Legia Warszawa
17' Dominik Nagy 54' Artur Jędrzejczyk 78' Krzysztof Mączyński 79' Guilherme 90+5' Thibault Moulin
Piast Gliwice
57' Aleksandar Sedlar 72' Patryk Dziczek 86' Mateusz Mak 89' Michal Papadopulos 90+5' Sasa Zivec
3:1

Punkty zostały w Warszawie.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Zivec.

Żółtą kartkę otrzymał Thibault Moulin.

Armando Sadiku wznosi wzrok w niebiosa. Nie może uwierzyć, że futbolówka po jego strzale głową trafiła w słupek!

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Michal Papadopulos. Asystował mu Josip Barisić.

Częściowa rehabilitacja Michala Papadopulosa, który strzałem głową pokonał Arkadiusza Malarza po dośrodkowaniu innego zmiennika Josipa Barisicia z lewego skrzydła!

13708 osób na trybunach. Większość kibiców nie była zachwycona ostatnim atakiem Guilherme.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mak.

Seria starć zmienników Adam Hlousek kontra Mateusz Mak. Remis ze wskazaniem na defensora Legii Warszawa.

Legia Warszawa jest już pewna zwycięstwa i pozostaje na połowie przyjezdnych. Jakub Szmatuła musiał piąstkować po wrzutce z rzutu rożnego.

Gol! Strzelił Guilherme. Asystował mu Armando Sadiku.

Prosta strata Piasta Gliwice przed własnym polem karnym. Piłka trafiła do Armando Sadiku, który obsłużył perfekcyjnym podaniem Guilherme. Brazylijczyk huknął na 3:0 w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą!

Gol! Strzelił Krzysztof Mączyński. Asystował mu Artur Jędrzejczyk.

Po wzorowej akcji na prawym skrzydle piłka powędrowała przed pole karne do Krzysztofa Mączyńskiego. Reprezentant Polski ominął precyzyjnym uderzeniem bramkarza Piasta Gliwice!

Pokazał Piast Gliwice, że jest w stanie wyrównać, ale czy będzie mieć w ostatnim kwadransie taką sytuację podbramkową jak Michal Papadopulos?

Piast. Schodzi: Maciej Jankowski. Wchodzi: Josip Barisić.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Dziczek.

Nie ma gola! To niesamowite, co zrobił na linii bramkowej Michał Pazdan! Stoper Legii Warszawa wyrósł jak spod ziemi i dramatycznie wybił piłkę po strzale z kilku metrów. Koszmarnie zachował się natomiast Michal Papadopulos.

Armando Sadiku huknął płasko po podaniu Krzysztofa Mączyńskiego! Ostatnią deską ratunku Piasta Gliwice był Jakub Szmatuła i jedną ręką sparował uderzenie napastnika Legii Warszawa na korner.

Legia. Schodzi: Michał Kucharczyk. Wchodzi: Adam Hlousek.

Dramatycznie złe było dośrodkowanie Sasy Ziveca z rzutu rożnego. Patryk Dziczek próbował utrzymać futbolówkę w boisku, ale marny był skutek jego starań.

Przedarł się Martin Bukata przez obrońców Legii Warszawa i oddał niebezpieczne uderzenie. Na tego zawodnika liczą gliwiczanie, ponieważ w poprzednich dwóch meczach pokazał wysoką formę.

Adam Nawałka patrzy z trybun i nie wierzy, że Dominik Nagy dał się znokautować piłką, którą wybijał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Jacek Magiera dokonał pierwszej zmiany, natomiast Dariusz Wdowczyk wprowadził już dwóch zmienników. Po roszadach personalnych w posiadaniu piłki mistrz Polski.

Piast. Schodzi: Denis Gojko. Wchodzi: Mateusz Mak.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Sedlar.

Dotychczas jedna bramka w Warszawie. Jej autorem Dominik Nagy.

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

Riposta Legionistów. Krzysztof Mączyński próbował dośrodkować płasko do Dominika Nagiego, jednak Piast Gliwice zdążył wrócić na swoje pozycje.

Dominik Nagy przekonuje partnerów do wyższego pressingu. Węgier nie jest zadowolony z faktu, że piłka po przerwie jest głównie na połowie Legii Warszawa.

Piast Gliwce na obrzeżach pola karnego. W końcu piłka poszybowała w kierunku Michala Papadopulosa, którego umiejętnie przyblokował Maciej Dąbrowski.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Piast Gliwice wyrówna po przerwie?

