Serie A: 20. kolejka
15 sty 2017 15:00
90+4'

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Pewny, mocny strzał w sam środek bramki. Pepe Reina rzucił się w prawy róg.

Gianluca Caprari #17
Pescara Calcio
3
5
90+3'

Rzut karny dla gości po faulu Tonelliego!

2
1
90+1'

Dries Mertens odebrał piłkę ostatniemu obrońcy i popedził na bramkę. Strzał jaki oddał pozostawiał jednak wiele do życzenia. Nieczysto trafiona piłka przeleciała obok słupka.

90'

Doliczone zostały 3 minuty.

89'

Zasłużone brawa dla Allana, który z zaciętością walczył o piłkę w narożniku boiska. Z powodzeniem.

85'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Allan.

Zmiennik Zielińskiego odebrał piłkę na prawej flance i wymienił podania z Mertensem. Brazylijczyk mocno dograł przed bramkę, gdzie Belg tylko dostawił nogę.

3
1
84'

Prostopadłe podanie i blisko stuprocentowej szansy dla Pescary. Ofiarna interwencja Albiola i skończyło się tylko kornerem.

1
81'

Kolejna próba Mertensa, który miał początkowo problemy z opanowaniem piłki. Kiedy już sprowadził futbolówkę do ziemi, ograł Cristante i uderzył... metr obok lewego słupka.

78'

Na pełnej szybkości w pole karne wpadł Lorenzo Insigne. Napastnik minął kilku rywali, ale strzał ze szpica przed siebie odbił Albano Bizzarri!

76'

Prawdziwa "bomba" Jorginho i Pescarze na ratunek przyszła poprzeczka!

1
75'

Zaskakujący strzał Mertensa z 20 metrów! Niektórzy już widzieli piłkę w bramce, ale ta spadła na górną siatkę.

74'

Otwierające podanie od Allana i w znakomitej sytuacji znalazł się Jose Callejon. Mocny płaski strzał minął jednak bramkę Bizzarriego.

71'

Odważne wyjście z bramki Bizzarriego, który ofiarną interwencją wygarnął piłkę Callejonowi.

70'

Pescara. Schodzi: Valerio Verre. Wchodzi: Alexandru Ionut Mitrita.

wchodzi Wchodzi
Alexandru Ionut Mitrita #28
schodzi Schodzi
Valerio Verre #7
1
69'

Wymiana szybkich podań i atomowy strzał Insigne z 18 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Albano Bizzarri przeniósł ją nad poprzeczką.

67'

Ależ błąd Strinicia, który zagrał prosto pod nogi Alberto Gilardino. Doświadczony napastnik powinien to wykorzytać, ale w idealnej sytuacji pozwolił się zablokować.

65'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

64'

Pescara. Schodzi: Alessandro Bruno. Wchodzi: Michele Fornasier.

Alessandro Bruno #5
61'

Odważne wejście Memushaja zakończone uderzeniem po długim rogu z lewego narożnika pola karnego. Reina tylko odprowadził piłkę wzrokiem, a później pobiegł do kolegów z pretensjami. Zbyt dużo miejsca miał Albańczyk, ale chybił celu.

58'

Ponownie Hysaj pobiegł prawą flanką, ale mocne zagranie przed bramkę przeciął Bruno.

1
55'

Prawym skrzydłem podłączył się Elseid Hysaj. Albańczyk zakończył akcję strzałem, ale piłka trafiła w plecy jednego z obrońców.

51'

Pewna interwencja Reiny po uderzeniu Caprariego.

49'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Piotr Zieliński.

Piękne otwierające podanie od Polaka i Słowak nie myli się w sytuacji sam na sam z Bizzarrim. Kilkanaście sekund wcześniej podobną "setkę" zmarnował Callejon, trafiając prosto w bramkarza.

47'

Gol! Strzelił Lorenzo Tonelli. Asystował mu Jorginho. Rzut wolny z lewej strony boiska na wysokości pola karnego. Precyzyjna centra na głowę obrońcy, dla którego jest to drugi gol z rzędu!

