Lille OSC
21' Younousse Sankhare 26' Sebastien Corchia 45' Nicolas de Preville 56' Younousse Sankhare
Olympique Lyon
3' Maxwel Cornet  (0:1) 32' Maxwel Cornet 73' Rafael da Silva 74' Mouctar Diakhaby
0:1
Passa Olympique Lyon trwa.
Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.
Poprzeczka po bombie Amadou z dystansu. Fura szczęścia zespołu z Lyonu, który mógł stracić prowadzenie po tym przepięknym uderzeniu!
Dobre ustawienie i pewny chwyt Enyeamy. Bramkarz Lille OSC wznowił grę wyrzutem po zatrzymaniu strzału Tolisso.
Nie ma niebezpiecznych strzałów. Ostatnie minuty to powinien być czas, w którym nawet zdziesiątkowana drużyna Lille OSC postawi wszystko na jedną kartę.
Martin Terrier za Nicolasa de Preville w Lille OSC.
Mathieu Valbuena za Macieja Rybusa w Olympique Lyon.
Anthony Lopes uratował Olympique Lyon przed stratą gola po bardzo niebezpiecznym strzale z rzutu wolnego!
Mouctar Diakhaby upomniany żółtą kartką za bardzo nierozsądny faul blisko pola karnego.
Sergi Darder za Jordana Ferri w Olympique Lyon.
Żółta kartka za brzydki faul taktyczny dla Rafaela da Silvy.
Coraz mniej czasu na zmianę wyniku ma Lille OSC. De Preville stara się za dwóch piłkarzy i wywalczył rzut rożny, po którym nieczysto główkował Eder.
Maciej Rybus wpadł w pole karne po świetnym miękkim podaniu z głębi pola. Polak miał przed oczami tylko bramkarza i zdecydował się na strzał. Boczna siatka i rozczarowanie w obozie Olympique Lyon!
Eder w roli głównej, a to nie był dotychczas częsty obrazek. Podanie w tempo i mocne uderzenie lewą nogą w boczną siatkę bramki Olympique Lyon.
Długo wymieniali podania piłkarze Olympique Lyon, ale co za dużo to niezdrowo. Przydarzyła się pomyłka i musieli ratować się faulem.
Yves Bissouma za Rio Mavubę w Lille OSC.
Rony Lopes za Morgana Amalfitano w Lille OSC.
Younousse Sankhare został wyrzucony z boiska. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka za przewinienie w środku pola.
Po wrzucie z autu, który wywalczył Maciej Rybus drużyna z Lyonu szybko przetransportowała piłkę na skraj pola karnego, skąd strzelił Tolisso. W ostatnim momencie zablokował to Beria.
Sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Olympique Lyon. Cornet wyłuskał piłkę gospodarzom i wpadł w pole karne. Pod naciskiem dwóch obrońców padł na murawę, ale rozjemca nie zobaczył złamania przepisów.
Dłuższe są rozegrania Olympique Lyon, ponieważ gospodarze nie decydują się na rozciągnięcie formacji pomimo niekorzystnego wyniku.
Od razu Olympique Lyon niebezpiecznie zbliżył się do bramki przeciwnika. Ferri przyczaił się na drugim słupku, ale nie oddał soczystego strzału z bliska po płaskim dośrodkowaniu. Ma do siebie dużo pretensji.
Gra wznowiona po przerwie!
Olympique Lyon prowadzi po 45 minutach.
Minuta doliczona do regulaminowego czasu i w tych 60 sekundach Nicolas de Preville został napomniany żółtą kartką.
Dośrodkowanie z narożnika boiska szybowało w bardzo dobrym z perspektywy Basy kierunku. Obrońca wyskoczył i oddał potężne, choć niecelne uderzenie!
Dwa rzuty wolne dla Lille OSC. Obie pozycje były niewygodne do oddania strzału, ale dobre, by dośrodkować. Groźniejszą wrzutkę wybił z okolic drugiego słupka Tolisso.
Za pięć minut sędzia zaprosi aktorów widowiska na przerwę. Próbuje wyrównać Lille OSC, ale jego piłkarze ofensywni grają tak chaotycznie, jakby każdy był z innej bajki.
