Mistrzostwa Europy U-21 2017: Grupa B
20 cze 2017 20:45
90+3'

Gol! Strzelił Inaki Williams.

Jest po meczu. Długie podanie do rezerwowego napastnika. Williams ograł Edgara Ie i huknął do siatki.

Hiszpania U-21
55
26
17
11
15
90+2'

Hiszpanie trzymają rywala z dala od własnej bramki.

17
8
11
6
6
90'

Piłkarze pograją 3 minuty dłużej.

2
3
8
3
3
90'
8
8
8
8
8
87'

Dużo niedokładności po portugalskiej stronie w końcowych minutach. Spieszy się Portugalia, a wiadomo, że pośpiech nie jest dobrym doradcą.

4
3
3
3
3
85'

Znów prostopadle, ale tym razem Suarez zbyt mocno podał do Bellerina.

4
3
5
2
4
84'

Hiszpanie mogli już zakończyć ten mecz. Prostopadłe podanie do Suareza, ale ten minimalnie przestrzelił.

2
82'
79'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Semedo. Kilka niecenzuralnych słów w kierunku arbitra liniowego .

3
77'

Gol! Strzelił Bruma.

Niesamowity strzał z powietrza z 20 metrów po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Bellerina z własnego pola karnego. Bez szans hiszpański bramkarz, a piłka ulokowana idealnie w górnym rogu.

37
13
18
12
21
77'

Ricardo Horta uderzył sprzed pola karnego, ale tylko korner dla Portugalii. Bez zagrożenia.

2
2
2
1
1
75'
75'

Żółtą kartkę otrzymał Goncalo Paciencia. Faulowany był Bellerin.

3
3
2
2
3
75'

Kwadrans do końca, a Hiszpanie zaczęli się już popisywać. Kilka założonych "siatek" i uśmiechów pod nosem. Portugalczków to wyraźnie irytuje.

8
4
2
2
2
73'
71'

Mocne wstrzelenie piłkie w pole bramkowe Arrizabalagi, ale ten pewnie piąstkował.

3
5
2
2
3
70'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Fernandes. Brzydki faul na Asensio.

3
2
5
2
3
66'

Portugalia U-21. Schodzi: Joao Carvalho. Wchodzi: Goncalo Paciencia.

2
64'

Gol! Strzelił Sandro Ramirez. Asystował mu Gerard Deulofeu.

Dogranie z prawej strony na bliższy słupek, a dokałdnie tam pokazał się Ramirez. Uderzenie w krótki róg i Hiszpanie prowadzą już 2:0. Dużo dobrego zrobił w tej akcji Saul Niguez, który świetnie wyprowadził piłkę środkiem boiska i w odpowiednim momencie podał na prawo.

28
25
7
2
5
To jak będzie? Dadzą radę Portugalczycy?
3
61'

Potężny strzał z powietrza oddał Renato Sanches. W sam środek bramki z 19 metrów i na posterunku Arrizabalaga.

6
3
4
5
2
59'

Zbyt pochopna decyzja o strzale z dystansu i wyraźne pudło. Joao Carvalho powinien podawać do wbiegajacych w pole karne kolegów, ale nie będziemy gdybać jak potoczyłaby się ta akcja.

3
5
3
5
6
57'

Portugalia U-21. Schodzi: Daniel Podence. Wchodzi: Bruma.

Daniel Podence #7
7
6
11
8
6
56'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Ceballos. Faul na Sanchesie zatrzymujący kontrę.

Dani Ceballos #6
7
6
6
9
6
54'

Jonny prostopadłym podaniem wypuścił "w uliczkę" Ceballosa, ale ten lekko trącony ciałem przez obrońcę nie był w stanie przejąć piłki.

1
1
2
5
1
52'

Dzieje się! Świetna, widowiskowa akcja Hiszpanii. Uderzenie Asensio i tylko interweniujący na linii bramkowej Edgar Ie ratuje Portugalię.

6
4
3
2
1
50'

W drugiej połowie piłkarze nie zwalniają tempa. Przed momentem Podence oszukał Mere i znalazł się w sytuacji strzałowej. Mocno, po długim rogu, ale pół metra od celu.

4
1
2
3
1
50'

Gerard Deulofeu zagrywa na środek pola karnego rywali, ale tam Semedo świetnie przyblokował Ramireza.

2
2
2
2
4
48'

Strata Hiszpanów na własnej połowie i błyskawiczna kontra Portugalii. Dziwna parabola lotu piłki po strzale Fernandesa z 18 metrów. Kepa Arrizabalaga odbił ją nogami, a obrońcy natychmiast pospieszyli z asekuracją.

2
3
2
1
5
47'

Joao Cancelo zakręcił Jonnym, ale tym razem tylko korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki zdecydowanie zbyt krótkie.

