Schalke 04 Gelsenkirchen
1
90+2'

Gol! Strzelił Joshua Kimmich. Asystował mu Robert Lewandowski.

Po zawodach! Perfekcyjna kontra rozpoczęła się od przechwytu Arturo Vidala. Na koniec Polak rozrzucił grę do biegnącego na godzinie trzeciej Joshuy Kimmicha, a ten strzelił płasko na 2:0!

90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Alcantara.

Bayern Monachium
1
90'

Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

89'

Była szansa na drugiego gola dla kapitana reprezentacji Polski. Tym razem został wytrącony z rytmu i jest tylko korner po jego lekkim dziobnięciu futbolówki.

1
2
87'

Lewandowski trafił w obu meczach w Bundeslidze.

2
2
85'

Tymczasem drużyna z Gelsenkirchen jest rozstrzęsiona i nie potrafi zebrać się do ataku. Może przegrać po jednym celnym strzale przeciwnika.

83'

Duża radość Roberta, któremu nie siedziała piłka na stopie aż w końcu wszystko w jego akcji było idealne. Po zmianie wyniku Bayern Monachium wymienia krótkie podania.

3
2
1
81'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Javi Martinez.

Próbował, próbował, aż w końcu trafił! Robert Lewandowski i 1:0 dla Bayernu Monachium! Polak wyskoczył w tempo do podania z drugiej linii i w sytuacji sam na sam nie kalkulował, a huknął celnie.

5
2
78'

62.271 kibiców ogląda na żywo mecz w Gelsenkirchen. Taka liczba robi wrażenie.

2
2
77'

Philipp Lahm przestrzelił z półdystansu. Bayern Monachium nie oddał uderzenia w światło bramki przez 77 minut. Próbował 11 razy.

75'

Kilka emocjonujących minut w Gelsenkirchen, ale wynik ani drgnie.

74'

O, a co zrobił Robert Lewandowski?! Polak miał szansę, by wepchnąć piłkę do bramki z bliska po płaskim dośrodkowaniu Davida Alaby. Może nie była to wymarzona pozycja, ale wytrawny napastnik powinien sobie poradzić.

72'

Natomiast Ralf Faehrmann odprowadził tylko wzrokiem piłkę po strzale Douglasa Costy z 16. metra. Zmiennikowi podał ją przytomnie Philipp Lahm.

72'

Ma co robić w ostatnich minutach Manuel Neuer. Dwa razy wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

2
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Sanches.

69'

Renato Sanches był niepilnowany na 15. metrze, ale strzelił głową w przebiegającego przeciwnika. Po chwili trzeba było wracać i Portugalczyk ratował się faulem...

68'

Obrazki z Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Coraz mniej czasu zostało na zmianę bezbramkowego wyniku.

2
2
1
65'

Ponownie ma problem "Hunter" po walce o górną piłkę z Thiago. Konieczna będzie zmiana za napastnika Schalke 04 Gelsenkirchen. Wygląda na mocno oszołomionego.

63'

Krótka przerwa w grze spowodowane urazem Klaasa-Jana Huntelaara. Napastnik jest dotychczas najbardziej konkretnym graczem pod bramką Bayernu Monachium. Trafił nawet w poprzeczkę.

61'

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Douglas Costa.

61'

Bayern. Schodzi: Xabi Alonso. Wchodzi: Arturo Vidal.

60'

Robert Lewandowski wycofał piłkę przytomnie do Thomasa Muellera. Gęsto tam było od piłkarzy w niebieskich koszulkach i zabrakło miejsca do oddania strzału.

1
58'

Szybko gra przeniosła się pod przeciwne pole karne, a tam Thiago polował na podanie Davida Alaby. Centymetrów zabrakło w tej akcji Schalke 04.

56'

Klaas-Jan Huntelaar huknął potężnie z ponad 20 metrów w poprzeczkę! Holender miał dużo miejsca oraz czasu i nieomal zdobył gola dla Schalke 04 Gelsenkirchen! Lekko trącił piłkę Manuel Neuer.

3
3
54'

Z rzutu wolnego strzelił prawą nogą w kierunku krótkiego słupka Robert Lewandowski. To nie była precyzyjna próba napastnika Bayernu Monachium.

53'

Franck Ribery podcięty przed polem karnym przeciwnika przez Benjamina Stambouliego i może być szalenie groźnie dla gospodarzy.

52'

Nabil Bentaleb popisał się przed momentem ładną ruletką i ośmieszył Renato Sanchesa, ale zdobył tylko kawałek przestrzeni.

50'

Na razie Bayern Monachium zaatakował, a płaskie wstrzelenie Francka Ribery'ego zostało zatrzymane przez bramkarza Schalke 04 Gelsenkirchen.

49'

Mats Hummels mógł dostać w pierwszej połowie drugą żółtą kartkę za wślizg w nogi Jewhena Konoplianki. Po przerwie doświadczony stoper musi uważać.

48'

Benjamin Stambouli zbiegł ze środka pola pod linię boczną i sprowokował Renato Sanchesa do faulu. Wrzutka z rzutu wolnego nie była niebezpieczna dla Bayernu Monachium.

