Olympique Lyon
11' Mariano Diaz 23' Nabil Fekir 45' Nabil Fekir 48' Mapou Yanga-Mbiwa 52' Anthony Lopes 68' Mouctar Diakhaby 90+5' Nabil Fekir
AS Monaco
17' Rony Lopes 34' Adama Traore 55' Adama Traore
3:2

Bramka w doliczonym czasie dała zwycięstwo gospodarzom!

Gol! Strzelił Nabil Fekir.

Dwa gole i asysta - oto dorobek Nabila Fekira, który w doliczonym czasie rozstrzygnął mecz perfekcyjnym strzałem na 3:2 z rzutu wolnego!

Monaco. Schodzi: Balde Diao Keita. Wchodzi: Guido Carrillo.

Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

Nabil Fekir kopnął piłkę z bliska do bramki Monaco, ale publiczność z Lyonie nie może się cieszyć. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Monaco. Schodzi: Thomas Lemar. Wchodzi: Gabriel Boschilia.

Również Fernando Marcal stara się być języczkiem u wagi w końcówce tego pojedynku, jednak nie zakończył swojego rajdu dobrym dośrodkowaniem i tylko sprowokował Youriego Tielemansa do kontrataku.

Ol. Lyon. Schodzi: Ferland Mendy. Wchodzi: Fernando Marcal.

Myziane Maolida zaznaczył swoje wejście na boisko uderzeniem zza pola karnego. W ostatnim momencie obrońca Monaco wyciągnął nogę, a odbita od niej rykoszetem futbolówka wyszła na korner.

Ol. Lyon. Schodzi: Tanguy Ndombele. Wchodzi: Myziane Maolida.

Monaco. Schodzi: Adama Traore. Wchodzi: Youri Tielemans.

Nie zmienia Leonardo Jardim, choć w ostatnim minutach piłka jest częściej w szesnastce jego zespołu. Olympique Lyon stawia dookoła niej zamek i szuka miejsca do oddania decydującego uderzenia.

Kwadrans do końca spotkania. Rozpoczął go symbolicznie Nabil Fekir anemicznym strzałem prosto w rękawice bramkarza AS Monaco.

Trzeci raz zadrżał słupek bramki AS Monaco! Po faulu na Nabilu Fekirze z rzutu wolnego strzelił Mariano Diaz i centymetrów zabrakło mu do pokonania Danijela Subasicia.

Żółtą kartkę za faul na Keicie Balde otrzymał Mouctar Diakhaby.

Bezbramkowo po przerwie, choć są sytuacje strzeleckie. Na pudło Adamy Traore odpowiedział po przeciwnej stronie boiska Mariano Diaz, którego płaskie uderzenie zatrzymał Danijel Subasić.

Nie do pomyślenia, że Adama Traore zmarnował tę sytuację podbramkową. Miał mnóstwo miejsca i czasu, żeby pokonać Anthony'ego Lopesa, tymczasem strzelił metr obok słupka!

Ol. Lyon. Schodzi: Bertrand Traore. Wchodzi: Memphis Depay.

Nabil Fekir wpadł w pole karne przyjezdnych i już składał się do oddania strzału z ostrego kąta, kiedy nadbiegł Kamil Glik i wyekspediował futbolówkę na korner.

Balde Diao Keita przed szansą na zdobycie gola. Byłego zawodnika Lazio zatrzymał Anthony Lopes i mistrz Francji wywalczył jedynie korner.

Posypały się kartoniki w drugiej połowie. Piłkarze zapomnieli, że przed przerwą lepiej wychodziło im atakowanie bramki przeciwnika niż jego nóg.

Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Adama Traore.

Żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie otrzymał Anthony Lopes.

Gola z rzutu wolnego próbował zdobyć Joao Moutinho. Długo mierzył środkowy pomocnik AS Monaco, jednak to nie pomogło ominąć muru Olympique.

Żółtą kartkę za ostre przewinienie otrzymał Mapou Yanga-Mbiwa.

Tak samo jak na początku pierwszej części futbolówka na połowie gospodarzy. AS Monaco próbuje przejąć kontrolę nad wydarzeniami.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy po przerwie padną kolejne gole?

Dużo wrażeń w pierwszej połowie.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Nabil Fekir.

Terence Kongolo ponownie nie wiedział co się dzieje dookoła niego, jednak w ostatnim momencie zdążył zablokować uderzenie Kenny'ego Tete i Olympique Lyon miał wyłącznie korner.

