Lotto Ekstraklasa: 2. kolejka
22 lip 2017 15:30
90+2'

Gol! Strzelił Sebastian Rudol. Asystował mu Adam Gyurcso.

Goście trafiają chyba na wagę 3 punktów! Centra z rzutu wolnego i strzał głową nad obrońcą stojącym na linii bramkowej.

60
26
5
6
7
90'

Pogramy 3 minuty dłużej.

14
4
2
1
2
89'

Mocne uderzenie Formelli. Szmatuła odbił piłkę przed siebie, ale skutecznej dobitki nie buło.

5
2
3
2
87'

Centrostrzał Mójty napędził stracha gościom. Wszyscy patrzyli gdzie spadnie piłka, a ta poszybowała nad bramką.

4
3
1
1
85'

Mocny strzał Papadopulosa z 20 metrów, ale prosto w plecy jednego z rywali.

6
3
2
2
2
82'

Ten mecz nagle nabrał rumieńców! Sasa Zivec w indywidualnej akcji, przekładał piłkę z nogi na nogę, decydując się wreszcie na strzał lewą... obok celu.

5
3
1
3
3
80'

Zivec przedarł się lewą stroną i wyłozył piłkę na 18. metr. "Bomba" Bukaty przeleciała nad poprzeczką.

3
3
3
3
3
78'

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Asystował mu Adam Mójta.

Błyskawiczne wyrównanie ze stałego fragmentu. Po centrze z rzutu wolnego pięknie głową wyrównał Papadopulos.

18
7
10
12
19
75'

Gol! Strzelił Dariusz Formella. Asystował mu Dawid Kort.

Nic tego nie zapowiadało, ale jednak mamy gola! Kort podał między dwóch obrońców, a strzałem przy dalszym słupku wynik otworzył szczeciński rezerwowy.

36
15
5
4
8
73'

Pogoń. Schodzi: Kamil Drygas. Wchodzi: Rafał Murawski.

70'

Wreszcie moment ożywienia, a jego sprawcą Martin Bukata. Pomocnik szarżował środkiem boiska, po czym podał na lewą flankę do podłączającego się Mójty. Centra rezerwowego już jednak zbyt głęboka.

1
1
2
69'

Piast. Schodzi: Marcin Pietrowski. Wchodzi: Adam Mójta.

65'

Od kilku minut więcej z gry ma Pogoń.

7
1
62'

Adam Gyurcso dośrodkował na dalszy słupek, ale tam niecelnie głową uderzył Hołota.

2
3
58'

Dariusz Formella oddał zaskakujący strzał sprzed narożnika pola karnego. Szmatuła wyciągnął się jak tylko mógł najmocniej, ale piłki nie sięgnął. Na jego szczęście ta przeleciałatuż obok słupka.

7
3
1
5
1
56'

Mocno wstrzelił piłkę przed bramkę Pogoni Maciej Jankowski. Niepewnie piąstkował Załuska, ale piłka spadła pod nogi obrońców, a Ci oddalili zagrożenie.

5
2
1
3
2
55'
52'

Po przerwie obraz gry bez zmian. Niewiele dzieje się pod obiema bramkami.

1
2
2
4
2
49'

Bardzo mocno z 24 metrów huknął Konstantin Vassiljev. Było blisko, ale ostatecznie piłka minęła prawy słupek.

2
2
1
4
46'

Piast. Schodzi: Karol Angielski. Wchodzi: Denis Gojko.

4
2
1
4
2
46'

Początek II połowy.

9
4
2
2
2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

8
3
3
2
6
45'

Świetna indywidualna akcja Vassiljeva, który biegł z piłką przy nodze ok. 40 metrów. Krótka wymiana podań z Jankowskim w polu karnym gości, ale podanie zwrotne wyrzuciło Estończyka do boku i nie był w stanie oddać strzału.

3
4
2
2
7
42'

Od kilku minut w ataku pozycyjnym Pogoń. Wolno, z częstymi przerzutami, bez konkretnego pomysłu.

8
4
3
2
3
38'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Piasta, ale piłka poszybowała nad głowami piłkarzy. Ehhh... słabo to wszystko wygląda.

3
2
1
9
6
35'

Zderzenie nogami Angielskiego z Drygasem. Obaj zwijali się z bólu, ale po interwencji medyków nadają się do dalszej gry.

6
1
3
1
2
34'

Mocny, płaski strzał z 30 metrów oddał Konstantin Vassiljev, ale piłka przeleciała metr obok słupka.

8
7
6
4
4
31'

Czekamy na płynne akcje, bo mimo iż na dynamikę narzekać nie można, to gra jest strasznie rwana.

4
2
1
1
3
28'

Tym razem próbuje Pogoń lewym skrzydłem. Łukasz Zwoliński zagrał identycznie jak przed chwilą kort i Szmatuła ponownie nie miał problemów z chwytem piłki.

1
3
2
3
2
25'

Dawid Kort zamiast centry z prawego skrzydła, zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka u Szmatuły.

3
1
4
1
2
22'

Kocioł przed bramką Załuski! Konstantin Vassiljev wstrzelił piłkę w pole karne. Kilka prób strzału jego kolegów, a następnie strzał samego Estończyka. Za każdym razem piłka odbijała się od nóg obrońców.

1
2
2
1
18'

Angielski faulował Rudola. Dobre zagranie na wolne pole od Vassiljeva, ale napastnik Piasta przesadził z agresją w walce o piłkę.

3
1
6
15'

Prostopadłe podanie do Zwolińskiego, a ten strzela z ostrego kąta. Piłka trafiła w twarz Szmatuły i konieczna jest pomoc medyczna.

2
4
8
2
3
12'

Sporo prostych błędów po obu stronach. Adam Gyurcso nie przyzwyczaił do błędów technicznych, a przed momentem piłka przeleciała mu pod nogą niczym 15-latkowi kopiącemu przy trzepaku.

3
3
2
1
8
8'

Nieudana próba zagrania otwierającego podania w wykonaniu Vassiljeva. Pod nieobecność kontuzjowanego Badii to na Estończyku spoczywa rozgrywanie akcji Piasta.

4
2
2
6
2
5'

Prostopadła piłka od Korta do nabierającego prędkości Zwolińskiego. Napastnik miał na plecach obrońcę, przechwycił piłkę, ale zatrzymał go ofiarnie interweniujący Szmatuła.

6
2
4
4
4
2'

Kopnięty w łydkę Vassiljev i okazja do centry. Dośrodkował sam poszkodowany, ale Łukasz Załuska zrobił kilka kroków i pewne chwycił piłkę na 6. metrze.

9
2
1
3
5
14:49

Przywitanie drużyn, pamiątkowe zdjęcie i uścisk dłoni trenerów. Już za moment startujemy.