Bundesliga: 18. kolejka
29 sty 2017 17:30
90+2'

Jeszcze groźna kontra 1.FSV Mainz, po której z kilkinastu metrów niecelnie strzelał jeden z zawodników gospodarzy.

1
90'

Spotkanie potrwa dwie minuty dłużej.

1
1
90'

Z 16 metrów niecenie strzelał Aaron Seydel. To nie była jednak łatwa pozycja do oddania uderzenia.

1
1
88'

Po dośrodkowaniu Andre Schuerrle Sokratis Papastathopoulos faulował rywala. Sędzia przerwał grę.

2
88'

Będzie rzut wolny i szansa dla Borussii. Do bramki 1.FSV Mainz jednak około 30 metrów.

2
1
87'

Zdecydowanie w ostatnich minutach ożywiło się to spotkanie.

1
85'

Ładnie w pole karne Borussii dośrodkował Giulio Donati. Tym razem jednak wrzutka była minimalnie zbyt mocna.

1
1
84'

Borussia po stracie gola od razu ruszyła do ataku.

1
2
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Danny Latza. Po dośrodkowaniu ze skrzydła celnym strzałem głową z około 5 metrów popisał się Latza!

1.FSV Mainz 05
2
6
78'

Wynik bez zmian od trzeciej minuty spotkania. Czy gospodarze będą jeszcze w stanie doprowadzić do remisu?

2
75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jairo Samperio.

1
1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Schuerrle.

Borussia Dortmund
1
75'

Seria zmian w ostatnich minutach. Na boisku Borussia oddała inicjatywę zawodnikom 1.FSV Mainz. Ci nie potrafią jednak groźnie zaatakować.

1
74'
ZMIANA

Mainz. Schodzi: Yoshinori Muto. Wchodzi: Pablo de Blasis.

69'
ZMIANA

Mainz. Schodzi: Fabian Frei. Wchodzi: Aaron Seydel.

66'
ZMIANA
66'

Ładna akcja Piszczka zakończona dośrodkowaniem. Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał jednak oddać groźnego strzału.

3
1
65'

Sporo niedokładności w grze obu drużyn. Przez to brakuje dobrych sytuacji.

1
61'

Po dośrodkowaniu ze skrzyda z pierwszej piłki minimalnie niecelnie strzelał Andre Schuerrle.

1
59'

Śmielej zaatakowali gospodarze. Zawodnicy 1.FSV Mainz częściej goszczą w okolicach pola karnego Borussii.

1
56'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Niko Bungert.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Jean-Philippe Gbamin.

1
1
53'

Po rzucie wolnym z ostrego kąta strzelał jeden z zawodników 1.FSV Mainz. Piłka została wybita przez obrońców Borussii.

2
51'

Borussia spokojnie stara się utrzymywać przy piłce i dobrze broni dostępu do własnej bramki.

2
1
48'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Borussii. To była fatalna wrzutka i piłkę wybił pierwszy obrońca gości.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
44'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym niecelnie główkował Łukasz Piszczek. Dobrą sytuację wypracował sobie polski obrońca.

2
2
43'

Kontra Borussii. Daleko z bramki wyszedł Jonas Loessl, ale Pierre-Emerick Aubameyang z ostrego kąta nie zdecydował się na strzał.

2
1
41'

Ładnie do defensywy wrócił Łukasz Piszczek i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

4
1
40'

Ani Borussia, ani drużyna 1.FSV Mainz nie kwapi się do ataku. Spotkanie zdecydowanie straciło na jakości.

2
1
37'

Bardzo spokojne tempo w ostatnich minutach. Gra toczy się głównie na środku boiska.

2
35'

Brakuje w ostatnich minutach dobrych sytuacji strzeleckich - zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

1
31'

Daleki wyrzut piłki z autu. Roman Burki nie zdołał jej złapać, ale ta i tak wyszła poza boisko.

2
30'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne 1.FSV Mainz. Gospodarze zdołali wybić piłkę.

1
27'

1.FSV Mainz swojej szansy szuka głównie z kontry. Grę prowadzi natomiast drużyna z Dortmundu.

1
24'

Ładne prostopadłe podanie Raphaela Guerreiro do Aubameyanga. Minimalnie jednak zbyt mocne.

1
2
23'

Z rzutu wolnego strzelał Raphael Guerreiro. To było celne uderzenie, ale piłkę pewnie złapał Jonas Loessl.

2
1
21'

Wydaje się, że Borussia to spotkanie ma pod kontrolą. Zawodnicy 1.FSV Mainz co prawda starają się atakować, ale nie są to groźne akcje.

1
2
18'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Do strzału już składał się Pierre-Emerick Aubameyang, ale piłkę w ostatniej chwili złapał Jonas Loessl.

1
1
16'

Borussia nie atakuje już tak zawzięcie, jak na początku spotkania. Mecz się wyrównał.

2
1
15'

Piłka w bramce Borussii, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

3
1
13'

1.FSV Mainz nieco śmielej ruszyło do ataku. Borussia gra jednak pewnie w defensywie i nie dopuszcza do zagrożenia we własnym polu karnym.

2
11'

Kolejna świetna szansa dla Borussii! Gonzalo Castro zamiast strzelać z kilkunastu metrów, zdecydował się jednak na podanie i ostatecznie z akcji nic nie wyszło.

1
1
8'

Fabian Frei źle przyjął piłkę i nie zdołał nawet oddać strzału. Przejął ją Roman Burki.

1
1
7'

Borussia spokojnie rozgrywa piłkę. Gospodarze na razie nie są w stanie zagrozić bramce drużyny z Dortmundu.

1
1
5'

Od pierwszych minut Borussia zdecydowanie ruszyła do ataku. Przed chwilą znów było bardzo groźnie w polu karnym 1.FSV Mainz.

1
3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Reus. Ależ kontrę wyprowadzili piłkarze Borussii! Andre Schuerrle idealnie dograł do Marco Reusa, ten miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie skierował piłkę do bramki.

23
2
17:09

W podstawowym składzie Borussii Dortmund wystąpi obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.