Lotto Ekstraklasa: 10. kolejka
23 wrz 2017 20:30
90+3'

Gospodarze nie dają się zamknąć, to oni ciągle naciskają. A czasu już coraz mniej...

33
20
8
7
15
90+2'

Bardzo nerwowi są zawodnicy Ramireza, mają pretensje do wszystkich, także do samych siebie.

29
19
6
5
10
90+1'

Teraz dużo szczęścia miała Korona. Po strzale z dystansu będzie jeszcze korner. Wisła robi wszystko, żeby uratować punkt.

18
9
9
9
17
90'

Pogramy dodatkowe 4 minuty.

20
6
7
4
10
88'

Ależ mieli szczęście goście! Znakomita akcja Rymaniaka mogła dać trzeciego gola!

30
9
6
6
12
86'

13
84'

Maciej Sadlok dostał piłkę przed polem karnym i postanowił poszukać szczęścia. Jego strzał przeszedł obok dalszego słupka.

10
7
2
5
9
83'

Świetnie zapowiadał się ten kontratak Wisły Kraków. Kielczanie zdołali się jednak uratować.

17
6
3
3
10
82'

Ekipa Lettieriego szuka trzeciej bramki. Tym razem strzelał Żubrowski, minimalnie niecelnie.

15
10
3
3
11
80'

Maciej Gostomski zanotował bardzo ważne, przytomne wyjście i "skasował" akcję rywali.

14
3
1
4
12
80'

Biała Gwiazda nie ma nic do stracenia, dlatego jej piłkarze całym zespołem na połowie Korony. Ciągle jednak nic z tego nie wynika.

10
13
5
2
8
78'

9
78'

Rymaniak zdaniem sędziego faulował. Rzut wolny dla Wisły w bocznym sektorze boiska.

8
3
2
3
10
76'

To byłoby wejście smoka! Pilka po centrze spadła pod nogi Soriano, który uderzył nad bramką!

15
7
4
5
10
75'
ZMIANA
75'

Maciej Górski powalczył i Korona zyskała rzut rożny.

17
6
2
4
74'

Czysty wślizg Kovacevicia i kolejna akcja Wisły zatrzymana.

14
8
3
5
8
73'
ZMIANA
72'

Korona bardzo spokojnie, gospodarze wymieniają podania wiedząc, że czas gra na ich korzyść.

9
5
1
2
7
69'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Cywka.

9
4
2
3
7
68'

Obraz gry ciągle bez zmian. Wisła nie potrafi zaskoczyć koroniarzy.

14
7
2
4
8
66'

Dzisiejszy mecz na żywo ogląda 7651 osób.

14
3
3
3
65'
ZMIANA
9
4
1
1
65'

Jęk zawodu na trybunach. Piłka po strzale Ivana Jukicia przeszła minimalnie obok słupka!

3
2
2
1
2
63'
ZMIANA
63'

Kovacević zanotował udaną interwencję, ale też trochę ucierpiał.

2
1
1
62'

Będzie rzut wolny dla gości. Mocna centra w pole karne?

6
4
3
2
2
60'

Pół godziny mają wiślacy na doprowadzenie do remisu. Jak myślicie, uda im się?

Czy Wisła doprowadzi do remisu w tym meczu?
4
58'

Konsekwencja ekipy Lettieriego w budowaniu akcji jak dotąd może imponować.

22
11
4
2
9
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Goran Cvijanović.

Tłoczno było w narożniku boiska, ale to gospodarze wyszli z tego dużo lepiej. Mocne wstrzelenie piłki przez Jacka Kiełba zostało zamienione na strzał przez Gorana Cvijanovicia!

61
40
8
10
22
55'

Koroniarze zbierają rzuty rożne, za chwilę kolejna okazja.

11
8
2
1
3
53'

Górski zdecydował się na uderzenie, jego próba została zablokowana, lecz będzie jeszcze korner.

10
8
4
4
5
53'

Mieli czas, mieli miejsce, ale i tak się pomylili. Kiko Ramirez może mieć wiele uwag do swoich zawodników.

5
3
6
5
7
51'

Maciej Gostomski nie czekał, poszedł przed siebie i zatrzymał akcję gośći.

5
5
1
2
2
49'

Korona znów dłużej przy piłce. Wiślacy nerwowo wybijają przed siebie.

3
2
2
3
4
47'

Carlitos został złapany na spalonym. To byłaby kopia bramki Hiszpana.

7
5
3
3
4
46'

Druga połowa rozpoczęta!

8
6
1
1
3
45'

Sędzia doliczył 60 sekund.

2
2
5
3
4
43'

Teraz Diaw zanotował fatalne zagranie. Kopnięta przez niego piłka trafiła pod nogi Carlitosa, ten chciał przelobować Gostomskiego, ale wiara nie poszła za wykonaniem.

5
7
2
4
1
42'

Diaw kontra Małecki... to musiało się tak skończyć, gracz Wisły nie miał szans.

5
4
4
4
4
41'

Przy Ściegiennego mocno pada deszcz. Szkoda, że zawodnicy nie szukają strzałów z dystansu, to sprzyjająca okoliczność.

6
3
2
4
2
39'

Poderwali się żółto-czerwoni fani. Czy Koronę stać na jeszcze jeden cios, tuż przed przerwą?

