Newcastle United
29' Ayoze Perez 68' Matt Ritchie 90+1' Islam Slimani
Arsenal FC
14' Alexandre Lacazette
2:1

Koniec. Newcastle - Arsenal 2:1. Wenger... out czy może jeszcze nie?

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Islam Slimani.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Bezradny jest Arsenal. Goście w ataku, ale bez okazji na wyrównanie.

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Edward Nketiah.

Newcastle. Schodzi: Matt Ritchie. Wchodzi: Jacob Murphy.

Groźnie na przedpolu bramki Newcastle. Uderzał Alexandre Lacazette, trafił w boczną siatkę.

Arsenal cały czas nie potrafi odpowiedzieć gospodarzom. Biją głową w mur goście.

Newcastle. Schodzi: Ayoze Perez. Wchodzi: Joselu.

Perez uderzał z bardzo ostrego kąta, ale uderzył w boczną siatkę. Margaret z czwartego rzędu już się cieszyła, ale radość była przedwczesna.

Kontra Newcastle, Kenedy uderzał z pola karnego, piłka po nodze obrońcy przelobowała Cecha, ale zatrzymała się na poprzeczce!

Z pola karnego dogrywał Monreal, obrońca na przepolu bramkowym zablokował podanie.

Arsenal po stracie gola rzucił się do odrabiania strat. Jednak póki co wygląda to niczym atak chomika na psa.

Gol! Strzelił Matt Ritchie. Asystował mu Ayoze Perez. Slimani powalczył o piłkę, Perez przedłużył zagranie piętą, a Ritchie z ok. 10 metrów do siatki na 2:1!

Arsenal. Schodzi: Joseph Willock. Wchodzi: Danny Welbeck.

Mocny strzał, ale minimalnie niecelny, oddał z ok. 18 metrów Iwobi.

Z dystansu uderzał Matt Ritchie, ale ponad bramką. Coraz większe nudy po przerwie.

Newcastle. Schodzi: Dwight Gayle. Wchodzi: Islam Slimani.

Ożywiły się trybuny, ożywili się gracze gospodarzy. Na jak długo?

Gra toczy się w środku pola, momentami zbyt wiele chaosu i niedokładnych zagrań.

Chambers dośrodkował z prawej strony Pierre-Emerick Aubameyang głową zgrywał piłkę do... nikogo.

Kontra Newcastle, ale Perez dał się wyprzedzić rywalowi i Arsenal przejął piłkę.

Spokojny początek drugiej części meczu. Żadna z drużyn nie rzuca zbyt wielu sił do ofensywy.

Iwobi zagrał piłką ręką w polu karnym, oczywiście w "szesnastce" rywala.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Arsenal prowadził, przeważał, ale gospodarze niespodziewanie doprowadzili do remisu i spotkanie wyrównało się.

Doliczona została minuta.

Spartaczył znakomitą okazję Joseph Willock, który nie trafił w piłkę będąc dziesięć metrów przed bramką.

Po dośrodkowaniu z rogu głową ponad bramką uderzył Shkodran Mustafi.

Pierre-Emerick Aubameyang z rzutu wolnego w mur, po chwili dogrywał Mustafi, a Chambers z kilku metrów obok bramki.

Chambers z woleja sprzed pola karnego, ale źle i wprost w bramkarza.

Po wyrównującym golu Newcastle atakuje, Arsenal anemicznie rozgrywa piłkę.

Gol! Strzelił Ayoze Perez. Asystował mu DeAndre Yedlin. Dość niespodziewanie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zagranie na skrzydło do Yedlina, ten dograł do Pereza, który z trudnej pozycji zmieścił piłkę między bramkarzem i słupkiem! 1:1!

Cały czas groźniejszy w ataku jest Arsenal. Newcastle pod bramką gości przebywa sporadycznie.

Arsenal komtroluje przebieg meczu. Newcastle po stracie gola nic nie potrafi zdziałać pod bramką gości.

Z dużego palca z pola karnego uderza Iwobi. W bramce pewnie Martin Dubravka.

Przy strzale Gabończyka piłka trafiła w wyciągniętą rękę obrońcy. Arsenalowi należał się rzut karny! Katastrofalny błąd arbitra!

Newcastle stara się odpowiedzieć Arsenalowi, ale nadziewa się na kontry. Przed momentem Pierre-Emerick Aubameyang z pola karnego uderzył ponad bramką.

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Pierre-Emerick Aubameyang. Pierwsza groźniejsza akcja Kanonierów i gol! Podanie w pole karne do Aubemayanga, ten nie mógł uderzać z ostrego kąta i podał do Lacaette'a, który z pierwszej piłki, z powietrza uderzył pod poprzeczkę. 0:1!

Kenedy ostro potraktował rywala. Obyło się bez napomnienia.

Arsenal rozgrywa piłkę na własnej połowie, Newcastle nie kwapi się do pressingu.

Płaski strzał z dystansu oddał Kenedy, Petr Cech pewnie obronił.

Aktywne w ofensywie Newcastle, gracze Arsenalu przerywają ataki gospodarzy w okolicach linii pola karnego.

Sprzed pola karnego uderzał Alexandre Lacazette, ale źle trafił w piłkę i ta minęła cel.

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, ale niewiele z tego wyniknęło. Piłkę przejęli goście.