Ligue 1: 25. kolejka
12 lut 2017 21:00
90+1'

Szansa gości na uratowanie punktu. Po wstrzeleniu piłki w pole karne w boczną siatkę trafił Andre-Frank Zambo Anguissa.

90'

Mecz potrwa 3 minuty dłużej.

89'

Zdecydowany wślizg Moimbe uniemożliwił dośrodkowanie z prawego skrzydła. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik fatalnie wyprowadził kontrę i desperacko wracał zastopować rywala... skutecznie.

86'

Nantes. Schodzi: Valentin Rongier. Wchodzi: Oswaldo Vizcarrondo.

wchodzi Wchodzi
Oswaldo Vizcarrondo #4
schodzi Schodzi
Valentin Rongier #28
84'

Zapachniało wyrównaniem, ale wprowadzony z ławki Bouna Sarr nie sięgnął futbolówki zagranej wzdłuż bramki.

81'

Długie podanie na wolne pole, ale Thauvin przegrał pojedynek biegowy z Limą.

80'

Nantes. Schodzi: Felipe Pardo. Wchodzi: Wilfried Moimbe.

Wilfried Moimbe #13
Felipe Pardo #20
77'

Okres bezbarwnej gry. Piłka rzadko opuszcza środkową strefę. Bez zagrożeń pod bramkami.

74'

Marsylia w ataku pozycyjnym. Nantes pracujące w defensywie. Na taki obraz jesteśmy chyba skazani przez ostatni kwadrans.

72'

Nantes. Schodzi: Mariusz Stępiński. Wchodzi: Sergio Miguel Relvas Oliveira.

Sergio Miguel Relvas Oliveira #23
2
68'

Szarża Thauvina w polu karnym. Dobry pomysł i wycofanie piłki do Sansona, ale tego ofiarnym wślizgiem uprzedził jeden z obrońców.

66'

Ol. Marsylia. Schodzi: Bafetimbi Gomis. Wchodzi: Bouna Sarr. Niestety potwierdziły się najgorsze obawy i najlepszy strzelec Marsylii kulejąc udał się do szatni.

64'

Kontuzja Gomisa. Gdyby snajper musiał opuścić boisko, byłby to dla gości istny kataklizm.

61'

Gol! Strzelił Bafetimbi Gomis. Asystował mu Morgan Sanson.

Gomis trzyma gości przy życiu! Najlepszy strzelec Olympique wykorzystał centrę z prawej strony boiska i strzałem głową przywrócił nadzieję przyjezdnym.

Olympique Marsylia
Asysta:
Morgan Sanson #8
6
2
60'

Słabiutko prezentuje się defensywa Marsylii. Przed momentem Pardo z łatwością przedarł się wzdłuż linii końcowej. Mocne wstrzelenie piłki przed bramkę padło jednak łupem golkipera.

56'

Faul Evry i okazja do dośrodkowania w szesnastkę. Zamiast centry widzieliśmy sprytny strzał, po którym piłka uderzyła w poprzeczkę. Z metra skutecznie dobił Sala, ale arbiter nie uznał tego gola. Nie do końca wiadomo z jakiego powodu.

52'

Piłka ustawiona z lewej strony boiska tuż przed linią pola karnego. Dimitri Payet zdecydował się na bezpośredni strzał, ale jeden z rywali podbił piłkę głową.

1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Koffi Djidji. Podcięcie rywala.

Koffi Djidji #26
FC Nantes
50'

Gol! Strzelił Adrien Thomasson. Asystował mu Leo Dubois.

Błyskawiczna riposta Kanarków! Dubois zagrał wzdłuż bramki, gdzie na piłkę nabiegał Thomasson. Francuz uprzedził obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Adrien Thomasson #8
FC Nantes
Asysta:
Leo Dubois #15
8
4
49'

Gol! Strzelił Bafetimbi Gomis. Asystował mu Hiroki Sakai.

Marsylia złapała kontakt! Sakai idealnie obsłużył Gomisa, a ten z 10 metrów uderzył od słupka do siatki.

8
4
48'

Z lewego skrzydła głęboko dośrodkował Thomasson, ale bramkarz nie popełnił błędu przy chwytaniu piłki.

2
46'

Zaczynamy II połowę.

