Portugalia
34' Ricardo Quaresma 68' Adrien Silva 86' Cedric Soares 90+2' Andre Gomes
Meksyk
42' Javier Hernandez 73' Andres Guardado 90+1' Hector Moreno
2:2

Koniec. Portugalia była bliska wygranej, ale straciła gola w doliczonym czasie.

Sędzia doliczył 3 minuty. Trwa ostatnia z doliczonych minut.

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

Gol dla Meksyku! Nieprawdopodobne! Meksyk doprowadził do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rogu Hector Moreno głową wpakował piłkę do bramki. 2:2!

W odpowiedzi Gelson uderzył z dziesięciu metrów, jednak pomylił się o pół metra.

Giovani dos Santos wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału.

Znowu trwała analiza zapisu sytuacji. Sędzia gola uznał, trudno stwierdzić co było podstawą kolejnego korzystania z systemu VAR.

Gol! Strzelił Cedric Soares. Portugalia dopięła swego. Po dograniu z lewej strony Herrera zbyt krótko wybił piłkę, która trafiła do Cedrica, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza.

Głową uderzał Andre Silva, Ochoa kapitalnie wybił piłkę, która leciała do bramki przy słupku.

Portugalia. Schodzi: Ricardo Quaresma. Wchodzi: Andre Silva.

W odpowiedzi Giovani dos Santos, piłka jednak minęła bramkę.

Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Quaresma, wprost w bramkarza.

Meksyk. Schodzi: Raul Jimenez. Wchodzi: Oribe Peralta.

Z pola karnego technicznie uderzał Ricardo Quaresma, ale trafił w plecy obrońcy.

Żółtą kartkę otrzymał Andres Guardado.

Portugalia przejęła inicjatywę, mistrzowie Europy starają się zdobyć zwycięskiego gola.

Miguel Layun uderzył z rzutu wolnego metr ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Silva.

Meksyk. Schodzi: Carlos Salcido. Wchodzi: Nestor Araujo.

Ronaldo do Gelson, którego uprzedzili obrońcy. Wydaje się, że Portugalia wrzuca wyższe przełożenie.

Portugalia coraz częściej gości pod polem karnym Meksyku. Wciąż jednak bez groźniejszych spięć.

Portugalia. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Adrien Silva.

Portugalia. Schodzi: Nani. Wchodzi: Gelson Martins.

Meksyk. Schodzi: Carlos Vela. Wchodzi: Giovani dos Santos.

Wciąż więcej z gry ma Meksyk, Portugalia liczy na wyprowadzenie zabójczej dla rywala kontry.

Fonte przejął piłkę przed polem karnym, ale jego strzał po nodze obrońcy wyszedł na róg.

Podobnie jak na początku pierwszej połowy tak i teraz warunki gry dyktuje Meksyk.

Andres Guardado świetnie dograł piłkę w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie potrafił przeciąć dośrodkowania i skierować futbolówki do bramki.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Portugalia prowadziła i wydawało się, że mecz ma pod kontrolą. Jednak Meksyk wykorzystał błąd mistrzów Europy i doprowadził do wyrównania.

Sędzia doliczył minutę.

Piłka dograna do Hernandeza, a ten z ok. 11 metrów uderzył kilkanaście pięter ponad bramką!

Gol! Strzelił Javier Hernandez. Asystował mu Carlos Vela. Błąd obrony Portugalii. Piłka spadła pod nogi Veli, a ten zamiast uderzać dograł do Hernandeza. Gwiazdor reprezentacji Meksyku z bliska wpakował piłkę do bramki. 1:1!

Cristiano Ronaldo piętą do Quaresmy, ten początkowo zagubił się w dryblingu. Jednak udało mu się oddać strzał. Piłka przeszła tuż obok słupka.

W odpowiedzi Portugalia. Jednak Andre Gomes na spalonym.

Dobra akcja Meksyku. Piłkę głową po podaniu Veli uderzał Hernandez. Wprost w bramkarza.

Gol! Strzelił Ricardo Quaresma. Asystował mu Cristiano Ronaldo. Ronaldo sam na sam z bramkarzem, ale zdołał go dogonić obrońca. CR7 dojrzał Quaresmę, który kapitalnym zwodem ograł defensora i Ochoę. Strzał do pustej bramki był już tylko formalnością. 1:0!

William Carvalho dogrywał piłkę, a Salcido omal głową nie przelobował własnego bramkarza. Ochoa końcami palców przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę.

Pilkarsko lepiej prezentują się Portugalczycy, ale Meksykanie wolą walki nadrabiają braki.

Z rzutu wolnego pół metra obok słupka uderzył Vela.

Konkretniejsi w ofensywie są Portugalczycy. Quaresma do Cedrica, ale wychodzący z bramki Ochoa uprzedził rywala.

Portugalczycy na moment uzyskali przewagę, ale teraz Meksyk ponownie stara się przenieść ciężar meczu na połowę mistrzów Europy.

Nie ma gola! Wideoweryfikacja i już wiemy, że Pepe uderzał, ale wcześniej jeden z podających był na spalonym. W tej samej akcji w poprzeczkę uderzył Ronaldo.

Gol dla Portugalii. Uderzał Pepe. Sędzia jednak potrzebuje analizy.

Z dystansu obok słupka uderzył Ricardo Quaresma. Pierwszy strzał Portugalczyków.

Raul Jimenez na metrowym spalonym. Meksykanie mogli mieć dobrą okazję.

Do strzału w polu karnym starał się dojść Vela, piłka zbyt wysoko odbiła się i Meksykanin nie zdołał w nią dobrze trafić.

Gwizdy na trybunach. Pasywna gra Portugalii nie podoba się kibicom.

Portugalczycy zaczynają szukać szans na wyjście z kontrą. Wciąż jednak więcej z gry ma Meksyk.

Nani w walce o piłkę otrzymał cios w głowę i potrzebuje chwilę, aby dojść do siebie.

Meksyk stara się znaleźć dziurę w obronie mistrzów Europy. Jednak Portugalczycy bez problemów rozbijają ataki rywala.

Obraz gry nie ulega zmianom. Przewaga Meksyku, ale niewiele z niej wynika.

Meksyk stara się rozgrywać piłkę, Portugalia czeka na rywala na własnej połowie.

Gramy!

Minuta ciszy poświęcona tragedii w Portugalii, gdzie w pożary lasów pochłonęły sporo istnień ludzkich.

Spotkanie poprowadzi Nestor Pitana (Argentyna).

Jak wyliczyli statystycy, podczas hymnów piłkarze obu drużyn trafiali w co piątą nutę.

Meksykanie śpiewają niewiele lepiej. Cóż, ważne są chęci. Oby na boisku było dużo lepiej.

W sobotę w grupie A Rosja 2:0 pokonała Nową Zelandię.

Trwają hymny. Ze śpiewu Portugalczycy otrzymują ocenę niedostateczną z małym plusem. Cóż za fałsz...

Mistrz Europy kontra mistrz strefy CONCACAF, czyli Portugalia kontra Meksyk.