Lotto Ekstraklasa: 14. kolejka
30 paź 2016 15:30
90+3'

Centra Szymańskiego i natychmiastowy wolej Chomczenowskiego. Było o włos od czwartego gola.

90'

Gol! Strzelił Przemysław Frankowski. Asystował mu Konstantin Vassiljev.

Zabójcza kontra Jagi. Kolejny raz świetne, otwierające podanie Vassiljeva i Frankowski nie myli się w sytuacji sam na sam.

88'

Celny strzał z dystansu Dąbrowskiego. Piłka leciała w sam środek, a dokładnie tam stał Kelemen.

87'

Mogło być po meczu. Kontra Jagiellonii w liczebnej przewadze. Można było rozegrać to dużo lepiej, ale w kluczowym momencie źle podawał Konstantin Vassiljev.

86'

Zagotowało się przed bramką gości! Po chwili jeden z obrońców dalekim wykopem wyjaśnił sytuację.

84'

Wyłożenie piłki na 14. metr do Frankowskiego. Ten kropnął na bramkę, ale na linii strzału położył się Jendrisek. To uratowało Cracovię.

82'

Wstrzelenie piłki w szesnastkę Jagi przez Dąbrowskiego. Około pół metra zabrakło Piątkowi, by sięgnąć futbolówkę.

77'

Miroslav Covilo wygrał powietrzną walkę z Runje. Uderzenie Bośniaka trafiło w poprzeczkę, a opadającą na linię bramkową piłkę, głową nad poprzeczkę wybił Tomelin.

76'

Centra Wójcickiego, przedłużenie Covilo i zamykający akcję Erik Jendrisek. Strzał głową Słowaka był zbyt lekki.

73'

Gol! Strzelił Fiodor Cernych. Asystował mu Konstantin Vassiljev.

Piękna asysta Estończyka, który zagrał prostopadle między dwoma rywalami. Lepiej się nie dało. Z prawej strony pola karnego soczyście uderzył Cernych, a piłka pomiędzy nogami Sandomierskiego, znalazła drogę do siatki.

Jagiellonia Białystok
73'

Lob Vassiljeva z okolic środka boiska. Sandomierski szybko wracał do bramki i zdążył.

70'

Zaspała obrona Jagi. Krzysztof Piątek otrzymał podanie z głębi pola i stanął sam przed bramkarzem. Mocny strzał z powietrza, ale Marian Kelemen sparował piłkę przed siebie.

67'

Dobry mecz rozgrywa Grzegorz Sandomierski. Wychowanek Jagiellonii kilka razy uratował gospodarzy, a przed momentem wybrał się na przedpole i uprzedził Cernycha.

65'

Rzut wolny dla Jagiellonii z lewej strony boiska. Vassiljev posłał piłkę w pole karne, a tam pozostawiony bez opieki pozostał Łukasz Burliga. Strzał z 5 metrów i... poprzeczka!

62'

Przewaga po stronie Cracovii. Mocny strzał sprzed pola karnego ofiarnie zablokował Góralski.

Czy Szymon Marciniak podjął słuszną decyzję, dyktując karnego dla Pasów?
1
59'

Trener Probierz w swoim stylu ekspresyjnie reaguje przy ławce trenerskiej. Wydaje nam się, że o dzisiejszych decyzjach Pana Marciniaka będzie się jeszcze długo dyskutowało.

57'

Szybka akcja Pasów zakończona płaskim strzałem Jendriska. Piłka minęła jednak prawy słupek w bezpiecznej odległości.

53'

Prawym skrzydłem przedzierał się Cernych. Litwin poradził sobie z Polczakiem, ale sędzia przerwał gry dopatrując się falu.

50'

Gol! Strzelił Mateusz Cetnarski. Silny strzał w prawy róg. Kelemen wyczuł zamiary strzelca, ale nie był w stanie sięgnąć piłki.

49'

Kolejna kontrowersja! Zdaniem arbitra Kelemen zahaczył w polu karnym Budzińskiego. Wątpliwa jedenastka dla gospodarzy!

2
47'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Budziński. Faul w środku pola na Cernychu.

46'

Początek II połowy.

