Lotto Ekstraklasa: 6. kolejka
21 sie 2017 18:00
90+3'

Olbrzymie zamieszanie przed bramką Zagłębia. Bardzo bliski honoroweho gola był Paweł Brożek i nie do końca wiemy jak on tego nie strzelił. Napastnik zamiast w stronę bramki uderzył wzdłuż niej.

5
16
2
2
1
90'

Sędzia dokłada 4 minuty.

9
4
5
2
3
90'

Brożek wymienił podania z Carlitosem i soczyście uderzył w lewy róg... drugi raz w tym meczu tuż obok słupka.

2
3
1
89'

Jeszcze próba z 30 metrów w wykonaniu Kubickiego, ale wysoko nad poprzeczką.

7
3
1
1
86'

Gol! Strzelił Adam Buksa. Asystował mu Alan Czerwiński.

Trzeci gol dla gospodarzy! Prostopadłe podanie w pole karne. Buksa "nawinął" Gonzaleza i pewnie uderzył w długi róg.

KGHM Zagłębie Lubin
40
20
5
2
15
85'

Brzydki faul Guldana na Haliloviciu, ale obyło się bez kartki.

2
82'

Niekonwencjonalne zagranie Carlitosa do Brożka. Natychmiastowe uderzenie i piłka o centymetry minęła bramkę Polacka. Bramkarz gospodarzy nawet nie drgnął, ale miał szczęście.

5
3
4
3
6
81'
78'

Buksa przewrócił Sadloka i okazja dla Wisły. Dośrodkowanie Carlitosa zbyt mocne, by Brożek dogonił piłkę.

3
2
3
4
4
76'

Tibor Halilović krótkim podaniem obsłużył Wojtkowskiego, ale uderzenie młodego rezerwowego zablokował Kopacz.

8
4
3
4
3
75'
75'

I jeszcze raz Carlitos. Hiszpan wpadł w pole karne i mocno zagrał wzdłuż bramki, ale tam był tylko Kopacz.

4
3
1
2
1
72'

Carlitos po raz kolejny pokazuje jak groźnym jest napastnikiem. Wejście pomiędzy Starzyńskiego, a Kubickiego i strzał z "krótkiej nogi". Z problemami broni golkiper Zagłębia.

5
3
2
4
5
72'
4
6
9
5
4
69'

Kontra Wisły zakończona celnym strzałem Carlitosa. Martin Polacek odbił piłkę przed siebie, ale żaden z wiślaków nie pospieszył z dobitką.

8
7
5
7
8
67'

Jakub Świerczok umiejętnie się zastawił po czym uderzył z narożnika krakowskiej szesnastki. Na posterunku Buchalik.

6
4
5
6
6
65'

Wolej Starzyńskiego... daleko od celu.

6
5
3
3
4
64'

Żółtą kartkę otrzymał Pol Llonch. Faulowany Pawłowski.

Wisła Kraków
8
7
3
2
6
62'

Długie podanie na wolne pole do Małeckiego, ale czystym wślizgiem zatrzymał go Dziwniel.

6
4
1
3
2
60'
60'
57'

Gol! Strzelił Jakub Świerczok. Asystował mu Daniel Dziwniel.

Wisła traci gola na własne życzenie! Llonch odebrał piłkę, ale po chwili fatalnie rozegrał ją Zoran Arsenić. Dziwniel natychmiastowo zagrał na środek pola karnego, gdzie pod poprzeczkę kropnął Świerczok.

36
24
9
9
28
57'

Vullnet Basha mocno z 25 metrów, ale dobrze broni Polacek.

8
6
3
2
5
54'

Llonch staranował Jagiełłę i konieczna jest wizyta medyków.

5
2
2
5
6
52'

Maciej Sadlok zbiegł z lewego skrzydła do środka boiska i pokusił się o strzał... wyraźnie obok słupka.

8
5
3
4
7
49'

Ależ zmarnował okazję Filip Starzyński! Jagiełło wyłożył mu piłkę jak na tacy, ale ten fatalnie przestrzelił.

8
3
2
4
9
48'

Sadlok zagrywa po ziemi w pole karne Zagłębia, tam jest Rafał Boguski. Dobra interwencja obrońców i po strachu.

3
1
1
5
6
47'

No-look pass Starzyńskiego i gdyby Woźniak połapał się w zamiarach kolegi stanąłby oko w oko z Buchalikiem, a tak od bramki zacznie Wisła.

5
5
1
1
2
46'

Zaczynamy II połowę.

8
3
3
1
45'

W pierwszej połowie piłkarze pograją 2 minuty dłużej.

