Lotto Ekstraklasa: 33. kolejka
14 maj 2017 15:30
90+3'

Z rzutu wolnego dośrodkował Peszko, główkował jeden z piłkarzy Lechii, ale piłkę pewnie złapał Milan Borjan.

31
18
7
12
17
90'

Spotkanie potrwa cztery minuty dłużej. Przed chwilą zza pola karnego niecelnie strzelał Marco Paixao.

23
12
12
14
18
88'
25
13
9
8
11
88'

Z 20 metrów przestrzelił Mateusz Możdżeń. To była dobra okazja dla Korony.

22
14
8
6
18
87'

W polu karnym piłkę otrzymał Wiśniewski, składał się do strzału, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

17
15
6
8
11
84'

Lechia atakuje, lecz bardzo pewnie w defensywie gra Korona Kielce.

20
12
6
10
11
80'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mario Maloca.

Lechia Gdańsk
17
11
4
6
17
80'
78'

Z kilkunastu metrów strzelał Marco Paixao, piłka odbiła się od Grzelaka i wyszła poza boisko.

10
3
6
3
6
77'

Siergiej Pilipczuk dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym Lechii doszło do sporego zamieszania, ale ostatecznie piłkę wybił Dusan Kuciak.

12
4
4
2
4
74'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ariel Borysiuk.

13
3
2
3
21
73'

Z około 20 metrów niecelnie strzelał Siergiej Pilipczuk.

8
3
2
1
4
70'

Ładną akcję na skrzydle przeprowadził Mak, lecz w ostatniej chwili dobrze powstrzymał go Siergiej Pilipczuk.

7
4
1
6
5
68'

Lechia. Schodzi: Milos Krasić. Wchodzi: Michał Mak.

10
3
7
5
4
65'

Bramkarz Korony potrzebował jeszcze pomocy medycznej.

12
6
5
7
5
64'

Zaskakujący, groźny strzał z 16 metrów oddał Rafał WolskiMilan Borjan nie dał się zaskoczyć.

8
2
1
3
8
62'

Zza pola karnego niecelnie strzelał Vanja Marković.

5
1
2
1
5
60'

Lechia. Schodzi: Grzegorz Kuświk. Wchodzi: Marco Paixao.

58'
58'

Z dośrodkowania Wolskiego wyszedł strzał. Z wielkimi problemami interweniował Milan Borjan. Chwilę później niecelnie główkował Flavio Paixao.

4
1
5
6
4
56'

Spotkanie obserwuje 15 349 widzów.

9
2
3
1
4
54'

Akcja za akcję. Bardzo ciekawe spotkanie w Gdańsku. Przed chwilą strzał Kuświka świetnie obronił bramkarz Korony.

11
4
4
3
3
53'

Znów swoją okazję miał Maciej Górski! Kolejny raz świetnie spisał się Dusan Kuciak.

11
3
3
1
5
50'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Możdżeń.

9
3
5
3
5
50'

Świetna okazja dla Korony! Nabil Aankour zamiast strzelać z ostrego kąta zdecydował się na podanie i ostatecznie piłkę wybili zawodnicy Lechii.

3
2
6
3
4
48'

Z ostrego kąta niecelnie strzelał Siergiej Pilipczuk. To była dobra okazja dla Korony.

7
4
4
4
7
46'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

9
5
7
7
18
46'

Początek drugiej połowy.

5
2
1
1
2
45+1'

11
45'

Sędzia doliczył jedną minutę.

5
3
1
2
1
45'

Ładne dośrodkowanie Wolskiego w pole karne Korony. Piłkę wybił jednak Ken Kallaste.

3
1
2
8
41'

Z dystansu bardzo niecelny strzał oddał Rafał Wolski.

10
4
4
3
12
38'

W pole karne Lechii dośrodkował Bartosz Rymaniak. Piłkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy.

7
5
1
2
36'

Przewrotką strzelał Rafał GrzelakDusan Kuciak nie dał się jednak zaskoczyć.

11
4
3
2
4
34'

Po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego główkował Milos Krasić. Piłka nie znalazła jednak drogi do bramki Korony.

5
3
2
3
6
34'

W ostatnich minutach tempo meczu nieco opadło.

2
1
3
3
4
31'

Miguel Palanca dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Wypiąstkował ją Dusan Kuciak.

6
1
1
5
30'

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje jeden z zawodników Korony.

7
3
1
3
3
27'

Kolejna groźna akcja Korony, lecz tym razem na spalonym był Maciej Górski.

10
4
2
1
4
26'

Po dośrodkowaniu Wolskiego kielczanie wybili piłkę. Później w pole karne wrzucał ją jeszcze Sławomir Peszko, lecz dobrze interweniował bramkarz Korony.

2
2
3
1
2
25'

Faulowany był Flavio Paixao. Będzie rzut wolny dla Lechii.

9
3
3
2
9
23'

Maciej Górski wbiegł między dwóch obrońców Lechii, lecz jego strzał z kilku metrów świetnie obronił Dusan Kuciak.

12
6
3
3
2
21'

Korona nastawiła się na grę w defensywie, ale groźne są akcje kielczan z kontry.

3
3
3
3
17'

Miguel Palanca dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lechii. Zawodnicy Korony nie zdołali jednak oddać strzału na bramkę gospodarzy.

5
6
2
1
3
15'

Swoją szansę miał teraz Lukas Haraslin. Jego strzał z kilkunastu metrów był jednak niecelny.

4
2
2
1
6
14'

Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował Flavio Paixao.

5
1
1
1
8
13'

Spore zamieszanie w polu karnym Korony. Ostatecznie jednak kielczanie zdołali wybić piłkę.

1
1
1
2
2
12'

Po rozegraniu rzutu wolnego strzelał Ariel Borysiuk. Uderzenie zostało zablokowane.

3
1
1
5
12'

Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki Korony około 30 metrów.

13
5
1
9'

Śmielej do ataku w ostatnich minutach ruszyli zawodnicy Korony. Brakuje im jednak dokładności.

5
5
4
2
6
7'

Po kontrze Korony z dystansu niecelnie strzelał Maciej Górski.

6
2
3
3
3
7'

Sporo fauli w tym meczu. Przed chwilą ucierpiał Wolski.

1
2
2
4
6
5'

Z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Wolski. W polu karnym niecelnie główkował Mario Maloca.

3
4
6
1
1
4'

Jak na razie gra toczy się w środkowej strefie boiska.

4
3
4
2
3
1'

Żółtą kartkę otrzymał Siergiej Pilipczuk. Zawodnik Korony faulował Jakuba Wawrzyniaka. Sędzia od razu ukarał go kartką.

12
6
3
2
4
14:50

Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

5
4
4
4
4
14:50

W niedzielę, 14 maja Lechia Gdańsk zmierzy się z Koroną Kielce w meczu 33. kolejki grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Będzie to szczególnie ważne starcie dla gospodarzy walczących w tym sezonie o medale.