Lechia. Schodzi: Marco Paixao. Wchodzi: Mateusz Żukowski. To szesnastolatek, dla którego jest to debiut w Lotto Ekstraklasie.

Arbiter przedłużył mecz o przynajmniej 3 minuty.

5
3
10
90'

Oliveira niespodziewanie sam dla siebie strzelił celnie na bramkę Gliwy. Bramkarz Sandecji wyszedł jednak obronną ręką.

3
3
3
88'

Zbyt mocno podawał Piszczek. Od bramki Kuciak.

11
5
4
4
4
87'

Gol! Strzelił Joao Oliveira. Asystował mu Sławomir Peszko. Doskonała szansa Lechii! Po wrzutce Sławomira Peszki, Joao Oliveira zatańczył na polu karnym rywala, mijając jak tyczki najpierw Barana, a chwilę później Mraza. Lechia wróciła z dalekiej podróży i wyszła na prowadzenie.

33
27
7
12
17
85'

Kolejna stracona szansa Lechii. Oliveira za mocno podawał do Paixao.

2
6
4
2
4
84'

Po wrzutce Stolarskiego przed szansą Marco Paixao. nie trafił jednak celnie głową do bramki Gliwy.

1
2
2
1
84'

Długo w polu karnym Sandecji Joao Oliveira, nie miał jednak z kim grać i stracił peiłkę.

1
1
3
83'

Lechia. Schodzi: Romario Balde. Wchodzi: Joao Oliveira.

1
1
1
1
1
80'

Celny strzał Kolewa, bez problemu piłkę złapał Kuciak.

2
1
1
2
3
79'

Sandecja. Schodzi: Adrian Danek. Wchodzi: Tomasz Brzyski.

78'

Po dośrodkowaniu Łukasika długo piłkę mieli goście. Wszystko zakończył faul Vitorii.

1
1
1
77'

Podanie Balde zablokowali gospodarze.

3
3
1
1
1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Płamen Kraczunow. Sfaulował wychodzącego na doskonałą pozycję Sławomira Peszkę.

3
1
1
4
3
75'

Wawrzyniak niecelnie wrzucał piłkę do Marco Paixao. Akcję starał się zamknąć Simeon Sławczew, jednak Bułgar strzelił koszmarnie.

1
3
72'

Małkowski z rzutu rożnego trafił w głowę piłkarza Lechii. Piłka od bramki Kuciaka.

6
2
2
71'
69'

Kompletnie nieudana wrzutka Jakuba Wawrzyniaka.

1
3
1
2
1
65'

Szana Sandecji, Trochim ostron potraktowany pod polem karnym Lechii. O przewinieniu jednak nie mogło być mowy.

2
5
1
7
3
61'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kolew. Nie zagra w kolejnym spotkaniu.

8
3
1
4
4
60'

Dwa rzuty rożne Peszki. Bez zagrożenia dla gospodarzy.

1
3
2
3
3
59'

Niewykorzystana szansa Lechii. Po wrzutce Peszki, piłkę wybił piłkarz gospodarzy.

1
1
1
2
1
58'

Peszko faulowany przez Barana tuż obok pola karnego.

3
2
2
1
3
57'

Po długiej akcji Lechii, piłkę wybili obrońcy Sandecji.

3
3
2
56'

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Mraz. Faulowany wychodzący na czystą pozycję Romario Balde. Bezdyskusyjna kartka dla Mraza.

3
2
1
2
6
55'

Nieudane dośrodkowanie Flavio Paixao po tym, jak piłkę podał mu Peszko. Lechia zaczyna dominować na boisku.

1
3
2
4
6
53'

Powinno być 2:1 dla Lechii! Po podaniu Romario Balde, sam na sam z Gliwą wyszedł Marco Paixao, ale piłkę odbił bramkarz Sandecji. Kolejna zmarnowana szans najlepszego strzelca Lechii.

6
1
1
10
5
53'

Po dośrodkowaniu Mraza, piłkę złapał Kuciak.

1
1
52'

Strzelał Adrian basta, piłkę odbił jeden z gdańszczan.

