Bundesliga: 9. kolejka
29 paź 2016 15:30
90'

Seria kornerów gospodarzy, ale po żadnym z nich nie zagotowało się przed bramką Neuera.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

1
88'

Centra Lahma z prawej flanki. Do strzału głową doszedł Lewandowski, ale jego uderzenie zostało podbite przez rywala. Wysoko lecącą piłkę złapał golkiper.

1
85'

Próba klepki Alcantary z Lewandowskim. Polak wybiegł na wolne pole, spodziewając się podania zwrotnego, ale piłka ugrzęzła między nogami obrońców.

1
82'

Augsburg. Schodzi: Gojko Kacar. Wchodzi: Jan Moravek.

81'

Płaskie uderzenie Lahma z linii pola karnego. Bramkarz nawet nie drgnął, ale interweniować nie musiał.

79'

Okres lepszej postawy FC Augsburg. Po zdobyciu gola gospodarze przejawiają większą ochotę do gry.

76'

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Joshua Kimmich. Znakomity występ holenderskiego skrzydłowego.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Georg Teigl. Za odkopnięcie piłki po gwizdku.

FC Augsburg
73'

I trzeci raz Mats Hummels. Reprezentacyjny stoper łatwo wygrał powietrzny pojedynek, ale tym razem posłał futbolówkę metr obok prawego słupka.

72'

Druga celna "główka" Hummelsa i ponownie znakomicie w bramce Marwin Hitz!

71'

Atak na nogi Robbena w polu karnym Augsburga! Holender był faulowany, ale jedenastki nie ma.

1
70'

Dośrodkowanie Robbena. Mocny strzał głową Hummelsa i kapitalna obrona Hitza!

67'

Gol! Strzelił Ja-Cheol Koo. Asystował mu Daniel Baier.

Seria błędów monachijskiej defensywy. Zbyt krótkie wybicie i piłka błyskawicznie wróciła w pole karne Neuera. Znakomicie zachował się Baier, który zamiast strzelać wyłożył piłkę jak na tacy. Koo z kilku metrów uderzył pod poprzeczkę.

65'

Augsburg. Schodzi: Halil Altintop. Wchodzi: Georg Teigl.

62'

Mogliśmy mieć hattrika asyst i goli! Robben idealnie podał do Lewandowskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Marwin Hitz odbił piłkę nogami.

60'

Groźna kontra gospodarzy. Sam prawą stroną boiska biegł Dong-Won Ji , a w polu karnym czekał już Halil Altintop. Koreańczyk jednak zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i stracił ją na rzecz Boatenga.

57'

Obrońcy gości zbyt krótko wybili piłkę, a do tej na 20. metrze dopadł Max. Strzał z nieprzygotowanej pozycji był niecelny. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
1
Czekamy na "trójpak" Lewego. Będzie?
2
55'

Augsburg. Schodzi: Jonathan Schmid. Wchodzi: Philipp Max.

51'

Bayern szuka kolejnych trafień, ale wielkiej determinacji nie widać.

48'

Zaskakuje postawa Robbena. Jednak chłop umie podawać. I to jak!

3
48'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Arjen Robben.

Po koszmarnym zagraniu Kacara piłkę przejął Robben. Prostopadłe podanie do Polaka, a ten minął bramkarza i strzelił do "pustaka".

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Szansa dla gospodarzy na gola do szatni! Piłkę na 18. metrze otrzymał Ja-Cheol Koo, ale jego lekkie uderzenie pewnie złapał Neuer.

42'

Po krótkim rozegraniu kornera przez Robbena, uderzenie z 30 metrów zaprezentował David Alaba. Piłka odbiła się od pleców jednego z rywali i opuściła boisko. Druga centra z rzutu rożnego przeszła bez echa.

40'

Wrzutka za linię obronną gospodarzy. Idealnie wybiegał Lewandowski, ale padł na murawę przytrzymywany przez Jankera. Sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego!

2
37'

Ponownie dużo szumu na prawym skrzydle zrobił Robben. Po centrze, do strzału głową doszedł Robert Lewandowski, ale chybił.

1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Ja-Cheol Koo. Spóźniona interwencja na połowie Bayernu.

FC Augsburg
35'

Dośrodkowanie w szesnastkę z lewej strony boiska, ale w powietrzu lepsi defensorzy Augsburga.

33'

Przerwa w grze. Bardzo brzydki faul na Lewandowskim. Polak na murawie.

2
29'

Bayern. Schodzi: Javi Martinez. Wchodzi: Mats Hummels. Rotacja z konieczności. Hiszpan zgłosił problem mięśniowy.

27'

Kolejny raz aktywny na prawej flance był Arjen Robben. Drybling tym razem nie zakończył się celną centrą.

25'

Bayern szybko złamał gospodarzy. Dużo mówiło się o braku współpracy na linii Robben - Lewandowski, a tymczasem obaj już z golem i asystą!

2
21'

Gol! Strzelił Arjen Robben. Asystował mu Robert Lewandowski.

Ponownie dobre, otwierające podanie Robbena do Polaka. Złe przyjęcie wyrzuciło Lewandowskiego pod linię końcową. Snajper zagrywał na raty. Najpierw nieprecyzyjnie do Costy, ale po nerwowej interwencji piłka wróciła do Roberta. Kolejne podanie było już idealne i z kilku metrów nie miał prawa pomylić się Robben.

19'

Podanie z prawej strony boiska. Środkiem pola karnego, między dwóch rywali wbiegł Lewandowski i "na luzie" uderzył nad bramkarzem.

18'

Drybling Robbena prawą stroną pola karnego. Ryzykowny wślizg obrońcy zatrzymał skrzydłowego.

15'

Świetne podanie do Alaby. Austriak wbiegł lewą stroną boiska i płasko dograł wzdłuż bramki do Lewandowskiego. Polak jednak uprzedzony przez obrońców.

14'

Prostopadłe podanie Alcantary do Robbena. Holender jednak nie dogonił futbolówki.

Jak sądzicie, Robert dziś trafi?
10'

Dong-Won Ji pokazał się na pozycji i od razu dostał piłkę od jednego z pomocników. Błyskawicznie zareagowali obrońcy i wypchnęli Koreańczyka daleko od swojej bramki.

8'

Idealne podanie w tempo od Costy do Lewandowskiego. Ten jednak źle przyjmował piłkę w polu karnym i bramkarz wyłuskał mu ją spod nóg.

5'

Paul Verhaegh niesamowicie uderzył z bardzo dalekiej odległości. Piłka zmierzała w światło bramki, odbiła się tuż przed bramkarzem, ale Neuer zdołał sparować ją do boku.

2'

Podanie z głębi pola przechwycił Lewandowski. W momencie podania Polak był jednak na ofsajdzie.

14:47

Spotkanie poprowadzi Christian Dingert.

14:47

Intensywna rozgrzewka bramkarza Bayernu. Nie przypuszczamy jednak, aby Manuel Neuer był zatrudniany raz za razem.

14:47

Ciekawe jak z tą sytuacją poradzi sobie nasz rodak...

14:47

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu Bundesligi od 461 minut. Czy uniczyni to w dzisiejszym meczu przeciwko FC Augsburg. Wspólnie zapraszamy na śledzenie boiskowych wydarzeń na WWK Arena.