12
6
2
2
7
37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Górski.

I jest odpowiedź gospodarzy! Kielczanie wykorzystali fakt, że Małecki znów musiał opuścić boisko. W polu karnym gości, po zgraniu Kovacevicia, najlepiej odnalazł się Maciej Górski i to on pokonał Michała Buchalika!

44
33
6
9
32
36'

Wydaje się, że wystarczy zmiana koszulki. Gracz Wisły za chwilę dołączy do kolegów, którzy odpierają kolejny atak Korony.

4
2
2
2
4
35'

Patryk Małecki poza boiskiem, czy konieczna będzie zmiana?

4
5
1
2
3
33'

Adnan Kovacević wyszedł w powietrze najwyżej, lecz jego strzał poszybował w trybuny.

5
5
3
5
2
33'

Korona chce szybko odpowiedzieć. Zyskała rzut rożny.

12
7
3
1
5
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Carlitos.

Czekali, czekali i się doczekali. Długa piłka w kierunku Carlitosa, ten nie dał się przepchnąć i strzałem między nogami pokonał Macieja Gostomskiego!

42
18
5
14
33
30'

Niestety nie są to porywające zawody. Gospodarze nie potrafią zaskoczyć rywala, a ten z kolei tylko raz na jakiś czas rusza na bramkę Gostomskiego.

4
3
3
4
10
27'

Czy był karny dla Korony? Sędzia uznał, że nie. Gramy dalej.

10
3
8
2
8
26'

Obrońca Białej Gwiazdy już doszedł do siebie i wrócił na boisko.

11
4
4
6
6
25'

Przerwa w grze. Pomocy medyków potrzebuje Arsenić.

3
3
3
5
5
23'

Jak myślicie, czy to celowa taktyka Kiko Ramireza, dać Koronie się wyszeleć i przy okazji stracić siły, których jej piłkarze przecież stracili bardzo dużo w środowym meczu Pucharu Polski.

6
6
5
3
6
22'

Jakub Żubrowski trafił w mur, piłka co prawda przeszła, ale będący w polu karnym Jacek Kiełb nie zauważył tego. Wisła nie potrafiła jednak wyjść z kontrą.

5
3
3
2
3
21'

Maciej Górski faulowany, okazja dla kielczan na mocny, celny strzał.

10
3
1
2
7
21'

Korona cały czas w ataku pozycyjnym. Czekamy na jakieś "setki" z obu stron.

5
3
3
2
5
19'

Trzeba przyznać, że gospodarze są świetnie ustawieni, dzięki czemu odbierają wiele piłek.

9
6
2
4
2
17'

Warto odnotować, że na trybunach nie brakuje fanów obu ekip. Ich przyśpiewek nie możemy jednak zacytować... No nie wypada...

11
12
3
3
4
15'

Ładnie pograli teraz piłką przed bramką Wisły zawodnicy Korony. Ostatecznie wznowią grę z rzutu rożnego.

5
3
1
1
4
14'

Spora kopanina w środku pola, brakuje uspokojenia gry.

3
3
2
1
3
12'

Rzuty rożne to jak dotąd słaba broń ekipy Ramireza. Kolejna próba i znów piłka padła łupem miejscowych.

6
7
2
3
2
11'

Dużo szczęścia mieli złocisto-krwiści! Wydawało się, że Diaw zanotował fatalną stratę. Skórę Koronie uratował sędzia, odgwizdując przewinienie na Żubrowskim.

4
2
4
2
2
9'

Pod bramką Korony upadł walczący o futbolówkę zawodnik 13-krotnych mistrzów Polski. Nie ma jednak "jedenastki", podobnie zresztą jak spalonego, na którym wydaje się, że był piłkarz.

3
3
2
2
2
8'

Teraz próbował strzału Możdżeń, ale w ostatniej chwili zatrzymał go jeden z rywali. Bardzo ofiarna interwencja.

2
5
4
4
2
8'

Szybko przenosimy się pod drugie pole karne, gdzie uderzenie Żubrowskiego do boku sparował Buchalik!

3
3
1
1
2
7'

Korner dla Białej Gwiazdy po zatrzymanej centrze Małeckiego. Wiślacy źle rozegrali ten stały fragment gry, ale nadal są przy piłce.

4
3
1
1
3
5'

Bartosz Rymaniak miał dobry pomysł, posłał prostopadłą piłkę do Cvijanovicia. Ten jednak nie zdołał jej opanować.

3
3
1
1
4'

Kamil Wojtkowski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz jego próba została zablokowana.

3
2
1
3
3
3'

Gospodarze aktywnie od samego początku. Przed chwilą wywalczyli aut na wysokości pola karnego Wisły. Ich akcję przerwał jednak arbiter.

5
5
2
1
1
2'

W zespole gości tuż przed pierwszym gwizdkiem doszło do zmiany. Arkadiusza Głowackiego zastąpił Tomasz Cywka.

19:50

Witamy serdecznie prosto z Kolporter Areny, gdzie już niedługo rozpocznie się ostatnie sobotnie spotkanie 10. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Korone podejmie krakowską Wisłą. Kilka dni temu obie drużyny zmierzyły się ze sobą w ramach 1/8 Pucharu Polski. Górą byli gospodarze, którzy triumfowali po dogrywce 1:0. Jak będzie tym razem?