2
3
2
51'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Sławomir Peszko. Świetna akcja Lechii Gdańsk! Prawą stroną boiska poszedł Marco Paixao, który podał piłkę do swojego brata. Ten oddał ją do Sławomira Peszki, który wystawił piłkę Flavio. Ten wyrównał wynik meczu!

19
10
2
10
18
48'

Z ostrego kąta próbował Peszko, strzelił jednak nad poprzeczką bramki Gliwy.

1
3
2
47'

Po rzucie rożnym Sandecji przewrotką strzelał Michal Piter-Bucko. Uderzenie jednak mocno niecelne.

1
1
1
czas Druga połowa
45'

Arbiter przedłuży mecz o przynajmniej dwie minuty.

7
2
2
1
45'

Świetna akcja Lechii Gdańsk. Dynamiczna akcja Sławczewa, piłkę obronił jednak Michał Gliwa.

6
4
2
43'

Po rzucie rożnym Peszki, spore zaskoczenie pod bramką Sandecji. Ostatecznie sytuacja została jednak wyjaśniona.

2
2
1
2
43'

Aktywny Paweł Stolarski, piłkę odbił jeden z piłkarzy Sandecji.

2
4
2
2
1
39'

Wrzucał Trochim, w międzyczasie piłkarze Sandecji faulowali gdańszczan.

5
3
2
1
2
39'

Strzelał Wojciech Trochim, piłkę musnął jeden z gdańszczan. Rzut rożny dla Sandecji.

5
3
1
1
3
34'

Po indywidualnej akcji Romario Balde bardzo mocno, jednak jeszcze bardziej niecelnie strzelił Flavio Paixao.

5
2
2
1
4
31'

Peszko krótko rozegrał rzut rożny. Nie poszła za tym akcja Lechii.

4
2
1
1
5
31'

Dośrodkowywał Peszko, piłkę na rożnego wybili obrońcy Sandecji.

4
3
1
1
4
29'

Peszko miał dużo miejsca, wszedł w pole karne, ale nie poszła za tym udana akcja.

4
4
1
1
1
27'

Sandecja w meczu z Lechią gra jak profesorzy. Co chwila drużyna z Nowego Sącza wchodzi pod pole karne gdańszczan.

6
6
3
3
5
26'

Żółtą kartkę otrzymał Romario Balde. Kompletnie niepotrzebny faul na Grzegorzu Baranie w środku pola.

Lechia Gdańsk
3
7
1
6
23'

Dwa rzuty rożne Peszki. Pierwszy kompletnie nieudany, po drugim niecelnie strzelił Joao Nunes.

2
4
1
1
2
23'

Nikt nie zamknął wrzutki Sławomira Peszki. Rzut rożny dla Lechii.

1
1
1
2
2
21'

Po wrzutce Mraza, niecelnie głową Kasprzak.

1
1
1
1
3
21'

Ale pograła Lechia Gdańsk! Po serii podań, Marco Paixao strzelał z woleja, jednak okropnie chybił. To powinien być gol.

6
3
1
3
19'

Nieudana wrzutka Trochima do Kolewa. Tylko aut dla Sandecji.

2
2
3
3
2
16'

Gol! Strzelił Aleksandar Kolew. Asystował mu Patrik Mraz. Po wrzutce Mraza, gościom uciekł Kolew, który skorzystał na tym, że poślizgnął się Nunes. Olbrzymia kontrowersja w Nowym Sączu, bo powtórki pokazały, że piłka odbiła się od ręki Kolewa. W Niecieczy nie ma jednak w sobotę systemu VAR.

32
20
6
11
22
15'
14'

Dawid Szufryn już chyba nie zagra. Kapitan Sandecji oddał opaskę kapitana Grzegorzowi Baranowi.

2
1
7
2
13'

Szufryn ofiarnie zablokował wrzutkę Romario Balde. Obrońca Sandecji znów leży na boisku. Wygląda to nieciekawie.

1
2
1
12'

Szufryn musiał skorzystać z pomocy sztabu medycznego. Na szczęście wrócił na boisko.

3
1
2
11'

Szufryn ucierpiał po zderzniu z Flavio Paixao.

2
2
3
1
1
10'

Gorąco pod bramką Sandecji po nieudanym podaniu do bramkarza. Gliwa zachował jednak spokój i wybił piłkę.