Piast Gliwice
16' Jakub Czerwiński 59' Jakub Czerwiński
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
77' Szymon Pawłowski 90+1' Vladislavs Gutkovskis
1:1

Koniec. Bruk-Bet rzutem na taśmę ratuje remis.

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Mamy remis! Do przypadkowej piłki dopadł Gutkovskis i pewnym strzałem trafił na 1:1.

Doliczone 4 minuty.

Piłkę meczową miał Gergel! Słowak wyszedł sam na sam ze Szmatułą, ale golkiper Piasta obronił jego strzał z kilku metrów!

Badia zagrał w pole karne do Angielskiego, ale ten pod naporem obrońcy zdołał tylko trącić piłkę, czym nie mógł zagrozić Treli.

Mecz zaczyna się wymykać Piastowi spod kontroli. Wprawdzie Bruk-Bet nie stwarza raz za razem zagrożenia, ale przeniósł grę na połowę miejscowych.

Piast miał teraz furę szczęścia. Goście byli bardzo bliscy trafienia z niczego. Pawłowski ruszył na bramkę i uderzył sprzed pola karnego, a piłka minimalnie minęła słupek.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Szymon Pawłowski.

Z dystansu niecelnie strzelił Jovanović.

Termalica. Schodzi: Gabriel Iancu. Wchodzi: Samuel Stefanik.

Mocne, ale niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Dziczka.

Słabe spotkanie oglądamy po przerwie. Piast kontroluje boiskowe wydarzenia i nie kwapi się do huraganowych ataków, a Bruk-Bet w żadnym stopniu nie potrafi zagrozić gospodarzom.

Termalica. Schodzi: Bartosz Śpiączka. Wchodzi: David Guba.

Szeliga uderzył wysoko ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Czerwiński.

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Martin Bukata.

Badia ze stojącej piłki wrzucił ponownie na głowę obrońcy.

Dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego wprost na głowę obrońcy.

Spokojny początek drugiej połowy.

Gramy dalej.

Do przerwy zasłużone prowadzenie Piasta 1:0.

Doliczone 2 minuty.

Badia zdecydował się jednak na strzał. Piłka minęła słupek.

Brzydko faulowany Valencia. Piast będzie miał dobrą okazję do wrzutki z rzutu wolnego z okolic 25. metra.

Bardzo niecelne uderzenie Pawłowskiego sprzed pola karnego.

Jodłowiec ośmieszył w polu karnym obrońcę, ale jego strzał został zablokowany.

Kąśliwa wrzutka Badii. Do piłki nie wyszedł Trela, ale minął się z nią Szczepaniak oraz Valencia.

Piast znacząco przeważa. Termalika zgłasza mocny akces do "walki o spadek".

Bruk-Bet chciał wykorzystać chwilową przewagę liczebną. Po szybkiej akcji piłka trafiła w pole karne pod nogi Grzelaka, który obił słupek.

Gra wznowiona. Pietrowski na boisko już nie wróci. W Piaście zadebiutuje za moment Mikkel Kirkeskov.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy potrzebuje Marcin Pietrowski, który podczas biegu prawdopodobnie naciągnął mięsień.

Badia szarżował na bramkę Treli i w końcu zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Bramkarz gości sparował jego próbę.

Hateley utracił równowagę i goście wyszli z szybkim atakiem. Ich akcję wybiciem w aut przerwał jednak Konczkowski.

Powinno być 2:0! Świetna akcja Piasta, którą zapoczątkował Jodłowiec. Pomocnik odegrał do Szczepaniaka, ten na skrzydło do Valencii, a filigranowy zawodnik w pole karne do Jodłowca. Ten od razu uderzył, ale prosto w ręce Treli. "Jodła" powinien był zdobyć gola.

Bruk-Bet próbuje się odgryźć, ale robi to bardzo nieporadnie.

Gol! Strzelił Jakub Czerwiński. Asystował mu Tomasz Jodłowiec. Po kolejnym rzucie rożnym goście się już nie uratowali! Jodłowiec zagrał płasko do Czerwińskiego, który strzałem z ostrego kąta dał Piastowi prowadzenie.

To powinno być 1:0! Po rzucie rożnym piłka trafiła na 18. metr do Hateleya. który huknął jak z armaty. Piłka leciała w samo okienko, ale Trela świetnie interweniował!

Piast w ataku pozycyjnym. Bruk-Bet nastawiony na kontry.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym złapany Śpiączka.

Valencia dryblował pod linią końcówą boiska zbyt długo i wypadł z nią poza pole gry.

Hateley bez pomysłu zagrał długą górną piłkę do Szmatuły. Ruszył do niej Pawłowski, ale golkiper Piasta interweniował przed polem karnym.

Faul Czerwińskiego na Śpiączce w środku pola.

Jodłowiec przepychał się z obrońcami, ale ostatecznie za mocno odegrał do Konczkowskiego. Od bramki Trela.

Pierwsza groźna akcja Piasta. Patryk Dziczek ograł jak dziecko w środku pola Jovanovicia i pomknął na bramkę Treli. Wpadł w pole karne i technicznym strzałem szukał gola, lecz piłka minęła słupek.

Gramy. Od środka Piast.

W Gliwicach awaria nagłośnienia. Rozpoczęcie meczu się opóźnia.

Mecz poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa.

W ekipie gości od pierwszych minut zagrają dzisiaj Bartosz Szeliga oraz Dariusz Trela. Obaj w przeszłości z powodzeniem bronili niebiesko-czerwonych barw. Jednak to Szeliga zagra po raz pierwszy w Gliwicach przeciwko Piastowi odkąd zamienił Okrzei na drużynę Słoników.

Piast, aby liczyć na cztery mecze u siebie po podziale na grupy musi wygrać i zerkać na starcia Śląska Wrocław oraz Pogoni Szczecin. Przynajmniej jedna z tych ekip musiałby przegrać, aby gliwiczanie byli w najgorszym wypadku na dwunastym miejscu. Bruk-Bet urządza tylko własne zwycięstwo i porażka wrocławian.

Za około 20 minut rozpoczną się wszystkie spotkania 30. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Gliwicach Piast w arcyważnym meczu dla układu sił w dolnych rejonach tabeli podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.