Arsenal FC

90'

II połowa została przedłużona o dwie minuty.

84'

Z gospodarzy jednak uszło powietrze. Arsenal prowadzi atak pozycyjny, ale przypomina to bardziej grę na utrzymanie niż sposób na zdobycie piątej bramki.

81'

Basel nie ma już realnych szans na doprowadzenie do remisu i wywalczenia awansu do 1/16 finału Ligi Europy, ale robi wszystko, by w miarę godnie pożegnać się z rozgrywkami UEFA i zmniejszyć rozmiary dzisiejszej porażki.

78'

Gol! Strzelił Seydou Doumbia. Asystował mu Marc Janko.

Świetna dwójkowa akcja, dzięki której Doumbia znalazł się z piłką sam przed Ospiną i efektownie przerzucił piłkę nad Kolumbijczykiem.

76'

Walcott pomknął środkiem pola, ale efektowny rajd zakończy słabym uderzeniem sprzed "16", po którym Vaclik spokojnie złapał piłkę.

75'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Theo Walcott.

75'

74'

Basel. Schodzi: Serey Die. Wchodzi: Luca Zuffi.

71'

Arsenal. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Olivier Giroud.

70'
67'

Poprzeczka uratowała Basel przed stratą gola po uderzeniu Sancheza z rzutu wolnego z blisko 30 metrów!

1
63'

Gospodarze za wszelką cenę chcą zdobyć honorową bramkę i choć zepchneli Arsenal do defensywy, to nie potrafią realnie zagrozić Ospinie. W ostatnich minut wykonywali wiele stałych fragmentów gry, ale goście potrafili zneutralizować mistrzów Szwajcarii.

59'

Basel. Schodzi: Mohamed Elyounoussi. Wchodzi: Davide Calla.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Mohamed Elyounoussi #8
1
55'

Basel. Schodzi: Matias Delgado. Wchodzi: Seydou Doumbia.

54'

Gol! Strzelił Alex Iwobi. Asystował mu Mesut Oezil.

Koncert Arsenalu! Sanchez zagrał w pole karne Basel do Oezila, który spod końcowej linii wycogał piłkę do Iwobie, który wykonał wyrok, posyłając futbolówkę do pustej bramki gospodarzy.

51'

Gospodarze nie składają broni. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze Delgado tuż obok bramki Arsenalu zagłówkował Janko.

1
47'

Gol! Strzelił Lucas Perez.

Co za otwarcie! Gibbs przejął piłkę w środkowej strefie i od razu zagrał ją do Sancheza. Chilijczyk nie opanował futbolówki, ale ta trafiła do Pereza, który pewnym strzałem pokonał Vaclika i skompletował hat-trick.

3
46'

Początek II połowy.

43'

Mistrzowie Szwajcarii zaczynają być coraz konkretniejsi. Teraz po centrze z prawej strony do pozycji strzeleckiej doszedł Delgado, ale zagłókował nad bramką Ospiny.

1
40'

I teraz było naprawdę pod bramką Arsenalu! Steffen uderzył płasko z linii pola karnego, ale Ospina nie dał się zaskoczyć. Kolumbijczyk łapał piłkę na raty, ale zdążył, nim dopadł do niej Janko.

1
37'

Die udało się przedostać w pole karne Arsenalu, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki Ospiny.

32'

Bezradni są mistrzowie Szwajcarii. Ich akcje kończą się trzydzieści metrów od bramki Arsenalu.

28'

Gospodarze biją głową w mur, a Arsenal broni dwubramkowego prowadzenia z żelazną dyscypliną.

25'

Świetna kontra Arsenalu. W jej końcowej fazie Iwobi zagrał do Sancheza, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę w górę, choć Chilijczyk nie był na spalonym. Sanchez uderzył w Vaclika, ale strzał oddał już po gwizdku.

22'

Basel stara się zepchnąć gości do defensywy, ale Arsenal broni się umiejętnie i daleko od swojej bramki.

19'

Ależ huknął Traore z narożnika pola karnego! Po strzale Iworyjczyka piłka dokręcała się do bramki Ospiny, ale jednak minęła ją, choć dosłownie o kilkanaście centymetrów.

16'

Arsenal długo rozgrywał atak pozycyjny i na jego zakończenie podwyższył prowadeznie. Oezil świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Iwobiego, którego strzał Vaclik obronił, ale odbił piłkę wprost pod nogi Pereza, który wpakował ją do siatki.

11'

Piłka w siatce Arsenalu, ale gol nie zostanie uznany, bowiem Delgado był na pozycji spalonej, ale warto zauważyć, że gospodarze zdołali zaskoczyć londyńczyków szybką kontrą po stracie Granita Xhaki.

8'

Gol! Strzelił Lucas Perez. Asystował mu Mesut Oezil.

Ależ to zrobili Kanonierzy! Sanchez zagrał nad Suchym w pole karne do Oezila, ten wzdłuż bramki podał piłkę Perezowi, który wpakował futbolókę do pustej bramki.

5'

Nieudane dośrodkowanie Mesuta Oezila z rzutu roznego.

4'

Wyrównane pierwsze minuty w Bazylei. Żadnej z drużyn nie udaje się przejąć inicjatywy.

20:14

Gospodarze wyatapią w białych trykotach. Arsenal zagra w granatowych koszulkach.

20:14

Pierwszy gwizdek poprzedzi minuta ciszy ku pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod kolumbijskim Medellin.

Kto wygra mecz?
Basel
Arsenal
Padnie remis
20:14

Piłkarze są już na murawie. Za moment hymn Ligi Mistrzów.

20:14

W Bazylei dojdzie do kolejnego bratobójczego pojedynku. Przeciwko sobie zagrają Taulant Xhaka i Granit Xhaka.

19:31

Arsenal jest już pewny awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Teraz korespondencyjnie rywalizuje z PSG o pierwsze miejsce w grupie. Dla gospodarzy stawką spotkania jest awans do 1/16 Ligi Europy.