Lotto Ekstraklasa: 33. kolejka
14 maj 2017 18:00
90'

Żółtą kartkę otrzymał Kornel Osyra. Odłożona kartka za faul jeszcze na połowie Legii.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
43
15
6
4
9
88'

Gol! Strzelił Waleri Kazaiszwili. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe.

Szósty gol gospodarzy! Kontra i wzorowe podanie Belga. Kazaiszwili płasko uderzył obok rąk Treli. Wyżej w Lotto Ekstraklasie Termalika jeszcze nigdy nie przegrała i bliska jest ustanowienia niechlubnego rekordu.

106
42
12
10
21
84'

Korner Termaliki. Akcję na dalszym słupku zamykał Kornel Osyra, ale jego strzał minął bramkę w znacznej odległości.

20
23
8
7
12
83'

Piłkarze jeszcze biegają, ale emocje mamy już dawno za sobą.

26
14
5
5
7
80'

Jedna z nielicznych akcji Termaliki. Vladislavs Gutkovskis uciekł legionistom lewą flanką, ale dośrodkowanie na Kędziorę przerwał Michał Pazdan.

30
21
10
11
10
77'

Piękny strzał Szymańskiego z narożnika pola karnego i widowiskowa obrona Treli. Piłka dokręcana w kierunku dalszego słupka, ale poradził sobie bramkarz z Niecieczy.

35
16
6
6
16
74'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen.

Pogrom Słoni! Strata Osyry na własnej połowie. Fin z piłka przy nodze przed polem karnym przeciwnika, a przed nim tylko Putiwcew i bramkarz. Chytry, płaski, leciutki strzał przy którym Dariusz Trela nawet nie drgnął.

176
75
20
20
34
73'

Stefanik idealnym, prostopadłym podaniem uruchomił kolegę. Patrik Misak sam przed Malarzem, ale piłka posłana obok dalszego słupka.

16
4
6
4
7
71'
68'
68'

Kolejny raz Legia. Kasper Hamalainen mimo ataku ze strony kilku rywali utrzymał się przy piłce. Otwierające podanie do Radovicia, ale Serb na ofsajdzie.

20
13
11
11
14
65'

Szymański prostopadłym podaniem uruchomił Radovicia, ale poza polem karnym dobrze interweniował Trela. Przytomne wyjście bramkarza Termaliki.

18
15
7
8
11
64'

Legia. Schodzi: Guilherme. Wchodzi: Waleri Kazaiszwili.

25
17
13
9
11
62'
62'

Goście wyszli z szybką kontrą, którą strzałem wykończył Guilherme Sitya... dobry "wyblok" Dąbrowskiego.

16
9
5
3
9
60'
58'

Kornel Osyra w ostrych słowach skomentował decyzję sędziego dotyczącą jego faulu na Nagy'm. Arbiter tylko postraszył kartką.

19
13
9
4
4
55'

Gol! Strzelił Guilherme.

Legia gromi. Mocny strzał Brazylijczyka. Trela "pofrunął" we właściwy róg, ale piłka przełamała mu ręce. To pierwszy gol z rzutu karnego zdobyty w tym sezonie przez warszawian.

Legia Warszawa
140
70
14
16
34
55'

Rzut karny dla Legii! Piłkę ręką we własnej szesnastce zagarnął Dawid Nowak.

60
34
11
6
20
52'

Gol! Strzelił Dominik Nagy.

Węgier łatwo ogrywa Osyrę, wychodząc na czystą pozycję. Minięcie Treli i strzał. Piłka miała jeszcze kontakt z desperacko interweniującym obrońcą, ale wpadła do bramki.

139
73
16
14
34
50'

Odważniej gra Termalica.

9
4
5
7
18
47'

Ależ okazja Termaliki! Patrik Misak dośrodkował w światło bramki. Żaden z piłkarzy nie sięgnął piłki głową i Malarz miał prawo być zaskoczony. Bramkarz Legii desperacko odbił piłkę prosto pod nogi Nowaka, ale ten uderzył niecelnie.

17
21
12
9
18
46'

Początek II połowy.

17
9
2
1
4
46'

Termalica. Schodzi: Patryk Fryc. Wchodzi: Krystian Peda.

