Sędzia doliczył cztery minuty.

2
1
90'

Z rzutu wolnego strzelał Sebastian Mila. Z ogromnymi problemami obronił bramkarz Arki.

4
90'

Będzie rzut wolny dla Lechii na wysokości pola karnego Arki.

3
88'

Szansa dla Arki. Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował Paweł Abbott.

2
1
86'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Flavio Paixao. Portugalczyk został ukarany za uderzenie łokciem Sobieraja.

Lechia Gdańsk
2
2
84'

Sławomir Peszko właśnie przy linii bocznej odbiera wskazówki od swojego trenera.

83'

Lechia. Schodzi: Marco Paixao. Wchodzi: Lukas Haraslin.

80'

Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Lechia stara się uspokoić grę.

77'

Flavio Paixao zagrał w pole karne Arki, piłka odbiła się od Sobieraja. Konrad Jałocha w ostatniej chwili złapał zmierzającą do bramki piłkę.

1
1
75'

Zanosiło się na dobrą szansę dla Lechii, lecz Sebastian Mila zbyt mocno podał do Sławomira Peszko i ten stracił piłkę.

1
74'

Z dystansu niecelnie strzelał Marcin Warcholak.

1
73'

Mnożą się faule. Sędzia co chwilę przerywa grę.

1
71'

I znów spięcie piłkarzy obu drużyn. Tym razem w polu karnym Arki.

70'

Lechia. Schodzi: Milos Krasić. Wchodzi: Sebastian Mila.

69'

Arka zdecydowanie ruszyła teraz do ataku.

2
68'

Paweł Abbott strzelił gola dla Arki, lecz sędzia słusznie dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

1
1
65'

Gol! Strzelił Adrian Błąd. Szał radości na stadionie Arki. Po wyrzucie piłki z autu Błąd zamknął akcję, piłka spadła mu pod nogi, a on mocnym strzałem skierował ją do bramki.

1
62'

W pierwszej połowie emocji było więcej. Teraz gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko.

3
58'

Kolejne spięcie piłkarzy obu drużyn w okolicach środka boiska.

1
1
57'

Marco Paixao nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Portugalczyk oddał niecelny strzał. A podawał mu Milos Krasić.

1
1
56'

Do strzału sprzed pola karnego Arki składał się Flavio Paixao. W ostatniej chwili stracił jednak piłkę.

1
54'

Arka stara się atakować, lecz bardzo dobrze w defensywie prezentują się gdańszczanie.

1
51'

Powinno być 2:0! Flavio Paixao świetnie dośrodkował w pole karne do Marco Paixao. Ten w znakomitej sytuacji oddał niecelny strzał głową.

2
50'

Przerwa w grze. Na boisku ucierpiał Marcus Vinicius da Silva.

1
1
48'

Jak na razie spokojny początek drugiej połowy.

46'

Początek drugiej połowy.

1
17:27

Świetnie dysponowany w tym spotkaniu jest Sławomir Peszko

1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Milos Krasić.

1
2
45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

44'

Kolejna znakomita akcja Peszki i dośrodkowanie do Flavio Paixao. Po strzale głową Portugalczyka piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

43'

Koronkowa akcja Lechii. Peszko zagrał do Marco Paixao, ten podał w uliczkę do Kuświka. W ostatniej chwili gdynianie zablokowali strzał napastnika gdańszczan.

42'

Sprzeczka piłkarzy obu drużyn w okolicach środka boiska.

38'

Marcus Vinicius da Silva dośrodkował w pole karne Lechii, gdzie piłkę złapał jednak Vanja Milinković-Savić.

1
37'

Wyrównane jest to spotkanie. Lepsze okazje jak na razie miała Arka, ale to Lechia prowadzi 1:0.

35'

Z dystansu strzelał Marcus Vinicius da Silva. Uderzenie zostało zablokowane.

2
34'

Kolejne dośrodkowanie Peszki z rzutu wolnego. Tym razem wrzutka była niedokładna i piłka wyszła poza boisko.

1
32'

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Sławomir Peszko. Dośrodkowanie Peszki z rzutu wolnego w pole karne Arki. Tam najwyżej wyskoczył Marco Paixao i popisał się celnym strzałem głową.

6
5
29'

Teraz tempo meczu nieco opadło. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

1
26'

Z bardzo ostrego kąta niecelnie strzelał Sławomir Peszko.

1
26'

Arka nieco cofnęła się do defensywy. Lechiści znów spokojnie rozgrywają piłkę.

1
24'

Sławomir Peszko dośrodkował w pole karne Arki, gdzie w bardzo trudnej pozycji niecelnie główkował Grzegorz Kuświk.

2
1
23'

Ostatnie minuty to przewaga Arki Gdynia. Gospodarze są jednak nieskuteczni pod bramką Lechii.

1
1
20'

Fantastyczna okazja Arki! Paweł Abbott przedłużył piłkę, a z 5 metrów niecelnie główkował Dawid Sołdecki. To powinien być gol!

2
19'

Marcus Vinicius da Silva dośrodkował w pole karne Lechii, gdzie z kilku metrów strzelał Mateusz Szwoch. Piłka nie znalazła jednak drogi do bramki.

1
18'

Gra wznowiona. Z rzutu wolnego strzelał Sławomir Peszko. Piłka trafiła prosto w mur.

17'

Teraz na boisku leży trzech piłkarzy, którzy ucierpieli we wzajemnym starciu.

15'

Przerwa w grze. Na boisku leżał Paweł Stolarski.

13'

Bardzo nerwowo na stadionie. Na boisku natomiast wyrównana walka w środkowej strefie boiska.

11'

Z dystansu strzelał Simeon Sławczew. Chwilę później pewnie złapał ją bramkarz Arki.

10'

Ładna indywidualna akcja Peszki. Jego dośrodkowanie zablokował jednak Damian Zbozień.

8'

Z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Hofbauer. Jeden z zawodników Lechii wybił jednak piłkę.

6'

Szybka odpowiedź Arki. Świetną interwencją po strzale Marcusa Viniciusa popisał się Vanja Milinković-Savić.

1
5'

Po podaniu Krasicia w dobrej sytuacji znalazł się Marco Paixao. Po jego strzale piłka trafiła jednak w boczną siatkę.

1
4'

A tak prezentują się trybuny z kibicami Arki

2
1
2'

Lechia spokojnie rozgrywa piłkę. Flavio Paixao dośrodkował w pole karne, gdzie pewnie interweniował Konrad Jałocha.

1
17:27

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

17:27

Do zamieszek doszło ponad pół godziny przed meczem Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Kibice z Gdyni obrzucili sektor gości zapalonymi racami

17:27

Derby to niestety też złe informacje. W sobotę przed godziną 13 na trójmiejskiej obwodnicy doszło do bójek

17:20

Sugerując się tabelą i formą z ostatnich tygodni, to zdecydowanym faworytem derbów Trójmiasta byłaby Lechia Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka są liderem Lotto Ekstraklasy. Arka na chwilę obecną jest dziewiąta i ma na swoim koncie osiemnaście oczek - o dziesięć mniej niż Lechia.

17:20

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

17:20

2009 dni - tyle kibice w Trójmieście czekali na derby pomiędzy Arką Gdynia, a Lechią Gdańsk. W niedzielę o godzinie 18:00 obie drużyny zmierzą się ze sobą na gdyńskim stadionie. Bilety na spotkanie wyprzedały się w błyskawicznym tempie