1
3
1
1
2
46'

Zaczynamy grę po przerwie.

4
7
2
3
1
45'

Mecz jest bardzo wyrównany, ale na trybunach lepsze nastroje u Hiszpanów. Wszystko za sprawą gola Nigueza.

5
2
1
1
1
43'

Spodziewaliśmy się n-tej centry Cancelo z prawego skrzydła, a tymczasem obrońca zaskoczył, oddając soczysty, celny strzał. Pewnie w bramce Arrizabalaga.

7
2
1
1
1
42'

Mocny strzał Sanchesa trafił w sędziego. Niemiecki arbiter przeprosił, ale prawda jest taka, że nie był w stanie się uchylić.

13
5
5
3
2
40'

Drugi raz w krótkim odstępie czasu świetnie piłkę rozprowadził Marco Asensio. Na 16. metr do Ramireza, a ten myli się o centymetry. Okres lepszej gry Hiszpanii.

10
4
3
3
3
39'

Atomowy strzał Sandro Ramireza z 18 metrów... tuż nad bramką.

7
6
4
3
3
37'

Otwierające podanie Asensio do wybiegającego sam na sam z bramkarzem Bellerina! Lepszy Bruno Varela!

3
3
2
7
5
33'

Niesygnalizowana próba Deulofeu z ostrego kąta. Piłkarz "szukał" dalszego rogu, ale pomylił się dość znacznie.

7
5
9
6
5
32'

Kolejny raz prawą flanką, kolejny raz nie radzi sobie Jonny. Na jego szczęście wszystkie dotychczasowe centry wyłapał Kepa Arrizabalaga.

10
7
7
6
7
31'

Portugalia jeśli atakuje to prawie zawsze prawym skrzydłem, gdzie Cancelo i Carvalho ogrywają Jonny'ego. Zdaniem trenera Portugalczyków lewy obrońca Hiszpanii jest tym "słabym ogniwem".

9
4
5
5
7
28'

Guedes przewraca się w polu karnym rywali po kontakcie z Vallejo. Nie ma rzutu karnego, jest za to reprymenda od sędziego. Zdaniem Niemca napastnik próbował wymusić "jedenastkę".

11
8
7
8
9
26'

Dobry mecz! Z ok. 30 metrów huknął Bruno Fernandes, ale hiszpański bramkarz był gdzie trzeba.

13
7
6
5
6
25'

"Zawiesinka" w pole karne Hiszpanów w poszukiwaniu Podence. Napastnik Portugalii bliski przechwycenia piłki, ale jej lot delikatnie zmienił głową Jonny i to wystarczyło, by zmylić snajpera.

8
3
4
3
3
23'

Indywidulana akcja Guedesa, który zaskakująco uderza z linii pola karnego. Zadrżały serca Hiszpanów, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

9
5
9
5
6
21'

Gol! Strzelił Saul Niguez.

Pięciu rywali starało się zatrzymać piłkarza Atletico Madryt, ale żadnemu ta sztuka się nie udała. Cudownie, przez środek z piłką krótko przy nodze. Strzał z 16 metrów i lekki rykoszet... Hiszpania prowadzi.

77
39
18
19
20
18'

Podanie na wolne pole do Deulofeu. Ten rozpędził się, dopadł do piłki, ale zagrywał w portugalską szesnastkę "do nikogo".

12
9
5
6
8
15'

Za nami kwadrans. Portugalczycy jakby żwawiej, z większą wolą zwycięstwa.

11
8
6
4
5
13'

Zbyt krótkie podanie Sanchesa do kolegów z bloku obronnego. Bliski przechwytu był Gerard Deulofeu, ale ofiarnym wślizgiem piłkę wygarnął Rodrigues.

7
6
6
6
6
11'

Ależ uderzenie Podence! Mocno, z 18 metrów, w słupek! Piłka wróciła na boisko, ale Sanches pogubił się w dryblingu.

9
6
6
6
6
8'

Odpowiadają Hiszpanie. Hector Bellerin szukał na 5. metrze Ramireza, ale szybszy bramkarz Portugalii.

6
6
6
5
6
7'

Joao Cancelo gładko wymanewrował rywala na prawej flance, ale mocne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki spoczęło w rekawicach bramkarza.

5
5
4
4
5
6'

Bruno Fernandes uderzył z woleja z 20 metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Wcześniej widowiskową, indywidualną akcją na prawym skrzydle błysnął Carvalho.

4
3
3
6
6
4'

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Neves. Szybka kartka za faul na Ceballosie. Za nami kilka minut gry, a Hiszpan już trzykrotnie zwijał się z bólu po przewinieniach rywali.

8
5
5
3
7
2'

Długie podanie w poprzek boiska na prawe skrzydło do Bellerina. Ten miał przed sobą dużo wolnej przestrzeni, ale po wysokim koźle nie opanował piłki.