3
45'

Ładna indywidualna akcja Radovicia i wyłożenie na 12. metr. Strzela Dominik Nagy, ale piłka po nodze Kupczaka opuscza boisko.

25
8
12
11
11
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

17
7
10
3
4
44'

Żółtą kartkę otrzymał Vlastimir Jovanović. Faul na Kopczyńskim. Upomnienie oznacza pauzę winowajcy w następnym meczu.

21
11
2
5
6
43'

W końcowych minutach pierwszej połowy do głosu doszli przyjezdni, ale z ich akcji niewiele wynika.

17
10
5
7
8
41'

Dośrodkowanie "w punkt" do Misaka, ten już szykuje się do strzału, gdy piłkę wybija mu wślizgiem Maciej Dąbrowski. Obrońca uratował Legię przed stratą gola.

14
20
7
6
10
38'

Bardzo mocny strzał z 22 metrów oddał Guilherme Sitya, ale piłka trafiła w Pazdana.

18
11
10
6
8
36'

Sprytne rozegranie rzutu rożnego. Piłkę przed polem karnym otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe. Prostopadłe podanie do Guilherme, ale Brazylijczyk w sytuacji sam na sam kompromitująco skiksował.

5
8
7
13
25
33'

Z dziecinną łatwością lewą flanką przedarł się Adam Hlousek. Czech miał dużo miejsca i czasu, ale centrze zabrakło precyzji.

23
14
10
9
15
30'

Przyjezdni w wielu akcjach są tylko obserwatorami. Jak można było tak zostawić Nagy'ego?! Węgier przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się w kierunku Treli, ale huknął metr obok lewego słupka.

20
14
5
5
11
28'

Gol! Strzelił Miroslav Radović. Asystował mu Vadis Odjidja-Ofoe.

Odjidja-Ofoe bez najmniejszych trudności wbiegł w pole karne gości i zagrał wzdłuż bramki, gdzie tylko nogę dostawił Radović. Legia ma drugiego gola i spokój na dalsze minuty.

151
77
20
29
68
25'

Legia kontroluje grę.

34
14
4
9
17
23'

Płaskie podanie Jedrzejczyka na 13. metr, gdzie do piłki dopadł Dominik Nagy. Uderzenie Węgra trafiło jednak w plecy jednego z obrońców gości.

15
11
4
12
12
20'

Podanie na wolne pole. Prawą stroną boiska pobiegł Radović i był pierwszy przy piłce. Próba dogrania do partnerów udaremniona jednak przez Putiwcewa.

13
13
2
4
6
17'

Dośrodkowanie Jędrzejczyka trafia na głowę Guilherme, ale niski Brazylijczyk nie spodziewał się, że piłka do niego dotrze. Strzał głową troszeczkę na siłę... daleko obok bramki.

10
12
8
5
6
14'

Kolejny raz groźnie Legia! Miękka centra na 5. metr i strzał głową oddał Kasper HamalainenDariusz Trela odbił piłkę przed siebie, a próbujący dobijać Guilherme fatalnie skiksował.

12
12
7
9
22
13'

Rozpędził się Dominik Nagy. Węgier wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z Trelą.

11
5
8
8
8
11'

Vadis Odjidja-Ofoe kopnął Misaka i rzut wolny dla gości tuż przed lewym narożnikiem pola karnego Legii. Uderzał sam poszkodowany, ale piłka minęła bramkę Malarza.

16
11
3
1
10
8'

Maciej Dąbrowski odebrał piłkę Misakowi i wyprowadził kontrę. Stoper długo biegł z piłką przy nodze, oddał ją dopiero przed polem karnym rywali, ale Guilherme został powstrzymany czystym wślizgiem.

16
13
6
5
12
5'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Guilherme.

Legia już prowadzi! Brazylijskie dośrodkowanie z lewej strony boiska i fiński celny strzał głową.

169
83
15
33
97
4'

Seria podań gospodarzy przed polem karnym Termaliki. Wreszcie futbolówka trafiła na lewą flankę, ale centrę Hamalainena przeciął Osyra.

9
7
1
2
5
3'

Pierwsza centra w pole karne Legii, ale Kupczak z prawej strony boiska dośrodkował "do nikogo".

8
7
2
2
6
17:46

Piłkarze już na boisku. Legia w białych strojach, Termalica na pomarańczowo.