90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

89'

Gol! Strzelił Naby Keita. Asystował mu Oliver Burke.

Akcja zmienników i blisko sensacji! Forsberg zagrał do Burke'a, a ten wpadł w pole karne z jego prawej strony i zagrał przed bramkę. Tam pod poprzeczkę huknął inny rezerwowy.

84'

To była piłka meczowa dla przyjzednych! Wszystko za sprawą świetnej szarży Piszczka. Polak minął kilku rywali i zagrał do rozpędzonego Schuerrle. Ten oszukał ostatniego obrońcę, ale atomowy strzał jaki oddał, odbił się od poprzeczki i opuścił boisko.

1
84'

. Schodzi: Dominik Kaiser. Wchodzi: Naby Keita.

82'

Na linii pola karnego gości padł Emil Forsberg. Pan Stark jednoznacznym ruchem pokazał "gramy dalej".

80'

Główkował Diego Demme, ale na linii bramkowej dobrze ustawiony był Guerreiro. Rezerwowy uratował Borussię!

78'

Długie podanie do Wernera. Ten miał przed sobą tylko jednego obrońcę i bramkarza. Marc Bartra nie dał mu rady. Soczysty strzał na rzut rożny sparował Burki.

75'

Kolejny raz sponiewierany przy linii bocznej został Schuerrle. Pomocnik z Dortmundu nie ma dziś łatwego życia. Tym razem bez kartki.

73'

Długie podanie od Piszczka, z pominięciem linii pomocy. Zupełnie niewidoczny, Pierre-Emerick Aubameyang był jednak na minimalnym spalonym.

72'

Świetnie w ofensywie Piszczek! Polak przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę na 12. metr. Tam jednak nie było żadnego z jego kolegów.

69'

Chwila przerwy. Na murawie leżał, trafiony w twarz Andre Schuerrle.

69'

. Schodzi: Yussuf Poulsen. Wchodzi: Oliver Burke.

65'

Olbrzymia ilość ostrych starć. Momentami ma się wrażenie, że Wolfgang Stark nie panuje nad agresją piłkarzy.

64'

. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Emil Forsberg.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Marc Bartra. Faul na Poulsenie.

Borussia Dortmund
57'

Ofensywny wypad Klostermanna zakończony niecelnym strzałem, daleko obok lewego słupka.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Timo Werner. Napastnik gospodarzy ukarany za "pyskówkę".

53'

Cierpi Łukasz Piszczek. Polak nieszczęśliwie upadł na łokieć. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

52'

Kaiser faulował rozpędzonego Schmelzera. Rzut wolny tuz przed narożnikiem pola karnego gospodarzy. Castro dośrodkował idealnie na głowę... rywala.

50'

Zabawy Burkiego, który na 30. metrze postanowił kiwać. "Na zamach" dał się nabrać Werner, ale było to ryzykowne zagranie bramkarza gości.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Willi Orban. Faul Na Schuerrle.

46'

Początek II połowy.

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

45+1'

Szansa przed gospodarzami. Mocne wstrzelenie piłki przed bramkę z lewej flanki, ale żaden z graczy nie zmienił jej kierunku.

45'

Arbiter doliczył 2 minuty.

44'

Prawym skrzydłem przedarł się Piszczek. Polak dobrze zagrał przed bramkę. Wycofanie na 21. metr, ale tam fatalnie przestrzelił Sebastian Rode.

42'

Zakotłowało się w polu karnym gości. Piłka ugrzęzła gdzieś przed bramką, ale żaden z gospodarzy nie był w stanie wepchnąć jej do siatki.

40'

Diego Demme długo nie podnosił się z murawy. Potrzebna jest pomoc.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Castro. Ostry faul na Demme.

36'

Podanie w uliczkę do Aubameyanga. W zamyśle zagrywającego połapali się jednak obrońcy i piłka nie dotarła do adresata.

32'

Tuż przy linii końcowej przedzierał się Timo Werner. Napastnik uderzył niemal z zerowego kąta, ale trafił w nogi Bartry. O dziwo, sędzia nie podyktował rzutu rożnego, który się gospodarzom w tej sytuacji należał.

30'

Soczysty strzał sprzed szesnastki oddał Andre Schuerrle. Zabrakło naprawdę niewiele.

27'

Na wolne pole, ponad głowami rywali zagrywał Werner, ale Marcel Sabitzer nie był w stanie dogonić mocno zagranej piłki.

23'

Faul na Kaiserze i szansa na groźne dośrodkowanie w pole karne. Centra na 7. metr, ale tam na piłkę czekał już Roman Burki.

20'

Płaski strzał z lewej strony pola karnego oddał Timo Werner. Burki pewnie w bramce.

18'

Od kilku minut odważniej wyszli gospodarze. Borussia musi pracować w defensywie.

15'

Ostry atak na nogi Schmelzera. Ilsanker wezwany przez sędziego. Arbiter nie pokazał kartki, ale nalegał na pojednanie piłkarzy. Skończyło się na podaniu sobie rąk.

12'

Kolejny stały fragment z lewej strony boiska, przed narożnikiem pola karnego. Tym razem przed szansą gospodarze. Dominik Kaiser dośrodkował jednak zbyt mocno i piłka przeleciała nad bramką.

9'

Kopia akcji sprzed trzech minut. Kolejny raz Demme nieprzepisowo zatrzymał Goetze. Piłka ustawiona niemal w tym samym miejscu. Tym razem jednak bez kombinowania, ale zagraną w pole karne piłkę wybili obrońcy.

6'

Podanie w uliczkę do Mario Goetze. Reprezentant Niemiec został nieprzepisowo zatrzymany tuż przed polem karnym. Sprytne rozegranie stałego fragmentu i płaskie podanie w szesnastkę. Tam piłkę przechwycił Andre Schuerrle, ale w gąszczu nóg nie był w stanie dobrze uderzyć.

3'

Początek bardzo spokojny. Piłkarze nie kwapią się do ataków. Trwa badanie możliwości rywala.

Czy beniaminek zabierze punkty Borussii?