46'

Zaczynamy II połowę.

1
45'

Przeszło 25 metrów do bramki Pescary. Lorenzo Insigne z ostrego kąta posłał piłkę nad bramką.

2
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Ahmad Benali. Faul na Mertensie.

Ahmad Benali #10
44'

Uderzona z 22 metrów piłka poszybowała co prawda nad murem, ale też nad poprzeczką. Próbował Caprari.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli. Faul na Caprarim tuż przed linią pola karnego.

40'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Coda. Odłożona kara za faul na Callejonie w środkowej strefie boiska.

39'

Dries Mertens sam przeciwko 5 rywalom. Ten drybling nie miał prawa się udać.

37'

Spory zawód. Już od dłuższego czasu piłkarze z Neapolu nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Bizzarriego.

35'

Indywidualne akcje najpierw Mertensa, a później Hamsika. W obu przypadkach drybling zakończył się stratą.

33'

Groźna akcja Pescary przeprowadzona lewą stroną. Ledian Memushaj przedarł się przez obronę i mocno wstrzelił piłkę na 5. metr. Defensywa interweniowała chaotycznie, ale udało się wybić piłkę.

30'

Dużo ostrych wejść kwalifikujących się na pokazanie kartki. Tymczasem nie oglądaliśmy jeszcze ani jednej. Nie ma jej również teraz. Cristante łokciem trafił w twarz Albiola i ta decyzja może dziwić.

1
28'

Świetne podanie Zielińskiego do Mertensa. Ten dograł w pole karne, ale tam najwyżej w powietrze wyszedł Andrea Coda.

1
26'

Długie zagranie za plecy obrońców gospodarzy. Rozpędzony Caprari nie dopadł jednak do piłki. Szybszy był Reina.

22'

Dogranie z prawego skrzydła do Mertensa, ale Belg nie był w stanie dobrze skontrować futbolówki.

18'

Przepychanki na murawie! Wszystko za sprawą ostrego ataku na nogi Callejona. Po dośrodkowaniu w szesnastkę upadło aż czterech piłkarzy. Nie ma jedenastki, a faul napastnika.

1
17'

Próba prostopadłego podania do Mertensa znakomicie przeczytana przez jednego ze stoperów Pescary.

15'

Nagłe przyspieszenie Napoli. Insigne znakomicie dogrywał z lewej strony pola karnego, ale minimalnie spóźniony Jose Callejon uderzył tylko w boczną siatkę.

13'

Podanie na środek pola karnego gospodarzy. Tam piłkę wzorowo przyjął Alberto Gilardino, ale zdaniem arbitra był na spalonym. Słuszna decyzja.

11'

Faul na Mertensie 35 metrów od bramki Pescary. Bez zagrożenia. Miękka centra łatwo padła łupem obrońców.

8'

Marek Hamsik "nawinął" jednego z rywali, ale strzał z 19 metrów na rzut rożny sparował bramkarz gości.

7'

Podanie na lewą stronę, ale tam na ofsajdzie aż dwóch piłkarzy Pescary. Caprari i Gilardino.

4'

Było o włos! Z 18 metrów w górny róg uderzył Lorenzo Insigne. Piłka musnęła czubek głowy jednego z obrońców i to sprawiło, że przeleciała obok słupka.

2'

Lewą stroną przedarł się Ledian Memushaj. Dobra centra, ale na 6. metrze w pojedynku główkowym lepszy Albiol.

14:24

Spotkanie poprowadzi Claudio Gavillucci.

14:24

W wyjściowym składzie gospodarzy Polaka jednak zobaczymy. W środku pomocy zagra Piotr Zieliński.

2
14:24

W Polsce po cichu liczono na jego powrót już tej niedzieli, ale jest jeszcze za wcześnie...

2
3
14:24

Wszyscy na Stadio San Paolo liczą dziś na grad goli. Do Neapolu przyjechała jedna z najgorszych ekip Serie A. Pescara Calcio skazywana jest na pożarcie, ale czy nie za wsześnie?