2
4
4
90+3'

Kraczunow faulował Świerczoka, który wychodził na czystą pozycję. Bułgar może mówić o sporym szczęściu.

4
2
2
3
4
90+1'

Mraz bardzo mocno z wolnego. Polacek nie musiał się jednak ruszać i spokojnie złapał piłkę.

7
2
4
4
2
90'

Piłkarze pograją jeszcze trzy minuty.

5
1
3
4
90'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Janoszka.

KGHM Zagłębie Lubin
1
3
1
3
90'

Sandecja się nie poddaje. Beniaminek będzie miał rzut wolny z 30 metrów.

4
3
2
1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Danek.

2
1
1
3
7
87'

Guldan nie mógł pomylić się w tej sytuacji. Na jego błąd czaił się Piszczek.

5
2
1
2
1
85'
82'

Zderzenie Tuszyńskiego z Piterem-Bućko, akcja Zagłębia przerwana.

2
1
1
1
3
80'

Gol! Strzelił Jarosław Kubicki. Asystował mu Filip Jagiełło.

Idealne dogranie do Kubickiego, strzał głową i Gliwa bezradny!

35
17
7
12
28
79'

Zagłębie bez szaleństw, rozgrywa piłką około 40 metrów od bramki Sandecji.

1
1
1
76'
76'

Świerczok nie miał partnerów do dogrania i musiał uderzać. Z ostrego kąta, niecelnie, ale innego wyjścia nie miał.

3
2
1
75'

Brzyski z linii 16. metra! Polacek musiał przenieść piłkę nad poprzeczkę.

6
6
1
73'

Idealne dośrodkowanie, ale Świerczok wciąz nie może się wstrzelić. Uderzenie głową ponad poprzeczką.

2
2
1
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Baran.

3
1
1
7
69'

"Sanki" Grzegorza Barana. Niejeden sędzia dałby czerwoną kartkę za ten atak na Jagielle.

2
1
1
2
69'

Tuszyński zgrał piłkę do nieobstawionego Jacha, ten zmarnował kapitalną okazję i uderzył nad bramką. Był zupełnie bez krycia.

2
1
68'

Miękkie dośrodkowanie nie spadło na głowę Tuszyńskiego. Po chwili kombinacja, zgranie do Kubickiego, ale Gliwa znowu lepszy!

2
2
66'

Czerwiński próbował znaleźć Świerczoka. Nieco za mocne podanie od prawego obrońcy.

1
1
1
63'

Matuszczyk nie patyczkował się z Brzyskim. Obyło się bez kartki, choć mógł dostać karę.

1
1
1
1
1
60'

Sandecja potrafi się odgryźć. Kasprzak bez zastanowienia uderzył z dystansu, mininalnie nad bramką.

7
2
2
1
1
58'
57'

Pawłowski na raty. Nieudane dośrodkowanie, po chwili spróbował uderzenia, jeszcze gorsze.

1
56'

Baran skutecznie we własnej szesnastce. Właśnie wybił groźne dośrodkowanie Janoszki.

1
1
1
1
1
54'

Wysoki pressing zakłada Zagłębie. Sandecja na razie sobie radzi.

1
1
53'

Jak Pawłowski mógł to zmarnować? Świerczok zagrał mu wypieszczoną piłkę, napastnik przebiegł pół boiska, był sam na sam z Gliwą, ale przegrał pojedynek!

2
6
5
3
11
52'

Korner bez zagrożenia, ale po chwili Mraz sprawdził Polacka!

4
4
3
2
1
51'

Uaktywniła się Sandecja. Czerwiński zablokował dośrodkowanie i rożny dla beniaminka.

3
2
2
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Piter-Bucko. Faulowany Pawłowski.

2
3
1
2
3
49'

Przypadkowo Piter-Bućko mógł otworzyć wynik meczu. Piłka spadła pod jego nogi, gdyby trafił w futbolówkę, mogło być 0:1.

1
2
1
2
1
48'

Kraczunow to dzisiaj tykająca bomba. Świerczok domaga się faulu w polu karnym i raczej ma rację.

1
1
1
1
2
47'

Tym razem pewne wyjście Gliwy z bramki. A kibice Zagłębie nie szczędzą mu wyzwisk, cztery lata temu był kozłem ofiarnym porażek Miedziowych.

1
46'

Gliwa chyba się zagalopował. Niepotrzebnie wyszedł z bramki, Świerczok strzelał do pustej bramki i Mraz musiał ratować golkipera.

1
46'

Zespoły zaczynają II połowę bez zmian.

1
45'

Arbiter doliczył minutę.

4
1
2
3
2
44'

Zagłębie nie wykorzystało błędu Kraczunowa. Miedziowi wyszli w ostrym pressingiem i od rzutu wolnego Sandecja.

2
2
1
1
3
43'

Kolejne dzisiaj dobre dośrodkowanie Czerwińskiego, strzał Świerczoka jednak bardzo niecelny.

1
1
3
43'

Guldan wygrał pojedynek główkowy. Janoszka rozpoczyna kolejną akcję Miedziowych.

1
1
41'

Dudzic poszukiwał prostopadłego podania przez pół boiska. Basta nie doszedł jednak do piłki.

1
40'

Faulował Pawłowski i Sandecja buduje atak pozycyjny. Rzadki widok w tym meczu.

1
2
38'

Tuszyński domagał się faulu Kraczunowa przed szesnastką. I chyba ma rację. Bułgar ewidentnie popchnął napastnika.

4
1
1
4
36'

A Zagłębie ciągle brnie do przodu. Wszystko dobrze, do momentu, aż piłkarze wejdą w szesnastkę.

