Lotto Ekstraklasa: 9. kolejka
15 wrz 2017 18:00
90+1'

Piłkę meczową zmarnował Świerczok! Piłka minęła stoperów Arki i napastnik Miedziowych nie sięgnął piłki! Steinbors uratował kolegów.

23
13
7
9
18
90'

Trzy minuty nadziei dla jednych i drugich.

13
4
4
2
4
89'

Prosta strata Nalepy i Tuszyński napędza kontrę Zagłębia. Za daleko wypuścił sobie piłkę i znowu faulował. Musi uważać, ma już "żółtko".

1
3
4
2
4
89'

Piłka zagrana w pole karne Arki i Miedziowi będą mieli rzut rożny.

7
3
4
8
12
87'

Do kogo? Pyta pewnie Nalepę trener Ojrzyński. Arka zmarnowała rzut wolny.

3
5
4
3
9
87'

Kakoko faulowany w środku pola. Spotkanie znowu zrobiło się niestrawne.

3
3
3
5
5
86'
ZMIANA
86'

7
85'

Dobry pomysł Kakoko, wykonanie... lepiej nie pisać.

3
3
3
2
3
83'

Zagrania na pamięć do Matuszczyka, którego przed polem karnym... nie było.

3
4
2
1
3
81'

7
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Tuszyński.

Zamieszanie w polu karnym Arki, niezdecydowanie obrońców i Tuszyński miał miejsce, by spokojnie przyjął i strzelił obok Steinborsa.

26
10
4
11
30
77'

Czerwiński zawiesił piłkę w polu karnym i Steinbors miał sporo czasu na wyłapanie dośrodkowania.

5
3
1
2
77'

Michałowi Nalepie pewności dodała opaska kapitana, którą przejął od da Silvy. Pomocnik mocno uderzył w kierunku bramki Polacka, ale Słowak pewnie złapał w "koszyczek".

5
4
76'
ZMIANA
74'
ZMIANA
74'

Balić z kolejnym dośrodkowaniem na koncie. Lewy obrońca zagrał jednak zdecydowanie za głęboko.

2
2
1
1
2
73'

Za późno zagranie do lewej strony i Zagłębie zacznie tylko od autu. Starzyński dzisiaj nie jest sobą.

4
4
3
2
5
70'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa.

4
1
2
5
6
70'

Polacek zawahał się przy próbie piąstkowania i sprokurował groźną sytuację.

1
2
68'

Sędzia Musiał odgwizdał spalonego, ale w razie czego, Steinbors i tak wybił piłkę na rzut rożny.

2
1
1
68'

Ryzykowne wycofanie do Steiborsa, awaryjne wybicie i po chwili kolejny kłopot Arki, rzut wolny na wprost bramki.

2
1
65'

O swojej obecności przypomniał Świerczok. Uderzenie po zgraniu Pawłowskiego, Steinbors na miejscu.

3
1
2
62'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damian Zbozień.

Bezpańska piłka z rzutu rożnego spadła pod nogi Zbozienia. Obrońca Arki uderzył i zasłonięty Polacek nie zdołał zainterweniować.

45
32
3
9
18
60'

Niezły strzał głową Marciniaka po dośrodkowaniu Szwocha. Polacek tylko kontrolnie wyciągnął rękę.

6
5
2
1
2
59'

Szwoch z niewiadomych względów zdecydował się na drybling zamiast podanie do Nalepy. Efekt? Strata i domagania się wolnego.

2
3
1
2
4
58'

Kakoko z pominięciem linii pomocy i przy okazji z pominięciem kolegów. Polacek od własnej bramki.

2
2
55'

Zagłębie nieco zwolniło, czeka na błąd Arki.

2
2
2
3
3
54'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva.

2
5
1
3
4
52'

Starzyński zgarnął piłkę 25 metrów przed polem karnym, uderzył z powietrza, bardzo niecielnie.

5
3
3
2
3
49'

Siemaszko przydaje się nawet w obronie! Napastnik wybił z linii bramkowej strzał głową Balicia.

5
3
3
3
3
49'

Coś się ruszyło. Kolejna interwencja Steinborsa po rzucie wolnym.

3
3
3
3
3
48'

Pawłowski nie wie, jak zepsuł tę sytuację! Sam na sam ze Steinborsem, bardzo nieczysto trafił w piłkę, futbolówkę odbił jeden ze stoperów Arki i Pawłowski mógł poprawić głową. Steinbors z linii bramkowej!

3
47'

Ładnie rywalami zakręcił Kakoko. Szkoda, że 40 metrów przed własną bramką.

2
2
1
1
1
46'

Wracamy do gry i liczymy na jakiekolwiek emocje po przerwie.

3
2
46'
ZMIANA
45+1'

Kakoko oddalił zagrożenie od własnej bramki i Zagłęnia rozpoczyna - chyba - ostatnią akcję pierwszej części.

1
1
1
1
2
45'

Pierwsza połowa potrwa dłużej o 60 sekund.

1
44'

Marciniak leżał na murawie, a Świerczok pognał do przodu. Ku niezadowoleniu piłkarzy Arki, wywalczył rożnego, nie bacząc na leżącego stopera Arki.

2
1
1
2
3
43'

No, pierwsza, naprawdę ładna akcja Zagłębia. Wrzutka od Guldana z okolicy koła środkowego. Pawłowskiemu zabrakło jednak zimnej krwi. Zamiast przyjąć, próbował lobować Steinborsa strzałem głową.

