Marciniak wycofał piłkę na 17. metr, ale tam odchylony Szwoch huknął wysoko nad poprzeczką.

6
5
83'
79'

Celnie z 30 metrów kropnął Filip Starzyński. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Pavels Steinbors przeniósł ją nad bramką.

9
5
5
5
9
75'

Gol! Strzelił Marcin Warcholak.

Arka krok od utrzymania! Strzał z dystansu obrońcy, rykoszet od Janoszki i piłka wpada do siatki obok wyciągniętego jak struna Forenca.

110
53
15
28
39
74'
12
7
8
10
7
73'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Sołdecki. Przeszkadzanie we wznowieniu gry.

10
7
7
7
12
69'

Zagłębie w ataku pozycyjnym. Arka się broni. Szykuje nam się ciekawa końcówka.

18
7
5
5
6
66'

Sobieraj wstrzelił piłkę w okolice pola karnego rywali, ale było to szukanie szczęścia, a nie przemyślane zagranie.

4
3
1
10
6
63'
61'

Kontra Arki i blisko trzeciego gola! Piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Szwoch. Płasko, mocno, w kierunku dalszego rogu, ale tylko słupek!

25
10
4
3
9
57'

Mocne wstrzelenie piłki ze skrzydła przez Starzyńskiego. Steinbors miał kłopot z opanowaniem futbolówki i ostatecznie ratował się wybiciem na rzut rożny.

8
3
6
4
5
55'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Hofbauer. Faul na wyprowadzającym kontrę Janoszce.

8
3
3
2
12
51'

Dostajemy informację, że w przerwie w szatni gospodarzy było niezwykle głośno. Widać to po przerwie na boisku. Arka musi mieć się na baczności.

12
5
6
4
50'

Zagłębie złapało kontakt i wykazuje chęci do atakowania, a my oczami wyobraźni widzimy kibiców w Łecznej żwawiej przebierających nogami. Górnik prowadzi w Chorzowuie 2:0.

14
9
3
4
5
48'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Michał Marcjanik.

Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, a w niezrozumiały sposób piłkę głową do własnej bramki skierował Marcjanik. Niesamowite, bo to jego czwarty "samobój" w tym sezonie!

58
39
11
22
50
48'

Dobra, odważna decyzja Woźniaka i strzał z dystansu. Rykoszet i tylko korner.

6
5
5
2
6
46'

Początek II połowy.

11
5
6
3
3
46'
44'

Najlepsza w pierwszej połowie szansa dla Zagłębia. Dośrodkowanie z lewej flanki trafia na nogę Janoszki, ale jego strzał z kilku metrów ofiarnie wyblokował Marcin Warcholak.

6
3
4
5
7
41'

Buksa trafił w twarz Marcjanika. Obrońca gości już nie pierwszy raz zaliczył bliski kontankt z murawą.

4
2
2
5
7
40'

Siadły nam emocje. Piknikowa postawa Zagłębia, a Arka już przecież grać nie musi.

5
10
3
3
6
38'

Po faulu Jończego szansa dla gości. Dominik Hofbauer z 22 metrów, płasko i prosto w mur.

6
3
3
1
4
36'

Ból uda Marcjanika. Robotę mają masażyści, ale wydaje się, że dalszy występ nie jest zagrożony.

3
5
2
4
3
35'

Dośrodkowanie na Janoszkę, ale tego uprzedził Pavels Steinbors. Dobre piąstkowanie na przedpolu.

5
6
2
2
3
32'

Powinno być już "pozamiatane"! Totalnie rozklepana obrona Zagłębia, ale w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił Dariusz Formella.

8
2
3
3
4
29'

Gol! Strzelił Dariusz Formella. Asystował mu Mateusz Szwoch.

Arka trafia po raz drugi i utrzymanie już widać na horyzoncie! Szwoch przedarł się lewą stroną pola karnego i dograł do Formelli. Ten uderzył, a piłkę podbił jeszcze Jach. Futbolówka pod poprzeczką i goście mogą grać spokojniej.

70
43
10
18
38
25'

Daleki wyrzut z autu w pole karne gospodarzy. Główkował Dariusz Formella, ale Forenc bezproblemowo chwycił piłkę.

8
4
4
4
4
22'

Krótka gra Arki, Szwoch do Hofbauera, a ten uderza bez namysłu. Austriak nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała daleko obok prawego słupka.

5
4
4
4
10
19'

Gol! Strzelił Rafał Siemaszko.

Tadeusz Socha "nawinął" rywala i uderzył w kierunku bramki. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców, ale Forenc zdołał ją jeszcze odbić. Błyskawicznie do dobitki wystartował Siemaszko i uradował kibiców z Gdyni.

88
49
16
22
64
16'

Tutaj 0:0, ale w Chorzowie Górnik Łęczna wychodzi na prowadzenie! Na ten moment Arka Gdynia opuszcza Lotto Ekstraklasę.

8
7
2
6
4
15'

Woźniak walczył o piłkę z Sobierajem. Wydawało się, że pomocnik wygarnął futbolówkę obrońcy jeszcze przed linią końcową, ale grę przerywa gwizdek. Od bramki zacznie Arka.

1
3
1
3
12'

Dwie centry Starzyńskiego. Za pierwszym razem z piłką minął się Buksa, a w drugiej próbie niepewnie na przedpolu zachował się Pavels Steinbors.

2
3
3
3
3
11'

Buksa faulowany przez Szwocha i okazja na centrę dla Zagłębia. Przeszło 32 metry do bramki, ale Filip Starzyński decyduje się na uderzenie... tylko mur.

3
1
3
2
5
7'

Tadeusz Socha zakręcił kółeczko z prawej strony boiska po czym dośrodkował na głowę Formelli... piłka obok słupka.

7
5
6
4
5
6'

Nie ma szybkiego tempa, emocji i z walką też trochę na bakier. Piłka głównie w okolicach środka boiska.

6
4
6
5
9
19:25

Fani gospodarzy trzymają kciuki za Arkę!

7
5
4
2
5
3'

Dobre zgranie Woźniaka, ale na linii 16. metra Janoszka podniósł nogę na wysokości głowy Marciniaka i goście zaczną od rzutu wolnego.

5
3
6
3
3
2'

Arka od razu ruszyła do zdecydowanego pressingu, ale Zagłebie radzi sobie bez zarzutu.

4
1
3
2
2
19:25

Niebieskie stroje gości, Zagłębie na pomarańczowo.

6
2
4
4
3
19:25

Sugerujecie, że Zagłębie "odpuści", ale skład jaki wystawił Piotr Stokowiec temu przeczy. Dodajmy, że duży wkład w tym, że miedziowi grają w grupie spadkowej ma właśnie Arka Gdynia.

5
3
3
2
5
19:25

Ciekawy zbieg okoliczności. Z numerem 11 w drużynie Arki wystąpi Rafał Siemaszko, ten sam numer i identyczne nazwisko w Zagłębiu. Młody napastnik Artur Siemaszko zaczyna na ławce rezerwowych.

3
3
3
2
3
19:25

Do pierwszego gwizdka jeszcze około 30 minut. Jak Wy się na to zapatrujecie?

Czy Arka utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?
6
5
3
2
2
19:25

Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

3
3
3
2
3
19:25

Arkowcy już zapoznali się z murawą. Jest presja, jest ciśnienie.

2
1
3
2
1
19:25

To już tego wieczoru! Czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Przed nami ostatnia kolejka Lotto Ekstraklasy! Która drużyna dołączy do Ruchu Chorzów i spadnie z ligi? Czy będzie to Arka Gdynia? Zdobywca Pucharu Polski gra w Lubinie.