka po palcach bramkarza wyszła na aut, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

3'

Castro prostopadle zagrywał do Pierre-Emericka Aubameyanga, ale obrońca przeciął dogranie.

19:29

Spotkanie poprowadzi Marco Fritz.

19:29

W finale Pucharu Niemiec naprzeciwko siebie staną dwie zdecydowanie najlepsze w sezonie 2015/2016 drużyny zza naszej zachodniej granicy: Bayern Monachium i Borussia Dortmund.