2:0
Zakończony
Ruch Chorzów
90+4'

Ruch jeszcze pod bramką Cracovii, ale chorzowianie nie potrafią oddać celnego strzału.

6
6
3
3
3
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

9
12
7
5
6
88'

Ruch rzuca się niczym ryba w sieci tuż przed wypatroszeniem. Problem w tym, że niczym... śnięta ryba.

8
9
4
5
4
86'
84'

Ładnie z trudnej pozycji uderzył Moneta, Sandomierski wybił piłkę na róg, po którym Helik omal nie doszedł do piłki.

5
4
8
2
2
79'

Do dośrodkowania Surmy nie doszedł Arak. Napastnik mógł mieć świetną okazję.

4
3
2
1
3
76'

Po wrzutce z rogu głową niecelnie uderzył Polczak.

4
2
3
3
3
75'

Piątek sam na sam z Hrdlicką, ale świetnie obronił bramkarz, który poradził sobie także z dobitką Jendriska!

4
3
4
2
2
74'

Nic nie wskazuje na to żeby losy gry miały się odmienić. Cracovia więcej uwagi poświęca defensywie, a chorzowianie nie mają koncepcji

6
2
2
2
2
73'

Piątek uciekł obrońcom Ruchu, uderzył z ok. 16 metrów. Piłka poszybowała tuż ponad bramką

3
3
3
2
2
70'

Krakowianie atakują graczy Ruchu na ich połowie, to sprawia ogromne problemy chorzowianom.

6
3
1
3
5
68'

Z dystansu nieatakowany uderzył Steblecki, ale pomylił się o metr.

3
1
2
1
4
67'
64'

Niepewnie w defensywie Cracovia. W końcu Arak uprzedził Sandomierskiego, ale zabrakło mu miejsca do oddania uderzenia.

4
2
3
2
5
63'

Dalekie dogranie Surmy do Przybeckiego, ale szybszy Sandomierski, który wyszedł na piętnasty metr.

5
1
1
1
2
63'

Po stracie chorzowian pod własną bramką piłka trafiła do Jendriska, który technicznym strzałem minimalnie chybił.

1
2
2
1
3
61'
58'

4
55'

Szybka akcja Ruchu zakończona niepotrzebnym strzałem z dystansu Urbańczyka. Sandomierski spokojnie złapał piłkę.

5
2
2
2
5
54'
52'

Na boisku leży Wołąkiewicz, którego nadepnął rywal. Potrzebna będzie zmiana.

7
3
2
2
4
50'

Ruch stara się zepchnąć Cracovię do defensywy, jednak gospodarze skutecznie wypychają gości z okolic pola karnego.

8
4
2
2
5
48'

Steblecki dośrodkował z rzutu wolnego z boku pola karnego, piłkę trącił Polczak, ale źle uderzył.

4
3
4
4
7
46'

Gramy po przerwie!

9
4
3
2
2
46'

Ruch. Schodzi: Paweł Oleksy. Wchodzi: Michał Koj.

6
4
2
2
2
46'

Ruch. Schodzi: Bartosz Nowak. Wchodzi: Jakub Arak.

6
4
2
2
2
45'

Sędzia doliczył minutę.

8
4
4
4
4
44'

Surma do Konczkowskiego, który jednak nie trafił wślizgiem w piłkę.

3
3
5
2
3
43'

Chorzowianie zaatakowali rywala, Cracovia przechodzi trudne chwile.

12
6
7
6
8
42'

Przybecki wyszedł sam naprzeciwko Sandomierski, ale tragicznie uderzył z ostrego kąta. Piłka... toczyła się w kierunku autu.

7
12
5
4
7
41'

Moneta dośrodkował z rogu, a Oleksy głową uderzył metr obok słupka.

7
6
7
4
5
40'

Piłkarze Ruchu zaczęli żwawiej poruszać się na boisku i szybko stworzyli sobie dwie okazje.

8
6
8
8
10
39'

Niezgoda sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił do celu. Dodatkowo napastnik był na spalonym.

9
5
5
7
5
38'

Potężny strzał z dystansu oddał Urbańczyk, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko.

