Serie A: 37. kolejka
20 maj 2017 20:45
88'

Próbował zdobyć gola zmiennik Marko Rog. Zaatakował piłkę wślizgiem i centymetrów zabrakło, by trącił ją do siatki Cipriana Tatarusanu. Sędzia zastanawiał się czy zasygnalizować spalonego.

3
3
1
1
1
86'

Płaskie dośrodkowanie w kierunku Leonardo Pavolettiego. W ostatnim momencie zatrzymali futbolówkę obrońcy w czerwonych koszulkach.

3
3
1
1
2
84'

Khouma Babacar wybiegł sam na sam z Pepe Reiną. Bardzo dobrze dysponowany jest w tym spotkaniu bramkarz gospodarzy i nie pozwolił zmiennikowi na zdobycie gola.

3
3
2
1
2
83'

Nie atakuje za wszelką cenę Napoli w ostatnich minutach, ale można się jeszcze spodziewać kilku interesujących akcji. Być może z udziałem Piotra Zielińskiego, który dziś spędzi na boisku 90 minut.

1
1
79'
76'

Josip Ilicić zgarnął piłkę przed polem karnym przeciwnika i natychmiast zdecydował się na uderzenie. Autor dotychczas jedynego gola dla gości nie może cieszyć się z drugiego. Wyraźne pudło!

1
1
74'

Daleko wybili piłkę gospodarze i dopiero Nenad Tomović mógł zainicjować atak ACF Fiorentina, będąc 80 metrów od bramki SSC Napoli.

70'

Seria strzałów i musiał mocno popracować we własnej bramce Pepe Reina. Popisowe interwencje doświadczonego golkipera po uderzeniach Matiasa VecinoFederico Bernardeschiego.

1
1
1
1
2
69'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

6
3
1
1
4
66'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Marko Rog.

3
4
6
3
4
64'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Kolejna kanonada na włoskich boiskach! Druga bramka Driesa Mertensa, który przyczaił się w polu karnym i dobił uderzenie Jose Callejona. Strzał Belga został poprzedzony efektowną wymianą podań.

19
9
2
3
3
63'

SSC Napoli ponownie atakuje. Lorenzo Insigne został zablokowany w ostastnim momencie przed strzałem. Interweniować musiał ponadto Ciprian Tatarusanu.

2
1
60'

Gol! Strzelił Josip Ilicić. Asystował mu Cristian Tello.

Błyskawiczna odpowiedź Fiorentiny! Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka dotarła do Josipa Ilicicia. Słoweniec zachował zimną krew i trafił do bramki SSC Napoli.

5
1
7
7
14
57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo źle zachowali się Ciprian Tatarusanu i obrońcy ACF Fiorentina. Wszystkich przechytrzył Dries Mertens i z bliska trafił do bramki. 3:0 i to najpewniej koniec marzeń przyjezdnych o zwycięstwie w Neapolu!

24
11
4
2
3
54'
52'

Trener Paulo Sousa przygotowuje do wejścia na boisko dwóch zmienników. Grając tak jak obecnie ACF Fiorentina na pewno nie zapunktuje w Neapolu.

2
2
2
50'

Federico Bernardeschi wypchnięty poza linię bramkową. Jego drużyna miała jeszcze korner, który rozegrała zbyt chaotycznie. Piłka dla trzeciego zespołu w tabeli Serie A.

1
1
1
1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

2
1
2
47'

Próba zaskoczenia bramkarza SSC Napoli z ostrego kąta, ale Pepe Reina jest odpowiednio skoncentrowany po 15 minutach spędzonych w szatni.