Lewis wygrał teraz pojedynek sam na sam z Lucasem!

87'

Fani gospodarzy opuszczają już stadion.

2
84'

Gol! Strzelił Theo Walcott. Asystował mu Alexis Sanchez. 5:0! Jest hattrick Walcotta, który ponownie otrzymał podanie od Sancheza i precyzyjnym strzałem pokonał Lewisa.

81'

Arsenal oddał pole gry i czeka na kontrę.

1
79'

Niewiele emocji jest w ostatnich minutach.

75'

Southampton stara się ambitnie powalczyć chociaż o honorowego gola.

2
69'

Gol! Strzelił Theo Walcott. Asystował mu Alexis Sanchez. 4:0! Sanchez dograł spod linii końcowej na dziesiąty metr, gdzie Walcott tylko przyłożył nogę.

68'

Sporo gry w środkowej strefie boiska w ostatnich minutach meczu.

65'

Arsenal. Schodzi: Danny Welbeck. Wchodzi: Alexis Sanchez.

65'
64'
62'

Welbeck chciał przełożyć obrońcę w polu karnym Southampton, ale tym razem została mu wybita piłka.

60'

Za chwilę będą zmiany w ofensywie: Tadić oraz Redmond zameldują się na murawie. Może oni rozruszają grę Southampton.

57'

Święci cały czas mają olbrzymie problemy w ofensywie.

1
53'

Celny strzał Bellerina z 14 metrów, jednak niemal wprost w bramkarza.

1
50'

Arsenal cały czas atakuje i chce zdobywać kolejne gole.

1
46'

Początek drugiej połowy.

2
45'

40'

Odważna interwencja Ospiny na przedpolu, ale okupił ją zderzeniem z Longiem.

38'

Arsenal jest wyraźnie lepszy i ma chrapkę na kolejne bramki.

3
35'

Gol! Strzelił Theo Walcott. Asystował mu Danny Welbeck. 3:0! Welbeck wpadł w pole karne, zagrał przed bramkę, gdzie Walcott uprzedził obrońcę i z pięciu metrów zdobył gola.

35'

Walcott przyjął piłkę w polu karnym Świętych, jednak przegrał pojedynek fizyczny z obrońcą.

32'

Dobra okazja dla Southampton z rzutu wolnego, lecz Pierre-Emile Hoejbjerg uderzył w boczną siatkę z 18 metrów.

31'

Sims przedarł się środkiem, zdołał oddać strzał, ale i tak został zablokowany.

29'

Mustafi był blisko skierowania piłki do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

26'

W końcu akcja Southampton. Długie podanie do Longa, Holding źle się ustawił, i strzał Irlandczyka na korner sparował Ospina.

24'

Ospina wyszedł zbyt daleko poza linię bramkową i o mały włos, a skończyłoby się to katastrofą Kolumbijczyka.

22'

Gol! Strzelił Danny Welbeck. Asystował mu Alex Oxlade-Chamberlain. 2:0! Długie podanie Chamberlaina do Welbecka aż za linię defensywną. Anglik przyjął sobie piłkę i lewą nogą umieścił ją w siatce rywali.

21'

Warto jeszcze dodać, że to pierwszy gol Welbecka od 265 dni. Jednak przez większość tego czasu leczył kontuzję kolana.

17'

Spora przewaga Arsenalu. Southampton brakuje dzisiaj jakości.

1
15'

Gol! Strzelił Danny Welbeck. Asystował mu Lucas Perez. 1:0 dla Arsenalu! Perez kapitalnie zgrał piłkę w pole karne do Welbecka, który mając przed sobą bramkarza, podciął piłkę nad nim.

14'

Bellerin nieco za mocno podał w pole karne do Pereza.

2
1
13'

Southampton gra dzisiaj bardzo rezerwowym składem. Arsenal też ma wielu zmienników, ale mimo to potencjał Kanonierów jest dużo większy.

2
10'

Walcott pospieszył się z podaniem i źle zagrał do Welbecka.

2
1
8'

Żywy pojedynek od pierwszych sekund spotkania.

5'

Perez mocno wstrzelił piłkę tuż przed bramkę, jednak Walcott nie sięgnął jej.

1
1
3'

Walcott przytomnie zagrał na 15 metr, gdzie Jeff Reine-Adelaide oddał strzał, ale został zablokowany.