2
1
1
1
1
41'

Strzał Marcusa da Silvy zablokował Matuszczyk. Jeszcze jedna próba wyprowadzenia akcji, zdecydowanie gorsza i Zagłębie od autu.

4
1
1
40'

Pierwsze od dawna udane dośrodkowanie Arki. Jazvić na głowę Siemaszki, stoperzy Zagłębia na miejscu.

4
1
2
2
2
39'

Marciniak długo się wahał. Pójść w drybling, czy dośrodkować. Wybrał to drugie i pewnie zastanawia się, co go podkusiło.

2
2
37'

Piłkarzom w najważniejszym momentach brakuje koncentracji. Tak jak teraz Pawłowskiego, który wpadł w pole karne Arki, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Napastnik Zagłębia bardzo niezadowolony z siebie. I ma rację.

3
5
3
36'

Nalepa zapatrzył się na Starzyńskiego. Dośrodkowanie w stylu "Figo" z Lubina. Pierwszy obrońca tylko nadstawił głowę.

1
2
1
1
35'

Najwięcej emocji w meczu dostarczają akcje Siemaszki. Napastnik wywalczył kolejny rzut wolny, tym razem 30 metrów od bramki.

7
3
2
2
2
34'

Wrzutka Starzyńskiego ledwo minęła pierwszego obrońcę w murze.

1
3
1
1
1
32'

32. minuta, pierwszy celny strzał. Nie jest dobrze.

1
32'

Jedna z niewielu akcji, zakończona w polu karnym Arki. Pawłowski "uderzył", choć bardziej przypominało to podanie do Steinborsa.

31'

Strzał Pawłowskiego taki jak cała pierwsza połowa. Fatalny. Wyzwaniem dla piłkarzy jest wymienienie kilku celnych podań.

2
30'

Siemaszko szukać Jazvicia na prawej stronie. Gdyby tylko dokładniej zagrał, Chorwat mógł sam popędzić na bramkę Polacka.

2
1
29'

Czerwiński ponownie uaktywnił się na prawej stronie. Skrzydłowy powalczył o piłkę na prawej stronie, choć tak naprawdę nie miał wielkich szans na powodzenie.

1
2
1
1
27'

Bilard w polu karnym Zagłębia. Jedna, druga, trzecia główka i katastrofalny strzał Marcjanika.

1
2
1
26'

Kolejne świetne zachowanie Siemaszki. Osamotniony napastnik wywalczył rzut wolny w okolicy pola karnego. Żywe srebro Arki.

4
2
1
25'

Rafał Siemaszko w narożniku pola karnego poradził sobie z dwoma piłkarzami. Wycofał piłkę, dopadł do niej Kakoko, uderzył mocno, ale w nogi jednego z obrońców.

3
2
1
1
23'

Bardzo dobre dośrodkowanie Sasy Balicia z lewej strony. O piłkę powalczył Czerwiński, ale pomagał sobie rękoma i przy okazji faulował.

3
2
1
1
3
21'

Uderzenie Starzyńskiego tylko do statystyk. Piłka bardzo daleko od słupka bramki Arki.

2
2
1
2
20'

Od kilku minut niewiele dzieje się na murawie. Zagłębie jakby zaczęło przeważać, ale większość akcji wokół pola karnego Arki.

1
2
17'

Nerwowe zgranie Marciniaka do Steinborsa. Na szczęście dla Arki, Steinbors uchronił miejscowych przed rożnym.

3
1
16'

Znacznie lepszy wyrzut z autu Czerwińskiego, ale żaden z kolegów nie był nawet blisko zgrania piłki głową.

2
2
2
2
14'

Do strzału składał się Matuszczyk, nic z tego nie wyszło.

2
1
2
2
13'

Świerczok zastawił się pod polem karnym Arki i dał się sfaulować Marcjanikowi.

2
5
13'

Dośrodkowanie Nalepy na rozgrzewkę dla Polacka.

1
3
1
2
12'

Cały Siemaszko. Głowę niższy od Jacha, a i tak wywalczył rzut wolny.

3
3
1
11'

Trzy wrzuty z autu w wykonaniu Alana Czerwińskiego. Trzy bez żadnego efektu. Na razie Miedziowym gra się zupełnie nie klei.

1
1
1
9'

Pierwsza przywoita akcja Zagłębia. Rzut rożny wykonywał Filip Starzyński, Steinbors nie musiał interweniować. Łotysz zacznie od "piątki".

2
1
2
7'

Michał Nalepa jako pierwszy spróbował strzału. Zupełnie bez zagrożenia dla bramki Polacka.

3
1
1
1
6'

Zbozieniowi zabrakło dokładności w podaniu i Polacek od bramki.

1
1
1
1
5'

Znowu piłka szukała w polu karnym Siemaszki. Guldan musiał znowu wybić piłkę daleko od własnej bramki.

1
1
1
1
4'

Dobre dośrodkowanie z rożnego, ale nikt z Arkowców nie przeciął piłki.

2
3
1
1
2'

Arka rzuciła się na Zagłębie. Zaczęła bardzo wysokiem pressingiem.

2
1
1
1
1'

Niezbyt przemyślane wycofanie piłki do Polacka i Słowak pod presją Siemaszki musiał wybić piłkę na aut.

1
1
czas Start meczu
17:27

Stabilna sytuacja kadrowa w Zagłębiu. Trener Piotr Stokowiec ma do dyspozycji wszystkich kluczowych piłkarzy.

1
1
1
17:27

Trener Leszek Ojrzyński nie może skorzystać z dwóch ważnych piłkarzy. Poza kadrą meczową Grzegorz Piesio i Patryk Kun.