Wisła czeka już na koniec, a Piast szuka piątego gola.

2
82'
80'

Gol! Strzelił Maciej Jankowski.

Duże zamieszanie w polu karnym Wisły po podaniu Mraza. Do piłki ostatecznie dopadł Jankowski, który pewnym uderzeniem strzelił swojego drugiego gola.

Piast Gliwice
34
16
5
3
3
76'

Długa piłka do Szeligi, ale uprzedził go Mateusz Kryczka.

2
2
75'

Wisła Płock. Schodzi: Maksymilian Rogalski. Wchodzi: Krystian Popiela. Gracz Wisły zniesiony na noszach.

75'

Piast. Schodzi: Denis Gojko. Wchodzi: Bartosz Szeliga.

4
5
4
5
2
71'

Gol! Strzelił Martin Bukata.

Bukata dostał piłkę na 25. metrze i po ładnym plasowanym strzale po ziemi trafił na 3:0. Można już powiedzieć, że Piast pewny utrzymania!

27
13
3
3
2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Sedlar.

4
1
1
1
5
65'

Gol! Strzelił Maciej Jankowski. Asystował mu Patrik Mraz.

Mraz zagrał płasko z końcowej linii na 11. metr do Jankowskiego, który po strzale z pierwszej piłki podwyższył rezultat.

28
19
4
3
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Hebert.

4
1
1
2
4
60'

Po piorunującym początku II połowy gra się uspokoiła.

4
3
3
2
1
55'

Piotr Wlazło uderzył mocno i niecelnie z dystansu.

2
3
2
1
3
54'

Bartłomiej Sielewski główkował minimalnie obok bramki po wrzutce z rożnego.

2
1
2
2
6
51'

Mógł być remis, ale Giorgi Merebaszwili uderzył zza pola karnego w słupek! Piękny strzał!

9
4
4
2
6
49'

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Kapitalny początek II połowy w wykonaniu gospodarzy! Zivec przejął piłkę w okolicy koła środkowego, popędził na bramkę Wisły Płock i z 25. metrów strzelił po ziemi do siatki. Nie popisał się Mateusz Kryczka.

28
14
4
5
5
48'

Ależ to mógł być gol! Denis Gojko zakręcił obrońcą na prawym skrzydle, dośrodkował do Ziveca, który po przewrotce przeniósł piłkę nad bramką.

9
2
1
2
1
46'

Początek drugiej połowy.

4
2
1
1
1
46'

Piast. Schodzi: Jakub Szmatuła. Wchodzi: Dobrivoj Rusov.

46'
45+3'

Łukasz Sekulski doszedł do prostopadłego podania od Jankowskiego, chciał jeszcze odegrać do kolegi, ale źle podał. To mogło się lepiej skończyć dla Piasta.

1
1
1
1
2
45'

3 minuty doliczone.

6
4
4
2
2
43'

W ostatnich minutach Wisła osiągnęła przewagę. Tym razem wywalczyła róg.

4
4
1
40'

Arkadiusz Reca uderzył z ok. 18. metrów, ale pewne interweniował Jakub Szmatuła.

6
1
1
35'

Póki co w Gliwicach bez emocji i bez goli. Niewiele dzieje sie pod bramkami obu zespołów.

1
4
31'

Po dośrodkowaniu z rożnego Jakub Szmatuła wypuścił piłkę z rąk, ale obyło się bez konsekwencji.

3
2
3
2
2
30'

Wisła zaczęła odważniej atakować i coraz częściej znajduje się na połowie gospodarzy.

4
3
3
1
3
25'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Szymiński.

2
2
4
23'

Szybki wypad Wisły zakończony niecelnym uderzeniem Piatkowskiego w dobrej okazji.

5
1
2
21'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Byrtek.

Wisła Płock
4
1
4
21'

Fatalnie z dystansu uderzył Radosław Murawski.

4
1
1
1
2
16'

Sasa Zivec ładnie pograł z Sekulskim przed polem karnym i ten drugi uderzył z pierwszej piłki z 20 metrów. Mateusz Kryczka z problemami sparował strzał do boku.

5
4
12'

Błąd Kryczki, który po wrzutce Pietrowskiego sprzed pola karnego prawie wpiąstkował piłkę do... swojej bramki.

2
2
2
2
11'

Potężna bomba Pietrowskiego z ok. 30m i Mateusz Kryczka z problemami na róg.

2
3
1
10'

Pierwsze minuty bardzo spokojne. Piast w ataku pozycyjnym nie zagraża Wiśle, która czeka na kontry.

1
1
2
6'

Ładna akcja Ziveca na lewej flance i pomocnik gospodarzy wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu bardzo niecelnie strzelił Denis Gojko.

2
3'

Patrik Mraz zbyt głęboko dośrodkował z lewej strony i piłkę złapał Mateusz Kryczka.

2
1
1
2
1
3'

Do dobrej okazji mógł dojść Piotr Wlazło, ale przy przyjęciu pomagał sobie ręką. Sędza odgwizdał rzut wolny dla Piasta.

2
1
1
1
1
2'

Piast spokojnie rozgrywa piłkę, Wisła przyczajona na własnej połowie. Tymczasem my zapraszamy na nasz profil na Facebooku -> https://www.facebook.com/SportoweFakty/

17:33

Wisła Płock jest już pewna utrzymania, ale liczy się w grze o wygranie grupy spadkowej. Z kolei Piast Gliwice w 2 ostatnich kolejkach musi zgarnąć tylko "oczko", by spokojnie myśleć o kolejnym sezonie.