Czy Szymon Marciniak podjął słuszną decyzję, dyktując karnego?
45+1'

Końcowe minuty pierwszej połowy zdecydowanie dla gospodarzy. Jagiellonia stara się dotrwać do przerwy.

45'

Arbiter doliczył 2 minuty.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Santos Deleu. Obrońca staranował Góralskiego.

44'

Najlepsza w tym spotkaniu okazja dla Pasów. Sam przed Kelemenem znalazł się Piątek, ale przegrał rywalizację.

41'

Gol! Strzelił Konstantin Vassiljev.

Pewny, płaski strzał w prawy róg. Sandomierski "pofrunął" w przeciwny.

1
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Miroslav Covilo.

39'

Mamy kontrowersję! Po strzale Cernycha piłkę łokciem zagrał Covilo. Pan Marciniak najpierw wskazał na rzut rożny, ale po konsultacji z liniowym podyktował jedenastkę!

1
37'

Dobra akcja Jagi. Fiodor Cernych chytrym zwodem oszukał Polczaka i podał do Vassiljeva. Ten w tempo zagrał do wbiegającego prawą stroną pola karnego Burligi. Strzał w krótki ruch i tylko boczna siatka.

1
35'

Na 35. metrze przewrócił się, będący tyłem do bramki Góralski. Pan Marciniak nie dopatrzyl się jednak faulu Covilo.

1
32'

Zaskakująca próba Dąbrowskiego z okolic 30. metra. Piłka miała odpowiednią moc, skozłowała przed bramką, ale minęła cel.

30'

Za nami 30 minut. Lepiej prezenują się goście z Białegostoku. Cracovia jakoś bez wyrazu.

26'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga. Faul na Brzyskim.

26'

Z nieprzygotowanej pozycji, sprzed szesnastki strzelał Krzysztof Piątek. Wysoko nad bramką.

24'

Odgryzła się Cracovia. Vestenicky dośrodkował z prawej strony boiska, a Piątek wygrał walkę o "główkę" z Burligą. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

23'

Wow! Centra Burligi z prawego skrzydła trafiła idealnie na głowę Cernycha. Wydawało się, że piłka zerwie pajęczynę z "okienka" bramki, ale fantastyczną paradą popisał się Grzegorz Sandomierski. Cóż za parada!

20'

To powinien być gol! Dośrodkowanie Tomasika i pozostawiony bez opieki Jacek Góralski. Defensywny pomocnik wbiegł na 7. metr, ale jego strzał z woleja tylko świsnął nad poprzeczką.

19'

Faul Polczaka przeszło 30 metrów od bramki Sandomierskiego. Uderzenie Vassiljeva, ale Estończyk nieczysto trafił w piłkę. Zabrakło zarówno siły jak i precyzji.

16'

Pierwszy strzał na bramkę. Z 20 metrów płasko w kierunku dalszego słupka uderzył Konstantin Vassiljev. Sandomiuerski obronił, choć nie można powiedzieć, że bezproblemowo.

15'

Pojedynek biegowy na lewej flance. Ramię w ramię biegli Cernych z Malarczykiem. Siła fizyczna po stronie obrońcy Pasów i akcja skasowana.

13'

Póki co niewiele mamy solidnej gry. Walka, walka i jeszcze raz walka.

10'

Przekombinowali teraz białostoczanie. Po szybkim ataku piłkę na lewym skrzydle otrzymał Cwernych. Litwin popędził wzdłuż linii i dograł na 6. metr. Tam odwrócony tyłem do bramki był Vassiljev. Seria krótkich podań na małej przestrzeni, ale strzału się nie doczekaliśmy.

7'

Bardzo niedokładne podanie Vassiljeva do Grzyba. Słynący z precyzji Estończyk nie przywykł do tego rodzaju pomyłek.

4'

Ładne wyjście gospodarzy spod pressingu i podanie na wolne pole. Na wysokości pola karnego z lewej strony piłkę dogonił Tomas Vestenicky, ale jego centra została zablokowana.

2'

Prostopadłe podanie w kierunku Piątka, ale szybszy bramkarz Jagiellonii.

14:58

Piłkarze już na płycie boiska. Gospodarze z koszulkami w biało-czerwone pasy. Jagiellonia w czarno-białych strojach.