Bruk-Bet Termalica Nieciecza
77' Szymon Pawłowski 85' Bartosz Szeliga 90' Samuel Stefanik
Cracovia
22' Ołeksij Dytiatjew
2:0

Koniec, Termalika przełamała się ! Świetne 20 minut Słoników!

Już raczej nic się nie wydarzy. Pawłowski leży na murawie, dostał piłką w brzuch, ale chyba zaraz się podniesie.

Doliczone 4 minuty.

Gol! Strzelił Samuel Stefanik. Asystował mu Szymon Pawłowski.

Pawłowski powalczył wślizgiem o piłkę w środku pola i napędził kontrę Termaliki. Sam na sam z Peskoviciem wyszedł Stefanik i strzelił obok rodaka!

Wstrzelanie płaskiej piłki w pole karne prawie zakończyło się groźną sytuacją. Pasy w popłochu wybijały byle dalej.

Gutkovskis próbował się przedrzeć, właściwie już uciekł obrońcom, ale został powalony na murawę.

Termalica. Schodzi: Roman Gergel. Wchodzi: David Guba.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Szeliga. Za celowe zagranie ręką.

Termalika nie schodzi teraz z połowy Pasów. Słoniki dostały zastrzyk energii.

Gol! Strzelił Szymon Pawłowski.

Samodzielna akcja Pawłowskiego! Przedarł się prawą stroną zgubił dwóch obrońców, przebiegł wzdłuż linii bocznej i strzelił obok Peskovicia!

Hernandez dośrodkował, ale oczywiście do nikogo. Chyba nie doczekamy się jego dobrego zagrania.

Termalica. Schodzi: Gabriel Iancu. Wchodzi: Samuel Stefanik.

Trela bardzo ryzykownie wyszedł na przedpole. Uprzedził Piątka, dość fartownie, ale najwazniejsze, że niebezpieczeństwo zażegnane.

Dośrodkowanie Drewniaka z rożnego. Całkiem niezłą wrzutkę próbował wykorzystać Zenjov. Strzał jednak fatalny.

Gola nie ma! W powtórkach widać minimalnego spalonego, naprawdę centymetrowego!

Cracovia. Schodzi: Deniss Rakels. Wchodzi: Antonini Culina.

Zenjov powalczył o piłkę w polu karnym. Zdołał zgrać i to tyle. Strzał zablokowany.

Słabe dośrodkowanie z lewego sektora prawie zaskoczyło defensywę Pasów. Taki to mecz.

Tragiczne przyjęcie piłki przez Iancu. Ostatnie minuty to bardziej rywalizacja na najbardziej żenujące zadanie.

Strzał Hernandeza poniżej krytyki. Spod prawego narożnika w okolicę chorągiewki... lewej.

Ech... Ekstraklasa. Próba przewrotki Dytiatjewa z 16. metra. Wyszło komicznie i na tym poprzestańmy.

Człowiek demolka Rafał Grzelak znowu skasował akcję Cracovii. Najlepszy występ lewego obrońcy od dawien dawna.

Dośrodkowanie Grzelaka zasiało popłoch w szeregach Pasów. Dość chaotyczna interwencja stoperów.

Rakels głośno krzyknął, zwinął się z bólu. To efekt starcia z Grzelakiem. Łotysz uderzał pod presją, ale chyba nie był faulowany.

Zenjov wygrał pojedynek główkowy z Grzelakiem, zgrał piłkę, ale do nikogo. Estończyk pokazał się po raz pierwszy od dawna.

Jak to w Ekstraklasie, bramka mogła paść z niczego. Piłka spadła przed Śpiączką, odpalił z prawej nogi i tylko rozpaczliwa interwencja Dimuna uratowała Cracovię.

Liczymy na lepszą drugą połowę. Czas, start!

Nieudana akcja Szeligi kończy połowę. Na razie wydarzeniem kontuzja Damiana Dąbrowskiego i to wiele mówi o poziomie spotkania.

Śpiączka nie miał szans do piłki posłanej przez Piątka. Bardzo słaba połowa w Niecieczy, stawiamy, że to będzie najgorsze 45 minut w tej kolejce.

Doliczone dwie minuty.

Po urazie Dabrowskiego spadło tempo i to bardzo. Pomocnik Pasów opuścił boisko na noszach.

Ależ pech Dąbrowskiego. Pierwszy mecz w "11" po wielomiesięcznym leczeniu urazu kolana, a szykuje się kolejny uraz... Wyglądało fatalnie.