Nerwowe interwencje zawodników Lille OSC. To już efekt zmęczenia, ponieważ obrona jest często egzaminowana, a ofensywne trio z trudem utrzymuje piłkę na połowie Olympique Lyon.
Cornet strzelił z bliska nad poprzeczką po płaskim podaniu Macieja Rybusa. Mógł to lepiej sfinalizować autor dotychczas jedynego gola, a Polak miałby asystę na koncie!
Faul w bocznym sektorze boiska i żółta kartka dla Maxwela Corneta.
Od kilku minut ekipa Macieja Rybusa nie opuszcza okolic pola karnego Lille OSC. Po dośrodkowaniu Polaka z rzutu rożnego celne uderzenie Tolisso prosto w rękawice bramkarza.
Jordan Ferri wrócił szybko na boisko po spotkaniu z klubowym medykiem i od razu wywalczył rzut wolny. Tolisso uderzył po głowach piłkarzy stojących w murze poza plac.
Żółta kartka dla Sebastiena Corchii, który za wysoko i niebezpiecznie podniósł nogę i kopnął w twarz Jordana Ferri.
De Preville przelobował bramkarza i umieścił piłkę w bramce Olympique Lyon. Nie ma gola, ponieważ sędzia asystent słusznie pokazał spalonego.
Z rzutu wolnego mierzył dla odmiany Maciej Rybus. Nie nadał piłce właściwego kierunku i ta ponownie ugrzęzła w murze Lille OSC. Tylko korner dla Olympique Lyon.
Younousse Sankhare napomniany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.
Olympique Lyon już zabierał się do wykonania rzutu karnego po sygnalizacji sędziego, ale okazało się, że asystent wcześniej pokazał spalonego i ta decyzja jest wiążąca. Mała kontrowersja!
Maciej Rybus zaangażował się w defensywę i pomógł swoim partnerom. Po chwili jednak piłka wróciła w posiadanie Lille OSC.
Olympique Lyon próbuje przejąć pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku, ale długie rozegranie skończyło się stratą na połowie przeciwnika i Ferri ratował sytuację faulem.
Choć bramka padła po ataku z lewej strony boiska, dopiero kilka minut później został zaangażowany w ofensywę Maciej Rybus. Rywale wzięli pomocnika Olympique Lyon w kleszcze.
Gospodarze muszą błyskawicznie zabrać się za odrabianie strat. Amalfitano wywalczył rzut rożny dzięki indywidualnej szarży w polu karnym Lyonu. Dośrodkowanie na drugi słupek nie było niebezpieczne dla Olympique.
Bramka dla Olympique Lyon padła po błyskawicznym ataku i strzale z bliska Corneta po podaniu Ferri!
Pierwsza szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego dla Olympique Lyon. To konsekwencja faulu Mavuby blisko linii pola karnego. Strzał ze stałego fragmentu prosto w mur gospodarzy.
Rozpoczęli gospodarze w białych strojach z bordowymi akcentami, natomiast Olympique Lyon na niebiesko-biało.
Piłkarze są gotowi, by wyjść na murawę stadionu w Lille. Bukmacherzy mają problem ze wskazaniem faworyta tego pojedynku, więc powinno być gorąco.
W podstawowym składzie zespołu z Lyonu nie zabrakło Macieja Rybusa. Reprezentant Polski będzie operować na lewym skrzydle wspólnie z Jeremy Morelem.
Ławka rezerwowych Olympique Lyon: Mathieu Gorgelin - Sergi Darder, Jordy Gaspar, Aldo Kalulu, Nicolas N'Koulou, Lucas Tousart, Mathieu Valbuena.
Ławka rezerwowych Lille OSC: Mike Maignan - Yves Bissouma, Renato Civelli, Rony Lopes, Julian Palmieri, Stoppila Sunzu, Martin Terrier.
Sędzia: Jerome Miguelgorry
Olympique Lyon wraca do walki w Ligue 1 po przerwie reprezentacyjnej już w piątek. Ostatnie wyniki zespołu Macieja Rybusa wskazują na zwyżkę formy, natomiast piłkarze Lille OSC liczą na nowe otwarcie.