Premier League: 24. kolejka
20 sty 2018 16:00
90+2'

Alexandre Lacazette dostał piłkę stojąc 4 metry przed bramką gości. Jest wyraźnie zahaczony i pada na murawę, ale gwizdek arbitra milczy.

1
1
1
90'

Tablica sędziego technicznego powędrowała do góry. Pogramy jeszcze 4 minuty.

1
1
90'

Palace. Schodzi: Yohan Cabaye. Wchodzi: Jairo Riedewald.

87'

Przerwa w grze. Kontuzji nabawił się Yohan Cabaye.

2
2
85'

Brak "jedenastki" dla Arsenalu, choć w polu karnym Crystal Palace przewrócił się Ainsley Maitland-Niles.

1
1
82'

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Sead Kolasinac.

80'

Informacja o frekwencji. Mecz na Emirates Stadium ogląda 59 386 widzów.

1
1
1
78'

Gol! Strzelił Luka Milivojević. Asystował mu Christian Benteke.

Goście długo pracowali na gola honorowego, ale udaje się! Po centrze z kornera i zgraniu głową, chytrze z półobrotu uderzył Milivojević.

74'

Atak gości i walka ciało w ciało na prawym skrzydle. Wilfried Zaha ironicznie śmieje się w kierunku sedziego, ale ten uznał, że Ainsley Maitland-Niles prawidłowo zastopował rywala.

1
1
72'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Reiss Nelson.

71'

"Bomba" Elneny'ego z ostrego kąta, ale Henner Henkel odbił piłkę.

1
1
69'

Okres nudnawej gry z obu stron. Gospodarzom nigdzie się nie spieszy, a gości frustruje zerowe konto strzelonych goli.

2
1
1
1
1
65'

Na boiskun leży Jack Wilshere. Pomocnik trzyma się za głowę i potrzebna jest pomoc medyków.

1
1
1
1
1
63'

Wysoki pressing gości przynosi skutek. Arsenal ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

2
1
60'

Cudowne podanie z lewej flanki, Koscielny nie sięgnął piłki, ale gospodarzy ratuje Petr Cech, fantastycznie broniąc w sytuacji oko w oko z Benteke.

2
1
59'

Zaha pada w polu karnym Arsenalu, ale arbiter uznał, że Mohamed Elneny nie przekroczył przepisów.

1
1
1
1
1
56'

Kontra Arsenalu i świetne przyspieszenie Iwobiego. W sytuacji sam na sam lepszy jednak bramkarz Crystal Palace!

1
1
1
1
1
55'

Nieporozumienie Cecha z obrońcami kończy się kornerem dla gości. Centra na Benteke, ale tego umiejętnie przyblokował Mustafi.

1
1
1
1
1
51'

Orły podejmują walkę o poprawienie wstydliwego wyniku. Prostopadłe podanie do Benteke przecina jednak Mustafi.

1
1
1
1
1
49'

Martin Kelly wygrał walkę z obrońcami Arsenalu, ale jego lekki strzał obronił Cech.

1
1
1
1
1
46'

Początek II połowy.

3
3
1
1
1
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

1
1
1
1
1
45'

Mocny strzał Xhaki z 24 metrów poszybował wysoko nad celem.

1
1
1
1
1
44'

Chwila przerwy w grze. Zagotował się faulowany Xhaka. Skończyło się na delikatnych przepychankach i rozmową z arbitrem.

2
2
2
2
2
42'

Z ostrego kąta uderzał wprowadzony z ławki Ainsley Maitland-Niles, ale tylko w boczną siatkę.

2
2
2
2
2
39'

Ponownie zabawili się z defensywą gości Kanonierzy, ale po serii podań na jeden kontakt Alexandre Lacazette zamiast strzelać postanowił dryblować... nieskutecznie.

2
2
2
2
2
36'

Sako mocno wstrzelił futbolówkę tuż przed bramkę Cecha, ale Koscielny uprzedził Benteke.

2
2
2
2
2
34'

Arsenal. Schodzi: Nacho Monreal. Wchodzi: Ainsley Maitland-Niles.

Zmiana wymuszona kontuzją mięśnia uda.

31'

Arsenal dwukrotnie zaatakował prawym skrzydłem, ale Patrick van Aanholt za kazdym razem lepszy od Bellerina.

3
3
3
3
3
27'

Mamy celny strzał na bramkę gospodarzy. Sako wygrał walkę z Elneny'm, ale jego płaskie uderzenie wyłapał Cech.

2
2
2
2
2
24'

Mocny strzał Iwobiego z 20 metrów, ale piłka leciała w sam środek bramki i Wayne Hennessey łatwo ją zatrzymał.

2
2
2
2
2
22'

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Mesut Oezil.

Totalnie "zdemolowana" obrona Orłów! Wilshere krótko do Oezila, ten piętą do Lacazette'a. Płaski strzał z 15 metrów i kolejny raz piłka w sieci.

16
11
2
2
3
20'

Długie podanie w pole karne Arsenalu. Piłkę dogonił Timothy Fosu-Mensah, ale z ostrego kąta uderzył kilka metrów nad poprzeczką.

3
1
18'

Kilka minut "grania piłką". Gospodarze wymieniają podania w okolicach linii środkowej.

1
1
2
1
1
15'

Kwadrans za nami. Piłkarze Crystal Palace chyba nie dojechali na ten mecz. Stoją, patrzą się na siebie, a na tablicy świetlnej już 3:0 dla Arsenalu.

1
1
1
1
1
13'

Gol! Strzelił Laurent Koscielny. Asystował mu Nacho Monreal.

Drugie w tym meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek kończy się golem. Tym razem Monreal nie strzelał, a zgrał przed bramkę... dokładnie tam gdzie stał Koscielny.

10'

Gol! Strzelił Alex Iwobi. Asystował mu Nacho Monreal.

Katastrofalna postawa obrońców gości, którzy kilkakrotnie nie potrafili wybić piłki z pola karnego. Monreal wbiegł lewą stroną i idealnie obsłużył kolegę. Dostawienie nogi i już 2:0!

10
7
1
1
3
8'

Widowiskowy rajd Wilshere'a środkiem boiska. Nie dało mu rady trzech rywali, ale wszystko kończy się nieprecyzyjną centrą Iwobiego.

3
1
6'

Gol! Strzelił Nacho Monreal. Asystował mu Granit Xhaka.

Rzut rożny kończy się golem! Dośrodkowanie na dalszy słupek skutecznym strzałem głową zwieńczył Monreal.

13
7
1
2
2
5'

Strzał Iwobiego z 17 metrow, ale bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
1
1
1
3'

Mocna centra van Aanholta z lewej strony boiska. Akcję zamykał Wilfried Zaha, ale piłkę sprzed nosa sprzątnął mu Shkodran Mustafi. Gdyby nie ofiarna interwencja "szczupakiem" goście najprawdopodobniej objęliby prowadzenie.