6
6
5
5
3
36'

Coraz bliżej końca pierwszej części, Cracovia prowadzi i dąży do zdobycia kolejnych goli. Bez ambicji grają goście.

8
9
5
6
4
35'

Dąbrowski wjechał w pole karne Ruchu i oddał strzał. Zabrakło trochę siły i Hrdlicka złapał piłkę.

8
9
6
5
5
33'

Piątek miał tyle czasu i miejsca w polu karnym, że... zgłupiał i wybił piłkę na aut bramkowy.

8
9
4
5
5
30'

W grze Ruchu nie widać jakiejkolwiek koncepcji, tragicznie prezentują się chorzowianie. A przecież jeszcze niedawno narzekali na treningi z poprzednim sztabem trenerskim.

10
11
4
5
7
27'

Gospodarze rozgrywają piłkę, a goście... spacerują. Nie widać wolki walki wśród chorzowian, krakowianie pewnie realizują założenia taktyczne.

9
10
2
4
5
25'

Uaktywnił się z przodu Niezgoda, ale napastnik nie ma wsparcia ze strony kolegów z drużyny.

5
7
2
3
5
23'

Grodzicki przejął piłkę i ruszył z kontrą. Podanie do Niezgody, a ten nie miał komu podać i i uderzył z ostrego kąta. Sandomierski nogą wybil na róg.

5
5
3
4
3
22'

Piątek do Stebleckiego, ale ten niepilnowany z ok. 16 metrów uderzył niecelnie. Katastrofalna gra defensywy Ruchu.

6
8
5
4
6
21'

Kompletnie nie kleją się akcje piłkarzom Ruchu. I tak już dzieje się w trzecim meczu.

3
5
4
3
5
19'

Steblecki uderzył z rzutu wolnego metr ponad poprzeczką.

5
6
5
3
5
18'

Kontra Ruchu, ale Moneta miał problemy z dobrym przyjęciem i piłka uciekła mu do boku. Po chwili wrzutkę złapał Sandomierski.

6
9
5
6
7
16'

Gospodarze chyba nie spodziewali się, że tak szybko i łatwo zdobędą dwie bramki. Ruch wciąż bez koncepcji, Cracovia panuje na placu gry.

6
8
3
4
3
13'

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. To się musiało tak skończyć! Pasywna gra chorzowian, po kolejnej stracie piłka trafiła pod nogi Piątka, a ten uderzył sprzed pola karnego tuż przy słupku. Ruch już nie kolanach, a nie minął jeszcze kwadrans gry!

43
24
7
11
16
12'

Zagranie do Niezgody, ponownie szybszy Sandomierski.

8
6
3
4
4
11'

Gospodarze szukają prostych środków. Zagranie w okolice środka pola, tam żaden z gości nie potrafi przyjąć piłki. Przed momenten piłka trafiła do Piątka, a ten uderzył mocno, ale niecelnie. Co robili Helik i Grodzicki?

5
5
3
3
2
9'

Ruch nie otrząsnął się po stracie gola. Wciąż więcej do powiedzenia mają gospodarze, którzy kontrolują przebieg gry.

7
5
3
3
3
7'

Pierwsza próba ataku Ruchu, Konczkowski wszedł w pole karne z prawej strony, ale szybszy był Sandomierski.

4
7
3
2
3
4'

Bramka dodała spokoju nerwowo grającym gospodarzom. Chorzowianie natomiast kontynuują to, co prezentowali ostatnio. Póki co w ofensywie bardzo pasywnie.

13
8
3
3
4
2'

Gol! Strzelił Sebastian Steblecki. Asystował mu Piotr Malarczyk. Pierwsza akcja Cracovii i gol! W pole karne wszedł Malarczyk, dograł do Stebleckiego, a ten spokojnie uderzył z 10 metrów. Co robili obrońcy Ruchu? Może myśleli o zaległościach finansowych?

20:10

Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

8
5
4
6
5
20:10

Drugie piątkowe spotkanie 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia - Ruch Chorzów będzie dla Niebieskich meczem ostatniej szansy. Jeśli 14-krotni mistrzowie Polski przegrają przy Kałuży 1, ich spadek do Nice I ligi może być już przesądzony.