3
10
8
89'

Adam Gyurcso balansem ciała oszukał rywala i pobiegł lewym skrzydłem. Zapowiadało się na prawdziwą szarżę, ale Stolarski przerwał to po profesorsku.

15
6
4
7
9
86'

Dwójkowa akcja Gyurcso z Frączczakiem. Napastnik strzela po długim rogu, ale piłkę nogami trącił Kuciak. Bramkarz Lechii jest bez wątpienia najjaśniejszym punktem swojej drużyny.

18
7
8
13
15
84'

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj. Taktyczny faul na rozpędzającym się lewym skrzydłem Peszce.

16
3
2
4
14
84'
84'

Jeśli ktoś jest tu bliżej gola to są to gospodarze. Pogoń gniecie, Lechia dawno nie wyszła z własnej połowy.

13
7
1
3
7
83'
80'

Poślizgnął się Stolarski i gospodarze mogli to wykorzystać. Atomowy strzał Gyurcso z lewej strony pola karnego, ale ponownie na posterunku Kuciak!

18
14
6
4
5
78'

Pogoń. Schodzi: Kamil Drygas. Wchodzi: Tomasz Hołota.

78'

Kamil Drygas z kilku metrów trafia w Kuciaka! Emocje na trybunach, ale nawet gdyby piłka wpadła do siatki wynik pozostałby bez zmian. Był spalony.

4
7
5
6
3
78'
77'

Poprzeczka po strzale głową Dwaliego! Zaspał w kryciu Błażej Augustyn i mogło to gości słono kosztować.

7
11
6
5
7
76'

Ładnie nad murem z przeszło 25 metrów uderzył Adam Gyurcso, ale Kuciak sparował piłkę na rzut rożny.

15
5
1
2
3
74'

Ożywiła się Pogoń. Seria dośrodkowań z lewego skrzydła, ale jak nie Augustyn to Vitoria. Trudno wygrać "główkę" ze stoperami Lechii.

14
9
3
4
5
71'

Przysnęła gdańska defensywa z czego skorzystał Adam Frączczak. Zagranie z lewej strony boiska nie trafiło jednak do żadnego z gospodarzy.

9
10
7
10
9
68'

Dobra akcja Lechii zakończona mocnym wstrzeleniem piłki w pole karne przez Stolarskiego. Na futbolówkę nabiegał już Paixao, ale uprzedził go Niepsuj.

13
5
4
4
13
67'

Dużo miejsca i czasu do dośrodkowania na lewej flance miał Adam Gyurcso. Cóż z tego, skoro piłka u rywali.

5
7
2
4
7
66'
65'

Gorzej to wszystko wyglada po przerwie. Mało konkretów w wykonaniu obu drużyn.

1
2
1
3
7
63'

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Patryk Lipski.

17
7
2
3
7
61'

Niepsuj w pojedynku o górną piłkę faulował Peszkę. Dośrodkowanie samego poszkodowanego było jednak marnej jakości.

4
7
3
6
7
58'

Gra na jeden kontakt Flavio Paixao z Peszką. Reprezentant Polski był już w polu karnym, ale zagranie wzdłuż bramki wyłapał Załuska.

8
2
1
6
6
56'

Faulowany Formella i dobra okazja do centry w pole karne Lechii. Ricardo Nunes szukał Drygasa, ale pomocnika uprzedził Augustyn.

9
5
1
3
52'

Dośrodkowanie na głowę Frączczaka, a ten uderza w sam środek bramki, prosto do rąk Kuciaka. Po chwili jednak sygnalizacja liniowego... był ofsajd.

7
8
2
3
1
49'

Ponownie dobre zagranie na wolne pole do Marco Paixao. Portugalczyk wpadł w szesnastkę, ale chcąc "nawinąć" Dwaliego stracił równowagę i było po ptakach.

5
10
2
2
5
47'

Szybko z obrony do ataku przeszła Lechia. Podanie na wolne pole do Marco Paixao. Portugalczyk chciał zmieścić piłkę między bramkarzem, a bliższym słupkiem, ale Łukasz Załuska odbił nogami.

10
3
1
3
46'

2
45+1'

Rapa objął wpół Marco Paixao, uniemożliwiając mu wyjście na pozycję. Widział to arbiter. Jest gwizdek, ale mimo protestów Peszki nie ma drugiej żółtej kartki dla obrońcy Pogoni.