6
3
4
2
2
43'

Przerwa w grze. Filip Jagiełło leży na murawie i trzyma się za głowę.

5
5
1
6
5
40'

Boguski zagrywa na 12. metr gdzie nadbiegał Ze Manuel. Portugalczyk nie trafił w piłkę, ale po chwili spod nóg Jacha wyłuskał ją Carlitos. Futbolówka w sieci, ale sędzia uznał, że Hiszpan faulował przy odbiorze.

8
3
1
3
10
39'

Mocne, płaskie uderzenie Starzyńskiego z 22 metrów. Piłka zmierzała w lewy róg, ale Michał Buchalik odbił ją na rzut rożny.

7
6
2
37'

Bardzo głębokie dośrodkowanie Sadloka i Martin Polacek pewnie złapał piłkę tuż przed linią bramkową.

5
2
5
34'

Denerwuje się trener Piotr Stokowiec. Ponownie Ivan Gonzalez lepszy w powietrzu od obrońców Zagłębia... tym razem piłka pofrunęła nad poprzeczką.

8
4
2
2
6
33'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła walkę o górną piłkę w polu karnym gospodarzy wygrał Ivan Gonzalez, ale po strzale Hiszpana piłka trafiła do rąk Polacka.

7
3
1
1
5
32'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Starzyński. Faul na prawym skrzydle zatrzymujący Boguskiego.

5
1
1
4
8
30'

18 metrów przed bramką Wisły do strzału szykował się Jarosław Kubicki, ale nie pozwolił mu na uderzenie Basha.

6
1
1
2
5
28'

Carlitos idealnie zagrywa do Ze Manuela, ale ten zamiast wyjśc na czystą pozycję przyjmuje piłkę w iście podwórkowym stylu i po akcji.

3
4
2
4
26'

Blisko podwyższenia wyniku było Zagłębie! Centra z rzutu rożnego, przedłużenie na dalszy słupek, gdzie jednak dość komicznie skiksował Jarosław Jach.

4
5
4
2
7
25'

Centrę Cywki przyblokował Dziwniel i korner dla Wisły. Ze Manuel zagrywa na głowę Gonzaleza, ale ten nieczysto trafił piłkę głową.

5
2
1
5
1
22'

Odpowiada Zagłębie! Woźniak ze skrzydła do Świerczoka. Napastnik uprzedził Arsenicia, ale huknął nad poprzeczką.

8
10
1
2
3
20'

Ivan Gonzalez świetnym podaniem otworzył drogę do bramki Ze Manuelowi. Portugalczyk był spychany przez Dziwniela i zamiast soczystego strzału, oddał futbolówkę Polackowi.

7
2
2
3
4
18'

Carlitos wpadł w pole karne gospodarzy, minął Guldana, ale jego wycofanie na 7. metr przejęli rywale.

8
4
2
1
8
15'

Ucierpiał Bartosz Kopacz i nie wiadomo czy wróci do gry.

6
5
2
12
3
14'

Pierwsza w tym spotkaniu próba uruchomienia Carlitosa, ale Hiszpan na spalonym.

6
4
2
2
3
12'

Interwencja Buchalika ratuje Wisłę od straty drugiego gola! Świetnie z prawej strony zagrał Woźniak, a lepszy od obrońcy okazał się Jakub Świerczok. Napastnik postanowił mijać bramkarza, ale ten wygarnął mu piłkę.

7
2
2
3
5
10'

Sadlok po profesorsku zatrzymał szarżującego prawą flanką Kubickiego.

7
3
4
3
5
7'

Ależ "plomba" Bashy! Albańczyk kropnął z przeszło 20 metrów i zatrzęsła się bramka gospodarzy.

22
7
8
5
10
6'

Gol! Strzelił Jarosław Jach.

Mamy szybkiego gola! Centra z kornera Starzyńskiego i strzał z powietrza Jacha. Piłka odbiła się od Bashy i wróciła do lubińskiego obrońcy. Poprawka ląduje już pod poprzeczką.

48
18
9
13
28
4'

Ze Manuel z piłką na prawej stronie boiska na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Portugalczyka zablokował Jarosław Jach.

6
3
3
3
4
2'

Dwie centry Bashy w pole karne Zagłębia. Najpierw wybili obrońcy, a następnie piłka u Polacka.

9
3
2
2
4
17:06

W wyjściowym składzie Wisły absolutny debiutant. Dla Albańczyka Vullneta Bashy będzie to pierwszy mecz w polskiej lidze.

4
3
2
1
2
17:06

Dobre warunki do gry. Niebo zachmurzone, ale bez opadów, 18 stopni na plusie.