SSC Napoli
8' Kalidou Koulibaly 36' Lorenzo Insigne 43' Raul Albiol 49' Kalidou Koulibaly 57' Dries Mertens 64' Dries Mertens
ACF Fiorentina
60' Josip Ilicić
4:1 Zakończony

Wysokie zwycięstwo Napoli na własnym stadionie.

Próbował zdobyć gola zmiennik Marko Rog. Zaatakował piłkę wślizgiem i centymetrów zabrakło, by trącił ją do siatki Cipriana Tatarusanu. Sędzia zastanawiał się czy zasygnalizować spalonego.

Płaskie dośrodkowanie w kierunku Leonardo Pavolettiego. W ostatnim momencie zatrzymali futbolówkę obrońcy w czerwonych koszulkach.

Khouma Babacar wybiegł sam na sam z Pepe Reiną. Bardzo dobrze dysponowany jest w tym spotkaniu bramkarz gospodarzy i nie pozwolił zmiennikowi na zdobycie gola.

Nie atakuje za wszelką cenę Napoli w ostatnich minutach, ale można się jeszcze spodziewać kilku interesujących akcji. Być może z udziałem Piotra Zielińskiego, który dziś spędzi na boisku 90 minut.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Leonardo Pavoletti.

Josip Ilicić zgarnął piłkę przed polem karnym przeciwnika i natychmiast zdecydował się na uderzenie. Autor dotychczas jedynego gola dla gości nie może cieszyć się z drugiego. Wyraźne pudło!

Daleko wybili piłkę gospodarze i dopiero Nenad Tomović mógł zainicjować atak ACF Fiorentina, będąc 80 metrów od bramki SSC Napoli.

Seria strzałów i musiał mocno popracować we własnej bramce Pepe Reina. Popisowe interwencje doświadczonego golkipera po uderzeniach Matiasa VecinoFederico Bernardeschiego.

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Marko Rog.

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Kolejna kanonada na włoskich boiskach! Druga bramka Driesa Mertensa, który przyczaił się w polu karnym i dobił uderzenie Jose Callejona. Strzał Belga został poprzedzony efektowną wymianą podań.

SSC Napoli ponownie atakuje. Lorenzo Insigne został zablokowany w ostastnim momencie przed strzałem. Interweniować musiał ponadto Ciprian Tatarusanu.

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Cristian Tello.

Błyskawiczna odpowiedź Fiorentiny! Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka dotarła do Josipa Ilicicia. Słoweniec zachował zimną krew i trafił do bramki SSC Napoli.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo źle zachowali się Ciprian Tatarusanu i obrońcy ACF Fiorentina. Wszystkich przechytrzył Dries Mertens i z bliska trafił do bramki. 3:0 i to najpewniej koniec marzeń przyjezdnych o zwycięstwie w Neapolu!

Fiorentina. Schodzi: Maxi Olivera. Wchodzi: Khouma Babacar.

Trener Paulo Sousa przygotowuje do wejścia na boisko dwóch zmienników. Grając tak jak obecnie ACF Fiorentina na pewno nie zapunktuje w Neapolu.

Federico Bernardeschi wypchnięty poza linię bramkową. Jego drużyna miała jeszcze korner, który rozegrała zbyt chaotycznie. Piłka dla trzeciego zespołu w tabeli Serie A.

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

Próba zaskoczenia bramkarza SSC Napoli z ostrego kąta, ale Pepe Reina jest odpowiednio skoncentrowany po 15 minutach spędzonych w szatni.

Gra wznowiona po przerwie.

Drużyna z Neapolu jest blisko zwycięstwa z kandydatem do europejskich pucharów.

SSC Napoli ma dwa gole przewagi po 45 minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Raul Albiol.

Ciprian Tatarusanu górą na przedpolu i doświadczony bramkarz dał jasno do zrozumienia swoim partnerom, by przesunęli się wyżej na połowę SSC Napoli.

Cierpi kopnięty w nogę Josip Ilicić. Sędzia zobaczył tam faul i ACF Fiorentina miała szansę na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego. Nie wykorzystała jej.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Dries Mertens.

SSC Napoli podwoiło swoją przewagę. Szybko rozprowadzona akcja zakończona podaniem Driesa Mertensa i uderzeniem Lorenzo Insigne obok Cipriana Tatarusanu do siatki!