Pawłowski zniesmaczony decyzją sędziego. Domagał się rożnego po swojej akcji, ale Ferraresso chyba wygrał pojedynek i go nabił.

Kocioł w polu karnym Termaliki po rzucie wolnym. Dużo kurzu i to tyle, nikt nawet nie oddał strzału.

Piątek wrócił się po piłkę na 40. metr. Naciskany przez dwóch obrońców dał się sfaulować. Więcej nie mógł uzyskać z tej akcji.

Akcja Pasów na jeden kontakt, Hernandez zabrał się z piłką, ale za mocno ją sobie wypuścił. Bez szans na dogonienie, zacznie Trela.

Świetny pomysł. Krótko rozegrany wolny z 35 metrów i Iancu kropnał po ziemi. Potężne uderzenie minimalnie obok słupka i Pesković może dziękować Rumunowi, że nie przymierzył lepiej.

Sędzia Raczkowski długo się zastanawiałem, ale w końcu zaregował na krzyk Śpiączki. Dytiatjew znowu coś przeskrobał.

Znowu Pawłowski. Nakręcił akcję, zrobił sobie miejsce, a szukał Gergela. Napastnik Słoników sygnalizował faul, sędzia niewzruszony, nie wskazał na "wapno".

Pawłowski czuje się dzisiaj na siłach, ale koledzy niespecjalnie mu pomagają. Teraz osamotniony zdecydował się na drybling i zatrzymał się na pierwszym rywalu.

Pawłowski raczej faulowany przed polem karnym, sędzia mógł zagwizdać, ale skrzydłowy Bruk-Betu dodał za dużo od siebie i wyglądało na teatralny upadek.

Iancu skakał do główki w polu karnym, ale przyłożył Dytiatjewowi łokciem. Chyba przypadkowo.

Tragiczny strzał Iancu z wolnego. Bez komentarza.

Żółtą kartkę otrzymał Ołeksij Dytiatjew. To musiała być kara za faul na Szelidze.

Szeliga ładnie wyszedł z własnej połowy, próbował obiec Dytiatjewa. Stoper Cracovii musiał faulować.

Rakels niemiłosiernie poniewierany, już trzeci raz leży na murawie.

Grzelak bardzo pewny na lewej stronie. Po raz kolejny nie dał się przepchnąć i jeszcze wywalczył faul na własnej połowie.

Piątek ruszył prawą stroną, ale był na spalonym. Na razie bardzo słaby mecz, oprócz sytuacji Słoników po dośrodkowaniu Iancu.

Śpiączka ma szczęście, że nie dostał kartki. Zdecydowanie przesadził w walce o piłkę.

Słoniki poradziły sobie z kolejnym dośrodkowaniem w pole karne. Cracovia nie schodzi z ich połowy.

Teraz jakby aktywniejsza Cracovia. Grzelak nie pozwolił przedrzeć się Zenjovowi.

Fenomenalne dośrodkowanie Iancu, wystarczyło dołożyć nogę. Najpierw nie trafił Kupczak, potem Szeliga próbował z bliska, ale uderzył nieczysto!

Pawłowski nie wykorzystał katastrofalnego wyprowadzenia piłki przez Dytiatjewa. Na razie więcej kopania się po czole niż składnych akcji.

Słaby początek meczu w wykonaniu Pawłowskiego. Strzał z dystansu na wiwat.

Znowu Rakels powalony. Łotysz bardzo aktywny i na razie pieczołowicie pilnowany.

Rakels wygrał przepychankę w środku pola i wywalczył rzut wolny.

Iancu ładnie przyjął piłkę, zastawił się i oddał futbolówkę Pawłowskiemu. Skrzydłowy zawalił jednak przy dośrodkowaniu.

Cracovia wyszła bardzo ofensywnie nastawiona, rzuciła się na Słoników i po kilku sekundach przejęła piłkę.

Zaczęli!

Po wielomiesięcznej przerwie do "11" Cracovii wraca Damian Dąbrowski, ocierający się do niedawna o pierwszą reprezentację.

Przed przerwą reprezentacyjną Termalika przegrał 2:4 z Pogonią Szczecin i jest przedostatnia w tabeli. Cracovia dziewiąta po zwycięstwie 2:1 nad Sandecją.

Zapraszamy na relację z Niecieczy! Bruk-Bet Termalica gra o utrzymanie, Cracovia o ósemkę.