Świetna interwencja Janickiego, który przejął piłkę adresowaną do jednego z gliwiczan.

Michał Masłowski potrzebuje pomocy masażystów, krótka przerwa w grze.

Tomasz Mokwa szykuje się do wejścia na ostatnie minuty.

17 206 osób ogląda ten ciekawy pojedynek z wysokości trybun.

81'

Piast broni się praktycznie całym zespołem.

79'

Bardzo pewnie uderzona "jedenastka" przez zawodnika biało-zielonych! Będą wielkie emocje w końcówce!

1
78'

Sławomir Peszko wywalczył rzut karny dla gospodarzy!

76'

Około kwadrans gry do końca. Lechia nie potrafi zdominować dobrze zorganizowanego Piasta.

74'

Gerard Badia zdobywa gola, ale to trafienie nie zostanie uznane - wyraźny spalony.

73'

Piast. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Gerard Badia.

73'

Lechia. Schodzi: Marco Paixao. Wchodzi: Lukas Haraslin.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun.

70'

Flavio Paixao wbiegł w pole karne, jego płaskie podanie przeciął Hebert.

1
67'

Przerw w grze. Na murawie leży Patrik Mraz.

66'

Jak teraz zareaguje Lechia? Piotr Nowak powinien zrobić zmiany?

64'

Gol! Strzelił Sasa Zivec.

Gol stadiony świata w Gdańsku! Fatalne zachowanie Sławczewa, który podał do zawodnika Piasta, a ten po chwili namysłu nie dał żadnych szans golkiperowi Lechii! Vanja Milinković-Savić nawet nie drgnął!

4
62'

Wyrównany okres gry. Piast nie tylko się broni, ale też szuka okazji w ataku.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Milos Krasić.

59'

Świetna interwencja Szmatuły, po chwili Milos Krasić upadł w polu karnym Piasta, ale nie mogło być mowy o podyktowaniu "jedenastki".

58'

Milos Krasić zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka po plecach Bartosza Szeligi wylądowała w rękach Szmatuły.

56'

Wydawało się, że już nic z tego stałego fragmentu nie będzie, po tym jak Wawrzyniak podał za lekko. Peszko jednak nie odpuścił, przejął piłkę i uderzył - trafił w nogi rywala.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Moskwik.

55'

Sławomir Peszko wycięty tuż przy linii bocznej. Rzut wolny dla gospodarzy.

54'

Flavio Paixao wszedł na murawę bardzo mocno nakręcony. Gracz Lechii wypracował sobie okazję i uderzył nad bramką.

53'

Piast ruszył z kontrą! Paweł Moskwik przebieg kilkanaście metrów, podał do Zivca, a ten uderzył obok bramki.

52'

Zbyt mocne podanie Flavio w kierunku Grzegorza Kuświka.

50'

Dużo niedokładności w tych pierwszych akcjach po przerwie.

48'

Bardzo zła decyzja Marco Paixao. Portugalczyk zamiast podać do Stolarskiego uderzył z daleka, bardzo słabo.

46'

Flavio mógł mieć wejście smoka, ale jego uderzenie trafiło w jednego z obrońców!

46'

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Flavio Paixao.

46'

Zwycięstwem Piasta
45+1'

Który to już spalony Marco Paixao, 4?

45'

Pogramy dodatkowe 60 sekund.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Wolski.

42'

I kolejna znakomita akcja! Krasić piętką do Paixao, zabrakło kilkunastu centrymetrów!

41'

Dzieje się! Najpierw groźny strzał oddał Michał Masłowski, a po błyskawicznej kontrze obok słupka przymierzył Grzegorz Kuświk!

40'

Wrzutka Wolskiego z kolejnego w tym meczu rzutu wolnego, Nunes sięgnął piłki, ale nie trafił w światło bramki.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Edvinas Girdvainis.

37'

Rafał Wolski! Pomocnik Lechii celował w okienko, jego próba została ofiarnie zblokowana przez obrońcę!

35'

Paweł Stolarski faulowany przez Masłowskiego.

34'

Paweł Moskwik został złapany na spalonym.

31'

Ekipa Piotra Nowaka ruszyła do przodu. Czy uda jej się znów wyjść na prowadzenie?

29'

Żółtą kartkę otrzymał Vanja Milinković-Savić.

28'

Gol! Strzelił Uros Korun.

I mamy dość niespodziewane wyrównanie! Gliwiczanie nie naciskali, ale dobrze rozegrany rzut wolny wystarczył! Dośrodkował Mraz, przedłużył bodajże Girdvainis, a ustawiony na dalszym słupku Korun uderzył tak, że bramkarz Lechii nie dał rady! Przez chwilę była wątpliwość czy piłka przekroczyła linię, ale sędzia Gil błyskawicznie rozwiał wątpliwości.

1
27'

Ładnie pokazał się Sasa Zivec. Zawodnik Piasta oszukał Nunesa, a następnie podał w pole karne, gdzie jednak pewnie zachował się Vanja Milinković-Savić.

25'

To mogła być druga zabójcza kontra lechistów. Kuświk jednak za bardzo zwolnił, a następnie Milos Krasić podał zbyt mocno w kierunku ustawionego na skrzydle Wolskiego.

1
24'

Centrę Krasicia z rzutu wolnego na niecelne uderzenie z dość trudnej pozycji zamienił Marco Paixao.

22'

Sandro Gotal opuścił murawę ze względu na odnowiony uraz uda.

21'

Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego żaden z gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

20'

Piast. Schodzi: Sandro Gotal. Wchodzi: Paweł Moskwik.

19'

Sławomir Peszko znów zakręcił Hebertem. Okazja ze stojącej piłki dla Lechii Gdańsk.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Hebert.

18'

Milos Krasić nieźle przyjął piłkę, lecz jego akcję "skasował" Martin Bukata.

15'

Chorągiewka sędziego liniowego w górze - Marco Paixao na spalonym. Chociaż powtórka telewizyjna pokazała coś zupełnie innego.

14'

Michał Masłowski ruszył lewym skrzydłem. Dobrym wślizgiem popisał się Paweł Stolarski, dzięki czemu Vanja Milinković-Savić spokojnie interweniował.

13'

Nic z tego nie będzie. Walczący o futbolówkę Sasa Zivec zagrał ręką.

12'

Dośrodkowanie Patrika Mraza z rzutu wolnego, był mały kocioł w polu karnym Lechii, dlatego też będziemy mieli korner.

11'

Piotr Nowak może być zadowolony. Jego podopieczni nie mogli lepiej wejść w ten mecz.

10'

Gol! Strzelił Sławomir Peszko.

Zabójczy kontratak! Prostopadłe podanie Krasicia do Peszki, który wsadził Heberta na "karuzelę", a następnie pewnym strzałem przy dalszym słupku otworzył wynik!

2
9'

Obiecująco ruszyli wicemistrzowie Polski. Znów jednak bez zagrożenia pod bramką Lechii.

8'

Marco Paixao został złapany na spalonym. Gracze Piasta mają pretensje do sędziego Gila za brak odgwizdania faulu na Hebercie.

6'

Biało-Zieloni w ataku pozycyjnym. Tradycyjnie wymieniając bardzo dużo podań.

4'

Źle rozegrany ten rzut wolny. Goście chcieli wyjść z kontratakiem, ale skończyło się na dobrych chęciach.

3'

Sławomir Peszko faulowany już drugi raz. Tym razem Lechia wznowi grę ze stałego fragmentu w okolicach bramki Piasta.