Legia Warszawa prowadzi zasłużenie, choć skromnie i jeszcze może być ciekawie po przerwie.

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Ostatnie minuty w regulaminowym czasie pierwszej połowy. Przed momentem Maciej Jankowski poradził sobie z dośrodkowaniem przeciwnika z rzutu rożnego.

Czekali na możliwość zdobycia gola po dośrodkowaniu Michał Kucharczyk i Daniel Chima Chukwu. Strzelił ten drugi i wcale nie zabrakło mu wiele do szczęścia.

Artur Jędrzejczyk próbował wymienić szybkie podania z Michałem Kucharczykiem. Doświadczeni Legioniści zgubili futbolówkę w bocznym sektorze boiska.

Kibice Piasta Gliwice doczekali się odpowiedzi swojego zespołu. Arkadiusz Malarz kontrolował lot piłki po potężnym uderzeniu zza pola karnego.

Od kilkunastu minut atakuje wyłącznie Legia Warszawa. Do futbolówki po centrze z prawego skrzydła dopadł Kasper Hamalainen i nieznacznie chybił. Złapał się za głowę Daniel Chima Chukwu!

Maciej Dąbrowski zdecydował się na brawurowe uderzenie z ponad 30 metrów. Futbolówka nie poturlała się w światło bramki Piasta Gliwice.

Po zmianie wyniku stołeczna drużyna może spokojnie rozgrywać piłkę w centrum boiska. Piast Gliwice próbuje się przeorganizować po zejściu Konstantina Vassiljeva.

Jednak Dariusz Wdowczyk wprowadził na boisko nominalnego napastnika. Konstantin Vassiljev już na ławce rezerwowych. Koszmarny jest początek sezonu dla Estończyka.

Za moment może dojść do wymuszonej zmiany w Piaście Gliwice. Konstantin Vassiljev usiadł na murawie i rozgrzewa się intensywnie Mateusz Mak.

Gol! Strzelił Dominik Nagy. Asystował mu Maciej Dąbrowski.

Zadowolony z siebie Dominik Nagy, ponieważ wyprowadził Legię Warszawa na prowadzenie efektownym strzałem! Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu piłka spadła przed pole karne. Byli tam Daniel Chima Chukwu oraz Dominik Nagy. Potężne uderzenie młodszego zawodnika w siatce!

Sporo strzałów w kwadransie otwierającym spotkanie. Na jego koniec Thibault Moulin chybił zza pola karnego i Jakub Szmatuła nie musiał interweniować.

Mimo słusznej odległości na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Konstantin Vassiljev. Na raty, ale skutecznie interweniował Arkadiusz Malarz.

Cofnięci w jedenastu na własną połowę gliwiczanie obserwują na co stać Legię Warszawa w ataku pozycyjnym. Za moment zapewne skontrują.

Piast Gliwice na lewym skrzydle. Daleki wrzut z autu w pole karne Legii Warszawa wylądował ostatecznie na górnej siatce bramki Arkadiusza Malarza.

Daniel Chima Chukwu sprawdził czujność Jakuba Szmatuły. Strzał głową napastnika Legii Warszawa po dośrodkowaniu Kaspera Hamalainena zatrzymany przez bramkarza Piasta Gliwice.

Jeszcze nie odgryzła się niebezpiecznym atakiem Legia WarszawaKrzysztof Mączyński próbował uruchomić w polu karnym Kaspera Hamalainena, jednak obok Fina była grupka gliwiczan.

Po uroczystym rozpoczęciu spotkania wreszcie piłka oficjalnie w grze. Pierwszy korner po interwencji Michała Pazdana wywalczył Piast Gliwice.

Pierwszy gwizdek w Warszawie!

Legioniści w białych strojach z szarymi akcentami, natomiast Piast Gliwice na czerwono.

Kto wygra mecz?

Dariusz Wdowczyk liczy na wreszcie błyskotliwą partię Konstantina Vassiljeva, któremu w atakowaniu mają pomóc między innymi Sasa ZivecMaciej Jankowski i Denis Gojko.

Legia Warszawa z Krzysztofem Mączyńskim w środku pola i Danielem Chimą Chukwu w ataku. Akcje gospodarzy na skrzydłach mają napędzać Michał Kucharczyk oraz Dominik Nagy.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Adam Hlousek, Łukasz Broź, Michał Kopczyński, Sebastian Szymański, Hildeberto Pereira, Armando Sadiku

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Josip Barisić, Aleksander Jagiełło, Uros Korun, Mateusz Mak, Dario Rugasević, Michal Papadopulos