Lotto Ekstraklasa: 30. kolejka
07 kwi 2018 18:00
90+1'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Mamy remis! Do przypadkowej piłki dopadł Gutkovskis i pewnym strzałem trafił na 1:1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18
10
1
4
14
90'

Doliczone 4 minuty.

2
1
1
2
87'

Piłkę meczową miał Gergel! Słowak wyszedł sam na sam ze Szmatułą, ale golkiper Piasta obronił jego strzał z kilku metrów!

3
1
2
3
4
86'

Badia zagrał w pole karne do Angielskiego, ale ten pod naporem obrońcy zdołał tylko trącić piłkę, czym nie mógł zagrozić Treli.

3
4
1
1
84'

Mecz zaczyna się wymykać Piastowi spod kontroli. Wprawdzie Bruk-Bet nie stwarza raz za razem zagrożenia, ale przeniósł grę na połowę miejscowych.

2
2
1
1
83'
78'

Piast miał teraz furę szczęścia. Goście byli bardzo bliscy trafienia z niczego. Pawłowski ruszył na bramkę i uderzył sprzed pola karnego, a piłka minimalnie minęła słupek.

1
1
77'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Szymon Pawłowski.

1
1
1
72'

Z dystansu niecelnie strzelił Jovanović.

1
2
67'

Mocne, ale niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Dziczka.

2
1
1
2
1
64'

Słabe spotkanie oglądamy po przerwie. Piast kontroluje boiskowe wydarzenia i nie kwapi się do huraganowych ataków, a Bruk-Bet w żadnym stopniu nie potrafi zagrozić gospodarzom.

1
3
62'
60'

Szeliga uderzył wysoko ponad bramką.

59'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Czerwiński.

57'

Piast. Schodzi: Joel Valencia. Wchodzi: Martin Bukata.

56'

Badia ze stojącej piłki wrzucił ponownie na głowę obrońcy.

53'

Dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego wprost na głowę obrońcy.

50'

Spokojny początek drugiej połowy.

46'

Gramy dalej.

1
45'

Doliczone 2 minuty.

45'

Badia zdecydował się jednak na strzał. Piłka minęła słupek.

1
2
44'

Brzydko faulowany Valencia. Piast będzie miał dobrą okazję do wrzutki z rzutu wolnego z okolic 25. metra.

1
1
42'

Bardzo niecelne uderzenie Pawłowskiego sprzed pola karnego.

1
41'

Jodłowiec ośmieszył w polu karnym obrońcę, ale jego strzał został zablokowany.

1
1
40'

Kąśliwa wrzutka Badii. Do piłki nie wyszedł Trela, ale minął się z nią Szczepaniak oraz Valencia.

1
3
1
1
1
38'

Piast znacząco przeważa. Termalika zgłasza mocny akces do "walki o spadek".

2
33'

Bruk-Bet chciał wykorzystać chwilową przewagę liczebną. Po szybkiej akcji piłka trafiła w pole karne pod nogi Grzelaka, który obił słupek.

4
2
2
2
2
32'

Gra wznowiona. Pietrowski na boisko już nie wróci. W Piaście zadebiutuje za moment Mikkel Kirkeskov.

31'

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy potrzebuje Marcin Pietrowski, który podczas biegu prawdopodobnie naciągnął mięsień.

1
1
1
28'

Badia szarżował na bramkę Treli i w końcu zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Bramkarz gości sparował jego próbę.

2
27'

Hateley utracił równowagę i goście wyszli z szybkim atakiem. Ich akcję wybiciem w aut przerwał jednak Konczkowski.

1
1
1
22'

Powinno być 2:0! Świetna akcja Piasta, którą zapoczątkował Jodłowiec. Pomocnik odegrał do Szczepaniaka, ten na skrzydło do Valencii, a filigranowy zawodnik w pole karne do Jodłowca. Ten od razu uderzył, ale prosto w ręce Treli. "Jodła" powinien był zdobyć gola.

1
5
2
3
4
20'

Bruk-Bet próbuje się odgryźć, ale robi to bardzo nieporadnie.

1
1
1
1
16'

Gol! Strzelił Jakub Czerwiński. Asystował mu Tomasz Jodłowiec. Po kolejnym rzucie rożnym goście się już nie uratowali! Jodłowiec zagrał płasko do Czerwińskiego, który strzałem z ostrego kąta dał Piastowi prowadzenie.

18
11
3
6
11
15'

To powinno być 1:0! Po rzucie rożnym piłka trafiła na 18. metr do Hateleya. który huknął jak z armaty. Piłka leciała w samo okienko, ale Trela świetnie interweniował!

5
3
1
1
14'

Piast w ataku pozycyjnym. Bruk-Bet nastawiony na kontry.

1
11'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym złapany Śpiączka.

1
2
8'

Valencia dryblował pod linią końcówą boiska zbyt długo i wypadł z nią poza pole gry.

1
1
7'

Hateley bez pomysłu zagrał długą górną piłkę do Szmatuły. Ruszył do niej Pawłowski, ale golkiper Piasta interweniował przed polem karnym.

2
6'

Faul Czerwińskiego na Śpiączce w środku pola.

1
1
3'

Jodłowiec przepychał się z obrońcami, ale ostatecznie za mocno odegrał do Konczkowskiego. Od bramki Trela.

2
2
1
2'

Pierwsza groźna akcja Piasta. Patryk Dziczek ograł jak dziecko w środku pola Jovanovicia i pomknął na bramkę Treli. Wpadł w pole karne i technicznym strzałem szukał gola, lecz piłka minęła słupek.

2
3
17:57

W Gliwicach awaria nagłośnienia. Rozpoczęcie meczu się opóźnia.

17:27

Mecz poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa.

1
1
17:27

W ekipie gości od pierwszych minut zagrają dzisiaj Bartosz Szeliga oraz Dariusz Trela. Obaj w przeszłości z powodzeniem bronili niebiesko-czerwonych barw. Jednak to Szeliga zagra po raz pierwszy w Gliwicach przeciwko Piastowi odkąd zamienił Okrzei na drużynę Słoników.

2
1
17:27

Piast, aby liczyć na cztery mecze u siebie po podziale na grupy musi wygrać i zerkać na starcia Śląska Wrocław oraz Pogoni Szczecin. Przynajmniej jedna z tych ekip musiałby przegrać, aby gliwiczanie byli w najgorszym wypadku na dwunastym miejscu. Bruk-Bet urządza tylko własne zwycięstwo i porażka wrocławian.

1
1
17:27

Za około 20 minut rozpoczną się wszystkie spotkania 30. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Gliwicach Piast w arcyważnym meczu dla układu sił w dolnych rejonach tabeli podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.