1
2
2
1
34'

Kolewowi zabrakło centymentów, by dojśc do dośrodkowania Mraza. Napastnik Sandecji pokazał się po raz pierwszy od kilkunastu minut.

2
1
1
32'

Kocioł w polu karnym Sandecji. Pociągany za koszulkę był Pawłowski, wygląda na to, jakby arbiter zastanawiał się nad jedenastką.

7
1
2
1
30'

Gliwa zabawił się w piłka parzy. Jarosław Kubicki uderzył z dystansu wprost w golkipera, Gliwa odbił strzał przed siebie.

3
2
1
30'

Ostre dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego. Nikt z jego kolegów nie zdołał jednak zgrać piłki.

1
1
1
1
28'

Bardzo szybkie wznowienie Polacka, z przodu pozosał osamotniomy Świerczok i nic nie zdziałał.

1
1
3
26'

Trwa nawałnica. Piłka spadła pod nogi Janoszki, został zablokowany, ale po chwili szansę dostał Tuszyński. Był jednak odchylony i z bliska uderzył nad poprzeczką.

5
2
1
2
5
26'

Co za interwencja Gliwy! Kubicki z pierwszej piłki z dystansu, golkiper górą!

11
3
1
4
25'

Świerczok osaczony przez trzech rywali nie miał szans dojść do dośrodkowania Czerwińskiego.

5
1
1
2
24'

Piłkarze Zagłębia pograło sobie w polu karnym Sandecji. Wydawało się, że niepotrzebnie Tuszyński podniósł piłkę, ale Pawłowski znakomicie ją przyjął, wypracował pozycję strzelecką i tylko rykoszet uratował Gliwę.

15
4
3
1
3
23'

Dudzic poradził sobie z Janoszką na lewej stronie, miękko dośrodkował, nikt nie zdołał zamknąć akcji.

3
3
2
3
21'

Znowu Janoszka w roli głównej. Tym razem nie dośrodkowywał, tylko ruszył do przodu i próbował strzelać głową z 10. metra. Nieco za wysokie dośrodkowanie Czerwińskiego i Janoszce nie udało się oddać groźnego uderzenia.

2
1
1
1
20'

Brzyski dostrzegł Dudzica w drugim narożniku pola karnego, ale jego kolega się nie popisał. Katastrofalne przyjęcie piłki.

2
2
1
20'

Gliwa odważnie, ale na raty. Udane wyjście na 12. metr do dośrodkowania.

2
2
1
2
18'

Kopacz przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Mraza. Sandecja jakby odważniej podeszła do przodu.

3
3
4
16'

Guldan w ostatniej chwili ściągnął piłkę z nogi Dudzica. Pierwsza od dawna udana akcja Sandecji.

1
3
3
4
16'

Zamieszanie w polu karnym, do główki skakał Tuszyński, jednak piłka ostatecznie w rękach Gliwy.

4
2
1
15'

Bardzo aktywny Janoszka wywalczył korner. Skrzydłowy Zagłębia może się dzisiaj podobać.

5
4
2
13'

Gliwa fenomenalnie! Zagłębie "rozklepało" obrońców Sandecji, Czerwiński odegrał piłkę do Tuszyńskiego, napastnik Miedziowych strzelił, ale golkiper intyucyjnie wyciągnął rękę.

13
6
3
2
4
11'

Jach w poprzeczkę! Mocne uderzenie z szesnatki i Sandecja musiała ratować się awaryjnym wybiciem.

12
4
3
4
4
10'

Akcja błędów. Świerczok oszukał Pitera-Bućko. Stoper Sandecji spodziewał się, że piłka wyjdzie za linię końcową. Napastnik przejął ją i dograł do środka, gdzie w ostatniej chwili interweniował Gliwa.

2
1
1
9'

Przez moment na murawie leżał Pawłowski. Wygląda na to, że uraz jednak niegroźny.

3
1
7'

Świerczok nie wierzy, że zmarnował sytuację. Dośrodkowanie Janoszki na nos. Napastnik Zagłębia mógł uderzyć głową, nogą, postanowił przyjąć, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Gliwa zgarnął piłkę.

3
2
2
6'

Mraz dojrzał Trochima wbiegającego w pole karne. Podanie jednak katastrofalne, jego kolega nie był nawet blisko przejęcia piłki.

1
1
2
5'

Pierwszy rzut rożny w meczu zupełnie nieudany. Brzyski przeciągnął dośrodkowanie.

1
1
1
3
3'

Matuszczyk poprowadził piłkę przez kilka metrów, szukał pozycji do strzału, w końcu zdecydował się na uderzenie. Niezła próba, pół metra nad poprzeczką.

2
1
1
2'

Zagłębie spokojnie konstruuje akcję. Świerczok mocno naciskał Pitera-Bućko.

2
1
1'

Niewiele brakło, a Kasprzak sprawdziłby Polacka. Sandecja w 20 sekundzie była blisko pozycji strzeleckiej.

8
3
1
3
czas Start meczu
15:16

Sandecja zagra bez kontuzjowanego kapitana Dawida Szufryna.

1
1
1
15:16

W składzie Zagłębie dwie istotne zmiany. Do jedenastki wrócił Łukasz Janoszka, a poza kadrą meczową znalazł się Fili Starzyński. Zastąpi go Patryk Tuszyński.

2
2
1
15:16

Miedziowi muszą mieć się na baczności. Sandecja wygrała już na wyjeździe z Lechią i Jagiellonią.

1
15:16

Ten mecz będzie szczególny dla Michała Gliwy. Golkiper jeszcze niedawno miał na pieńku z kibicami Zagłębia.

1
15:16

Jeżeli Zagłębie wygra różnicą co najmniej dwóch bramek, to wskoczy na fotel lidera.