90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

4
89'

Piękne podanie Milika i piłka w siatce po strzale Giaccheriniego. Gol nie został jednak uznany. Był ofsajd.

4
9
87'

Szansa Milika! Po zagraniu wzdłuż bramki Polak bliski był skierowania piłki do siatki. Zabrakło centymetrów do sięgniecia futbolówki.

9
4
83'

Okres gry bez jakichkolwiek emocji. Obie drużyny grają tak, jakby chciały, by sędzia już zakończył mecz.

1
3
80'

Kopia akcji, która przyniosła Chievo gola. Podanie za plecy obrońców przejął Serge Gakpe. Natychmiastowe uderzenie, ale piłka trafiła w reklamy za bramką Reiny.

3
3
75'

Po zdobyciu gola lepiej wygląda gra gospodarzy. Przed momentem na strzał z 20 metrów zdecydował się Jonathan de Guzman, ale na drodze piłki stanął Maksimović.

4
2
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Riccardo Meggiorini. Asystował mu Jonathan de Guzman.

Długie podanie za linię obrony. Fatalny błąd popełnił Kalidou Koulibaly, który nie trafił w piłkę. W sytuacji sam na sam z Reiną nie pomylił się Meggiorini.

71'
ZMIANA

Chievo. Schodzi: Roberto Inglese. Wchodzi: Serge Gakpe.

68'

Kontra Chievo skasowana przez Ghoulama. Ofiarny wślizg powstrzymał Birsę.

4
65'

Pavoletti wyłożył piłkę na 19. metr, gdzie nadbiegał Hamsik. Uderzenie Słowaka zostało jednak zablokowane.

2
1
63'
ZMIANA
61'

Piłkę w polu karnym gości przyjął Roberto Inglese. Obrońcy nie pozwolili jednak napastnikowi na odwrócenie się w kierunku bramki i oddanie strzału.

2
2
59'

Napoli wygrywa najmniejszym nakładem sił. Chievo wychodziło na drugą połowę pełne wiary w odwrócenie losów meczu, ale zapał szybko minął.

5
1
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Uderzenie z 20 metrów i trzecie trafienie! Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i zupełnie zmyliła bramkarza gospodarzy.

54'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Fabrizio Cacciatore. Faul na Jorginho.

6
1
50'

Długie podanie do Inglese, ale napastnika gospodarzy uprzedził Reina.

2
2
48'

Kontratak Chievo dobrze wyprowadzony przez Meggioriniego. Piłkę z prawej strony pola karnego otrzymał Valter Birsa. Pomocnik precyzyjnie dograł do Inglese, ale ten źle uderzył piłkę głową.

4
46'

Początek II połowy.

8
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

4
45'

Kolejny raz medycy na murawie. Przypadkowy cios w głowę otrzymał Kalidou Koulibaly.

1
6
44'

Lorenzo Insigne zakończył akcję celnym strzałem z 20 metrów, ale tym raezm dobrze zachował się Stefano Sorrentino.

4
1
42'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Piotr Zieliński. Mamy na boisku pierwszego z Polaków!

40'

Chwila przerwy. Pomocy medycznej potrzebuje Allan.

3
2
38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Allan.

Prostopadłe podanie do Allana i nieporozumienie Sorrentino z Gobbim. Obrońca zastawił rywala, czekając aż bramkarz złapie piłkę. Allanowi udało się wstawić nogę i piłka szczęśliwie trafiła do Hamsika. Strzał do siatki był formalnością.

31
2
37'

Kolejna próba z dystansu. O metr pomylił się Jorginho.

2
1
35'

Indywidualna akcja Hysaja. Albańczyk wpadł w pole karne z prawej strony, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

1
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Elseid Hysaj.

Piękny strzał z narożnika pola karnego. Piłka dokręcana w stronę bramki, wpadła do siatki tuż przy słupku.

29'

W polu karnym Chievo przewrócił się Leonardo Pavoletti, ale o karnym nie może być mowy.

1
4
27'

Kontra gospodarzy zakończona groźnym strzałem Inglese. Napastnik huknął po długim rogu, ale Pepe Reina zdołał odbić piłkę.

2
24'

Niewiele dzieje się pod bramkami. Napoli wymienia niezliczoną ilość podań, ale luk w obronie Chievo póki co nie ma.

1
1
21'

Trudno sforsować zasieki obronne gospodarzy. Kolejny raz defensorzy zablokowali strzał sprzed szesnastki. Próbował Jose Callejon.

3
19'

Zablokowany strzał sprzed pola karnego i Chievo wyszło z szybką kontrą. Roberto Inglese czekał na prostopadłe podanie, ale jego koledzy zgubili piłkę w środkowej strefie.

3
1
15'

Centra Insigne, ale dobrze na przedpolu zachował się Stefano Sorrentino.

2
2
12'

Dośrodkowanie Hamsika z lewego skrzydła i strzał z powietrza Callejona. Piłka trafiła w nogi jednego z obrońców i to uratowało gospodarzy.

3
9'

Bardzo szybko zarysowała się przewaga Napoli. Goście długo utrzymują się przy piłce.

4
6'

Faulowany Lorenzo Insigne. Do piłki ustawionej około 26 metrów od bramki Chievo podszedł sam poszkodowany. Sprytny strzał obok muru minął jednak cel.

3
1
3'

Źle piłkę spod własnej bramki wybijał Stefano Sorrentino. Na 30. metrze przejęli ją rywale. Błyskawiczne podanie do Hamsika, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Fabrizio Cacciatore.

6
1
14:46

Gospodarze zagrają w żółtych strojach, goście w błękitno-białych.

8
14:46

Spotkanie poprowadzi Massimiliano Irrati.

7
1
14:46

Zapraszamy do Werony. Na Stadio Marcantonio Bentegodi miejscowe Chievo zagra o punkty z SSC Napoli. Niestety Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik rozpoczną na ławce rezerwowych.