Kamil Glik przeciął wrzutkę Mariano Diaza, który wcześniej ośmieszył Terence'a Kongolo w bocznym sektorze boiska.

Piłkarze strzelają jak na zawołanie. Wydawało się, że Olympique Lyon kontroluje wydarzenia w tym fragmencie spotkania, tymczasem Adama Traore doszedł do dwóch sytuacji podbramkowych, z których drugą wykorzystał.

Gol! Strzelił Adama Traore. Asystował mu Rony Lopes.

Potężnie, celnie, nie do obrony! AS Monaco wyrównało po raz drugi. Adama Traore huknął w okienko sprzed sprzed pola karnego po przytomnym odegraniu Rony'ego Lopesa.

Rozpędzeni prowadzeniem są gospodarze. Bertrand Traore zatańczył przed polem karnym i oddał uderzenie blisko spojenia słupka z poprzeczką.

Kilku piłkarzy Olympique dopadło do sędziego i domagało się rzutu karnego. Piłka po strzale Mariano Diaza trafiła w rękę Kamila Glika, jednak arbiter nie uznał tego zagrania za nieprzepisowe.

Mouctar Diakhaby walczył z Kamilem Glikiem w polu karnym AS Monaco. Sędzia upomniał słownie obu zawodników przed rzutem wolnym.

Nabil Fekir strzelił szóstego gola w sezonie.

Nie można narzekać na brak wrażeń w Lyonie. Trzy gole, dwa słupki i wysokie tempo widowiska.

Gol! Strzelił Nabil Fekir. Asystował mu Ferland Mendy.

Nabil Fekir dokłada gola do asysty i Lyon jest ponownie na prowadzeniu! Gospodarze rozmontowali defensywę z Monako kilkoma podaniami, a Fekir strzelił na 2:1 bez chwili zastanowienia.

Tanguy Ndombele huknął celnie z ponad 30 metrów, ale nie zaskoczył swoim strzałem Danijela Subasicia. Pierwsza w tym spotkaniu pewna interwencja doświadczonego bramkarza.

Gol! Strzelił Rony Lopes. Asystował mu Balde Diao Keita.

Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie! Świetne podanie Keity Balde zaskoczyło całą defensywę Lyonu i Rony Lopes pokonał płaskim strzałem Antony'ego Lopesa w sytuacji sam na sam.

Mocne otwarcie Mariano Diaza i całego zespołu.

Gol! Strzelił Mariano Diaz. Asystował mu Nabil Fekir.

Po dwóch słupkach skończyło się szczęście AS Monaco! Mariano Diaz dał prowadzenie gospodarzom uderzeniem z bliska po wstrzeleniu Nabila Fekira, którego nie przecięli ani stoperzy gości, ani Danijel Subasić.

Danijel Subasić zrobił cyrk we własnym polu bramkowym po podaniu Kamila Glika. Dobiegł do golkipera Mariano Diaz, wygarnął piłkę spod jego nóg i wślizgiem strzelił w słupek.

Słupek! Pierwsza odpowiedź Lyonu i od razu zapachniało prowadzeniem. Z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minął się Mariano Diaz, ale za jego plecami był jeszcze Lucas Tousart i główkował w obramowanie.

Piłka głównie na połowie uczestnika Ligi Europy, jednak drużyna z księstwa ma problem z wykonaniem podania w pole karne. Na początku spotkania dobrze jest ustawiona defensywa z Lyonu.

Olympique Lyon w białych strojach z niebiesko-czerwonym pasem, natomiast przyjezdni w szarych koszulkach i spodenkach.

Pierwszy gwizdek!

Kto wygra mecz?

Minuty przed pojedynkiem!

Ławka rezerwowych Olympique Lyon: Mathieu Gorgelin - Fernando Marcal, Rafael da Silva, Dylan Mboumbouni, Jordan Ferri, Myziane Maolida, Memphis Depay

Ławka rezerwowych AS Monaco: Diego Benaglio - Gabriel Boschilia, Guido Carrillo, Adama Diakhaby, Kevin N'Doram, Djibril Sidibe, Youri Tielemans

Sędzia: Benoit Bastien.

Olympique Lyon jest na razie poza miejscami premiowanymi awansem do europejskich pucharów, ale kiedy w tym sezonie gościł na stadionie Paris Saint-Germain, była blisko zapunktowania.

Po przerwie reprezentacyjnej Ligue 1 powraca z mocnym uderzeniem. W Lyonie dojdzie do pojedynku dwóch uczestników europejskich pucharów. Olympique Lyon podejmie AS Monaco z Kamilem Glikiem w jedenastce.