Lorenzo Insigne sprytnie obrócił się z piłką przed polem karnym ACF Fiorentina i bez chwili zawahania oddał strzał z odpowiednią siłą, ale niedostateczną precyzją.

Wywołani do tablicy przyjezdni odpowiedzieli. Pepe Reina wybił z trudem na korner uderzenie Josipa Ilicicia zza pola karnego. Piłka sunęła ekspresowo w narożnik bramki.

Zdecydowanie konkretniejsze jest w swoich działaniach SSC NapoliJose Callejon liczył, że piłka trąci któregoś z zawodników po mocnym wstrzeleniu i zatrzepoce w bramce Cipriana Tatarusanu.

Dries Mertens miał dużo miejsca przed linią pola karnego i musiał spróbować to wykorzystać. Potężne uderzenie, Ciprian Tatarusanu został w blokach, a piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką!

Nieudane dośrodkowanie, a Nikola Kalinić czekał już, żeby wykorzystać moment zawahania Elseida Hysaja oraz Raula Albiola.

Miała dużo szczęścia drużyna z Florencji. Chce mu pomóc i atakuje. W ostatnim momencie Kalidou Koulibaly zatrzymał Josipa Ilicicia przed polem karnym.

Dries Mertens powinien podwoić przewagę SSC Napoli. Miał dużo czasu na wygranie pojedynku sam na sam z Ciprianem Tatarusanu. Postanowił dryblować i wygonił się tak bardzo do boku, że nie trafił już stamtąd między słupki.

Federico Bernardeschi cofnął się po piłkę na włąsną połowę. Tam został sprowadzony do parteru w sposób nieprzepisowy. Jest gwizdek sędziego.

Przesuwają się piłkarze z Neapolu na własnej połowie i nie ma tam nawet kawałka miejsca na przeprowadzenie akcji bramkowej. Mimo to Paulo Sousa stara się zmotywować podopiecznych.

Po zmianie wyniku gospodarze bardziej wycofani i obserwują na co stać przeciwnika w ataku pozycyjnym. Dobrze pilnują w przodzie Nikolę Kalinicia.

Gol! Strzelił Kalidou Koulibaly.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwsze uderzenie oddał Marek Hamsik. Poradził sobie z nim jeszcze Ciprian Tatarusanu, ale wobec dobitki z bliska Kalidou Koulibaly'ego był bezradny. SSC Napoli błyskawicznie na prowadzeniu!

Dośrodkowanie z prawego skrzydła wybite przez stopera ACF Fiorentina. Gospodarze mieli jeszcze korner i do strzału z kilkunastu metrów składał się Dries Mertens.

Piłka na połowie ACF Fiorentina. Nie ma tam dużo miejsca, ponieważ ciasno ustawili się gracze w czerwonych koszulkach. Jedyne co wywalczył Lorenzo Insigne to rzut wolny.

Pierwszy gwizdek w Neapolu!

Przywitanie drużyn na środku boiska. SSC Napoli w białych strojach z błękitnymi akcentami, natomiast przyjezdni z Florencji zagrają na czerwono.

Kto wygra mecz?

Po zwycięstwie AS Roma z Chievo Werona piłkarze SSC Napoli muszą zwyciężyć z ACF Fiorentina, by zachować szansę na wicemistrzostwo Włoch. W podstawowym składzie gospodarzy jest Piotr Zieliński. Rezerwowymi w tym spotkaniu są Arkadiusz Milik i Bartłomiej Drągowski.

Sędzia: Nicola Rizzoli.

Ławka rezerwowych SSC Napoli: Rafael Cabral, Luigi Sepe - Ivan Strinić, Emanuele Giaccherini, Christian Maggio, Leandrinho, Vlad Chiriches, Marko Rog, Leonardo Pavoletti, Amadou Diawara, Lorenzo Tonelli, Arkadiusz Milik.

Ławka rezerwowych ACF Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Marco Sportiello, Cristian Tello, Carlos Salcedo, Ianis Hagi, Federico Chiesa, Fabio Maistro, Khouma Babacar, Hrvoje Milić, Jan Mlakar, Thomas Mascarenhas, Riccardo Saponara.