2
45'

Arbiter doliczył minutę.

1
44'

Prawą flanką urwał się Pardo. Dośrodkowanie pozostawiało jednak wiele do życzenia.

1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Florian Thauvin. Faul taktyczny, przerywający kontrę.

2
41'

Stały fragment 32 metry od bramki Riou. Dośrodkował Florian Thauvin i bliski strzału z kilku metrów był Patrice Evra. Obrońca został jednak umiejętnie przyblokowany, a desperacka próba sięgnięcia futbolówki była nieskuteczna.

1
39'

Pressing gospodarzy przyniósł im odbiór piłki przed polem karnym rywali. Płaski strzał Sali bramkarz odbił nogami, piłka poleciała w kierunku Stępińskiego. Polak trochę się podpalił i z dość ostrego kąta huknął na wiwat.

1
36'

Payet próbował dwójkowej akcji z Gomisem, ale obrońcy nie pozwolili na oddanie strzału.

1
33'

Gillet faulował Payeta 33 metry od własnej bramki. Dogrywał sam poszkodowany, ale piłka zatoczyła łuk nad głowami piłkarzy i opuściła boisko.

1
30'

Ol. Marsylia. Schodzi: Maxime Lopez. Wchodzi: Andre-Frank Zambo Anguissa.

Andre-Frank Zambo Anguissa #29
Maxime Lopez #27
1
27'

Zaskakująco łatwo piłkarze gospodarzy dochodzą do pozycji strzałowych. Mariusz Stępiński mógł już mieć dublet, ale jego strzał głową z kilku metrów odbił Yohann Pele.

2
25'

Próba dryblingu Vainqueura, ale udało się minąć tylko jednego rywala.

2
23'

Ładnie pokazał się Sala. Napastnik wpadł w pole karne z prawej strony i kiedy miał już obsłużyć Stępińskiego rozległ się gwizdek. Był spalony.

2
2
20'

Gol! Strzelił Mariusz Stępiński. Asystował mu Lima.

Mamy gola Polaka i to jakiego! Długa centra z lewego skrzydła. Stępiński przyjął piłkę na klatkę piersiową, poradził sobie z trzema obrońcami i strzelił obok bezradnego bramkarza.

FC Nantes
Asysta:
Lima #6
37
3
18'

Przyjezdni w ataku pozycyjnym. Nantes czeka na kontrę.

2
15'

Sanson ściągany za koszulkę tuż przed narożnikiem pola karnego. Po centrze Payeta do strzału głową doszedł Gomis, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

1
12'

Gol! Strzelił Santos Silva Diego.

Zamieszanie pod bramką Marsylii kończy się golem. Kilkakrotnie próbowali gospodarze, ale najpierw piłkę odbił bramkarz, a dobitka została przyblokowana. Piłka dość szczęśliwie trafiła tuż przed bramkę, gdzie stał Diego. Pozostało mu dopełnić formalności. Wydaje się, że główną winę za stratę gola ponosi Evra, który zbyt krótko wybił piłkę.

Santos Silva Diego #3
FC Nantes
10
10
11'

Ależ szansa przed Salą! Mocny strzał z 13 metrów fantastycznie obronił Pele!

1
9'

Wyrównany początek. Żadna drużyna nie narzuciła swojego stylu gry.

1
6'

Okazja do centry dla miejscowych. Cabella faulował Limę. Dobre dośrodkowanie, ale napastników ubiegł Rod Fanni.

1
4'

Podanie na wolne pole. Bafetimbi Gomis starał się dogonić futbolówkę zanim ta trafi do bramkarza, ale był zbyt wolny.

1
2'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne FC Nantes z prawej strony boiska. Sakai szukał podaniem Cabelli. Piłka dotarła do adresata, ale ten uderzył obok słupka.

1
Czy Mariusz Stępiński wpisze się na listę strzelców?
12
20:36

Spotkanie poprowadzi Francois Letexier.

1
1
20:36

Powoli kończy się piłkarska niedziela. My jednak jeszcze nie śpimy. Serdecznie zapraszamy na 90 minut relacji z boisk Ligue 1. Na Stade de la Beaujoire w Nantes miejscowa drużyna zagra z Olympique Marsylią. W wyjściowym składzie Kanarków zagra Mariusz Stępiński.