6
3
3
3
7
45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

10
5
2
2
3
44'

Katastrofalne dośrodkowanie Stolarskiego z prawej strony boiska. Nawet nie do końca wiadomo gdzie wylądowała piłka.

2
4
3
4
4
41'

David Niepsuj przedarł się prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, ale jego płaskie podanie zablokowali obrońcy.

7
2
1
4
3
40'

Podanie za linię obrony Pogoni, ale walczący o piłkę Marco Paixao przesadził z agresją i faulował Dwaliego.

2
2
3
2
8
38'

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy grane na bliższy słupek... bez zagrożenia.

5
3
2
2
35'

Chwila przerwy w grze. Peszko zderzył się z Rapą.

6
4
9
4
6
33'

Żółtą kartkę otrzymał Cornel Rapa. Faul na Marco Paixao.

11
5
2
2
4
32'

Zaznacza się przewaga gospodarzy. Pogoń raz za razem centruje w szesnastkę Kuciaka, ale linia obronna gdańszczan do spółki z bramkarzem na razie bezbłędna.

9
1
1
1
1
30'

Zaskoczył Jakub Piotrowski! Soczysty strzał sprzed pola karnego "pofrunął" tuż nad poprzeczką.

8
1
1
28'

Adam Gyurcso mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale bardzo pewnie na przedpolu interweniował Kuciak.

6
2
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn. Faul zatrzymujący kontrę Pogoni.

7
2
3
2
2
25'

Świetne podanie do Gyurcso i Węgier stanął sam przed bramkarzem. Próba chytrej podcinki obok wybiegającego golkipera zakończyła się fiaskiem. Dusan Kuciak nie położył się na murawę, przez co spokojnie złapał piłkę.

3
1
23'

Drygas popchnięty przez Stolarskiego zalicza kontakt z murawą w polu karnym Lechii! Arbiter jednak jednoznacznie pokazuje, że zaczniemy od bramki.

9
3
2
2
4
22'

Flavio Paixao z piłką 20 metrów przed bramką Załuski. Celny strzał, ale w sam środek bramki i piłka u bramkarza.

3
4
2
3
3
17:00

Na trybunach podziękowania dla byłego piłkarza Pogoni Mateusza Matrasa.

11
2
2
2
3
18'

Kort odnalazł Frączczaka na prawej flance. Napastnik wzorowo przyjął futbolówkę, podniósł głowę, ale dograł w pole karne wprost na głowę rywali.

3
1
5
2
16'

Żółtą kartkę otrzymał Dariusz Formella. Faulowany był Peszko.

9
4
3
2
3
13'

Ależ szansę zmarnował Paweł Stolarski! Gdańszczanie wyprowadzili kontrę, lewym skrzydłem pobiegł Flavio Paixao i idealnie wyłożył piłkę na 12. metr. Nadbiegający Stolarski huknął nad poprzeczką!

4
4
2
1
1
10'

Matras faulowany z prawej strony boiska na wysokości pola karnego Pogoni. Sławomir Peszko dośrodkował na dalszy słupek, ale Wojtkowiak został przyblokowany i nie oddał strzału.

5
2
1
2
7'

Mateusz Matras spróbował szczęścia z 25 metrów, ale pomylił się to mało powiedziane. Piłka wylądowała gdzieś na sektorze.

2
4
2
1
4
4'

Piotrowski odebrał piłkę na połowie Lechii i błyskawicznie uruchomił Frączczaka. Napastnik gospodarzy bliski był wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale wślizgiem zatrzymał go Augustyn.

4
2
1
1'

Podanie do Korta, ale Dusan Kuciak wybiegł poza własne pole karne i "skasował" akcję Pogoni.

5
2
1
4
17:00

Piłkarze już na boisku. Orkiestra wykonuje Mazurka Dąbrowskiego.

3
3
2
1
2
17:00

Debiut w drużynie Lechii zaliczy Błażej Augustyn, dla którego Piotr Nowak znalazł dzisiaj miejsce w wyjściowym składzie. Inny "nowy" musi na swoją szansę jeszcze poczekać - Patryk Lipski zaczyna na ławce.