47'

Pierwsza akcja ofensywna Roberta Lewandowskiego zakończona wrzutką w kierunku Thomasa Muellera. Niemiec był za bardzo pod piłką i nie oddał soczystego strzału głową, choć nie miał przy sobie przeciwnika.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

19:51

Aktorzy widowiska wracają powoli z szatni na boisko. Carlo Ancelotti przekazał ostatnie uwagi Thomasowi Muellerowi.

19:51

Problem z precyzją mieli zresztą również inni piłkarze. Zero celnych strzałów przez 45 minut to zdecydowanie za mało jak na głośno anonsowany pojedynek.

19:51

Kapitan reprezentacji Polski nie wstrzelił się w pierwszej połowie.

45+3'

Ralf Faehrmann wyszedł w powietrze niczym skoczek na stadionie lekkoatletycznym i wypiąstkował dośrodkowanie Davida Alaby z narożnika boiska. Sekundy do końca pierwszej części.

45+1'

Poradzili sobie gospodarze po wspomnianym rzucie rożnym. Abdul Rahman Baba wywalczył sobie pozycję i wybił głębokie dośrodkowanie.

45'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

45'

Na przykład po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę wyekspediował za linię końcową Benedikt Hoewedes.

44'

W pierwszej połowie Robert Lewandowski strzela wszędzie tylko nie w światło bramki. Na pewno będzie jeszcze próbował pokonać golkipera Schalke 04 Gelsenkirchen.

42'

Klaas-Jan Huntelaar kontra Manuel Neuer. Niemiec reklamował faul Holendra, gwizdek sędziego milczał, ale sytuacja nie miała poważnych konsekwencji.

41'

Robert Lewandowski przedzierał się w polu karnym gospodarzy. Siła złego na jednego Polaka i sytuację wyjaśnił wybiciem Abdul Rahman Baba.

1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Benedikt Hoewedes.

38'

Przebojowa szarża Jewhena Konoplianki, który zmienił prawą stronę na lewą. Było to zaskakujące dla monachijczyków, a po podaniu Ukraińca i strzale Klaas-Jana Huntelaara - Manuel Neuer interweniował w ostatnim momencie.

1
1
34'

Więcej fauli niż składnych akcji w ostatnich minutach. Na potwierdzenie tych słów poszkodowany na prawej stronie boiska Philipp Lahm.

1
32'

Benjamin Stambouli potraktował bezpardonowo przeciwnika i sędzia uprzedził pomocnika, że kartki dla piłkarzy z Gelsenkirchen również są przygotowane.

29'

Sędzia Manuel Graefe postanowił wrócić na boisko i spróbować swoich sił. Zakomunikował przy okazji zawodnikom, że czas zostanie skrupulatnie doliczony.

27'

Przymusowa przerwa w grze. Pomoc jest udzielana sędziemu, który doznał jakiegoś urazu i być może konieczna będzie podmianka.

1
24'

Robert Lewandowski uderzył nieznacznie obok bramki z 14 metrów po płaskim podaniu z prawego skrzydła. Premierowa szansa Polaka na gola!

2
22'

Mecz nabiera rumieńców, publiczność reaguje coraz głośniej na wydarzenia. Franck Ribery odpowiedział na serię ataków zespołu z Zagłębia Ruhry i wywalczył korner.

19'

Schalke 04 Gelsenkirchen rozpędziło się. David Alaba zablokował strzał głową Leon Goretzki po dośrodkowaniu Eric-Maxima Choupo-Motinga. To mogło skończyć się golem.

18'

Dla odmiany żadnego pożytku z rzutu wolnego nie zrobili piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchem. Jewhen Konoplianka dośrodkował zdecydowanie za głęboko.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Mats Hummels.

14'

Długo zastanawiali się piłkarze Bayernu Monachium co zrobić ze stałym fragmentem. W końcu Xabi Alonso huknął z 23. metra w mur Schalke 04 Gelsenkirchen.

1
12'

Nabil Bentaleb przesadził ze swoim wślizgiem w nogi Roberta Lewandowskiego i będzie dobra szansa na uderzenie z rzutu wolnego do bramki gospodarzy!

1
9'

Jewhen Konoplianka dośrodkował prosto w przeciwnika, a po przeciwnej stronie boiska Leon Goretzka przesadził z agresją przy próbie odzyskania piłki.

7'

Franck Ribery zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i poszedł na przebój. Co prawda oszukał dwóch obrońców, ale nie zdążył oddać strzału przed wślizgiem trzeciego.

5'

Ruszył środkiem pola Renato Sanches. Rajd Portugalczyka wyglądał obiecująco, ale nie trwał długo i Bayern Monachium ponownie wymienia podania.

3'

Robert Lewandowski wpadł pod nogi Naldo z piłką, po czym sfaulował stopera Schalke 04 Gelsenkirchen. Sędzia przerwał grę.

2'

Bawarczycy w czerwonych strojach przystępują do ataku pozycyjnego. Schalke 04 w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

Kto wygra mecz?
Schalke 04
1
19:51

W jedenastce Bayernu Monachium znalazło się miejsce dla Renato Sanchesa, który zaszedł za skórę Polakom na Euro 2016.

19:51

Mistrzowie Niemiec zameldowali się na Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Z Robertem Lewandowskim w jedenastce zmierzą się z Schalke 04.