Lotto Ekstraklasa: 18. kolejka
02 gru 2017 20:30
90+4'

Słupek uratował Sandecję przed stratą gola! Obramowanie bramki gospodarzy "główką" ostemplował Dąbrowski. Co za końcówka!

54
23
8
16
35
90+2'

Gol! Strzelił Jarosław Niezgoda. Asystował mu Cristian Pasquato.

Kapitalna zachowanie Niezgody! Po centrze Pasquato młody napastnik Legii tak uderzył piłkę głową, że futbolówka była poza zasięgiem Gliwy!

98
64
25
69
166
90'

Druga połowa została przedłużona o trzy minuty.

22
11
11
13
44
90'

Legia gra w "10", a mimo to zamknęła Sandecję na jej połowie. To będą gorące minuty w Niecieczy.

22
11
8
11
19
86'

Moulin uderzył soczyście z 20 metrów, ale Gliwa nie dał się zaskoczyć.

36
19
7
8
7
85'
81'

Gol! Strzelił Michal Piter-Bucko. Asystował mu Maciej Małkowski.

Po krótko rozegranym rzucie wolnym Małkowski tak dośodkował piłkę w pole karne Legii, że futbolówka dokręcała się w kierunku bramki gości. Gdy wydawało się, że piłkę złapie Malarz, Piter-Bućko wyrósł jak spod ziemii i uprzedził przy niej bramkarza Legii! Fatalnie zachował się też Astiz, który zlekceważył strzelca.

207
106
33
33
63
79'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Dudzic.

Kuriozalna sytuacja w Niecieczy. Dudzic dostał żółtą kartkę za to, że Astiz uderzył go podbródkiem w tył głowy. Wystarczyło, by Hiszpan rozpaczliwym gestem sugerował sędziemu Musiałowi, że został uderzony, bu arbiter upomniał Dudzica kartką.

13
74'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Guilherme.

Brazylijczyk został ukarany za faul na Małkowskim. Legia będzie kończyła mecz w "10".

Legia Warszawa
117
58
13
25
49
74'

Sandecja. Schodzi: Lukas Kuban. Wchodzi: Adrian Danek.

8
2
2
6
6
73'

Legia ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale - nie licząc bramkowej akcji - nie potrafi zagrozić rywalom. Sandecja zasługuje na pochwały za organizację gry obronnej.

21
12
3
2
9
71'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Kuban.

Czech ukarany za faul na Moulinie.

8
2
1
4
68'
65'
64'

Efektowne uderzenie Mączyńskiego z ok. 30 metrów. Reprezentant Polski świetnie technicznie "ściął" piłkę z powietrza, ale Gliwa jednak nie musiał interweniować, bo futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

15
14
5
4
8
62'

Legia wyrównała w chwili, w której najmniej można się było tego spodziewać, a teaz idzie za ciosem i nie wypuszcza Sandecji z jej połowy.

27
19
7
12
27
60'

Gol! Strzelił Maciej Dąbrowski. Asystował mu Krzysztof Mączyński.

Po centrze Mączyńskiego z rzutu rożnego Niezgoda przepuścił piłkę, a ta po koźle trafiła do Dąbrowskiego, który głową wpakował ją do siatki!

85
47
21
39
113
56'

Legii czas ucieka, ale mistrzowie Polski nie kwapią się do wejścia na wyższe obroty.

19
14
5
2
9
53'

Jeśli ktoś spodziewał się, że goniący wynik legioniści wyjdą z szatni naładowani jak kabanosy, to się rozczarował. Wręcz przeciwnie, w pierwszych minutach po przerwie to gospdoarze mają w sobie więcej werwy i ochoty na grę.

23
18
4
1
9
50'

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme.

Legionist został ukarany za faul na Piterze-Bućce.

29
26
5
10
12
46'
43'

Malarz spokojnie wypiątkował piłkę po strzale Trochima, a po dobitce Basty sprzed pola karnego futbolówka poszybowała nad bramką.

15
9
8
6
15
42'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dąbrowski.

Obrońca Legii został ukarany za faul na Piszczku.

29
18
6
4
14
41'

Moulin uderzył z 18 metrów w światło bramki Sandecji, ale Gliwa pewnie złapał piłkę.

14
10
1
4
5
39'

Legioniści wzięli się do roboty, ale gospodarze umiejętnie wybijają ich z rytmu.

22
19
5
4
13
36'

Gol! Strzelił Wojciech Trochim. Asystował mu Filip Piszczek.

Fatalny kiks Astiza! Hiszpan nie trafił w wybitą przez Gliwę piłkę, za futbolówką pognał Piszczek, by w polu karnym zagrać ją do Trochima, a ten z dużym spokojem położył na ziemi Brozia i Malarza i wpakował piłkę do siatki.

161
124
22
23
53
34'

Legia ma problemy z kreowaniem gry. Ostatnie trzy próby rozerwania obrony prostopadłym podaniem zakończyły się fiaskiem.

23
19
3
3
9
31'

Ależ sytuacja Sandecji! Małkowski dośrodkował z lewej strony przed bramkę Legii do Trochima, który w dobrej sytuacji fatalnie spudłował. Pomocnik gospodarzy mógł zrobić z piłką wszystko, a uderzył nad bramką Malarza. Fatalne zachowanie obrońców gości i jeszcze gorsze Trochima.

8
4
3
4
12
30'

Pół godziny gry za nami, a Legia ciągle ślini i ślini Sandecję, nie mogąc jej ugryźć. Mistrzowie Polski wciąż bez strzału w światło bramki rywali.

7
8
1
2
4
26'

Po centrze Brozia z prawego skrzydła piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Guilherme, ale Brazylijczyk nie zdążył oddać uderzenia przed kozłem, a z półwoleja huknął wysoko nad bramką gospodarzy.

7
4
5
2
9
23'

Legia prowadzi grę, ale warto zauważyć, że Sandecja odepchnęła rywali od swojego pola karnego i teraz gości utrzymują się przy piłce 35-40 metrów od bramki Gliwy.

5
1
5
19'

Był taki czas, kiedy Tomasz Brzyski uchodził - i słusznie! - za eksperta w dziedzinie uderzeń z rzutów wolnych, ale teraz z 25 metrów uderzył wyżej niż dalej. Najstarsi górale nie pamiętają, kiedy 35-latek strzelił gola z rzutu wolnego, ale ten wciąż bierze się za ich wykonywanie.

8
10
2
2
7
15'

Przewaga Legii jest bezdyskusyjna, ale w pierwszym kwadransie Gliwa nie miał ani jednej okazji do wykazania się na linii.

5
1
2
3
13'

Mączyński pokusił się o uderzenie sprzed pola karnego, ale posłał piłkę daleko od bramki Sandecji.

3
1
1
2
3
12'

Sandecja miała pierwszą okazję na przeprowadzenie kontry. Małkowski w środku pola przejął piłkę po nieudanym podanie Astiza i od razu uruchomił Piszczka, ale ten dał się dogonić Hiszpanowi i stracił futbolówkę.

5
3
1
1
2
9'

Legioniści z łatwością weszli z piłką w pole karne Sandecji, ale wysiłek kolegów zniweczył Hamalainen, który z 13 metrów uderzył daleko od bramki Gliwy.

4
5
1
4
3
9'

Legia zamknęła Sandecję na jej połowie. Gospodarze na razie tylko biegają za piłką.