Primera Division: 29. kolejka
18 mar 2018 16:15
90+2'

Groźnie pod bramką Barcelony. Po strzale z czuba Aduriza piłkę złapał Marc-Andre ter Stegen.

7
4
3
4
5
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

8
5
2
2
2
88'

Z indywidualnym rajdem ruszył Lionel Messi, który strzelił po ziemi obok bramki.

3
7
4
7
86'

Fatalna próba przelobowania ter Stegena przez Aduriza. Piłka w rękawicach bramkarza Barcelony.

7
5
85'
81'

Po strzale Messiego z dystansu piłka wylądowała w rękawicach Kepy.

2
1
6
7
12
78'

Błąd sędziego, który niepotrzebnie odgwizdał pozycję spaloną Aduriza. Na jego szczęście - napastnik Athletic przestrzelił w dobrej sytuacji.

6
3
4
1
75'

Aritz Aduriz główkował nad poprzeczką bramki Barcelony.

4
5
7
2
3
74'

Barcelona. Schodzi: Paco Alcacer. Wchodzi: Aleix Vidal.

71'

Athletic. Schodzi: Sabin Merino. Wchodzi: Aritz Aduriz.

69'

Niestety nie jest to porywające widowisko po przerwie. Chyba obie ekipy czekają już na końcowy gwizdek. My jeszcze liczymy na emocje.

3
3
6
7
4
64'

W ostatnich minutach niewiele dzieje się na boisku. FC Barcelona kontroluje spotkanie i spokojnie oddala grę od własnego pola karnego.

10
5
2
64'
63'
58'

Philippe Coutinho oddał niesygnalizowany strzał po ziemi, jednak trafił wprost w bramkarza. Barcelona nie atakuje już z takim animuszem jak przed przerwą.

2
2
3
7
5
55'

Lionel Messi strzelił z rzutu wolnego w mur. Dobitka również zablokowana.

4
3
3
4
10
53'

Sabin Merino został przyblokowany przy strzale z linii pola karnego i wywalczył rzut rożny, po którym goście nie zdołali zagrozić bramce lidera.

6
1
1
1
51'

Sabin Merino wpadł w pole karne Barcelony, ale strzelił bardzo lekko, a na dodatek kilka metrów obok bramki.

4
1
48'

Ponad 84 tysięcy fanów pojawiło się dzisiaj na Camp Nou w Barcelonie

9
7
3
1
1
47'

Doczekaliśmy się pierwszego strzału w wykonaniu gości. Inigo Lekue przeprowadził rajd i uderzył z dystansu metr obok słupka.

4
4
8
3
1
46'

Początek II połowy.

7
5
46'
2
1
2
2
45'

W strzałach 11:0 (w celnych 9:0).

14
8
6
44'

Ousmane Dembele zagrał na 17. metr do Paulinho, który trafił w słupek. Wcześniej 2-krotnie w poprzeczkę uderzył Philippe Coutinho.

8
1
6
7
6
42'

Lionel Messi mógł zanotować kolejny strzał w światło bramki z dystansu, jednak tym razem trafił w klubowego kolegę - Paco Alcacera.

1
1
8
9
7
40'

Żółtą kartkę otrzymał Inigo Lekue. Gracz Athletic przez dobre 10 metrów starał się nieprzepisowo zatrzymać Messiego. Argentyńczyk w końcu się przewrócił.

Athletic Bilbao
2
2
2
4
5
39'

Żółtą kartkę otrzymał Ousmane Dembele. Piłkarz Barcelony nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra.

1
5
6
7
34'

Druga poprzeczka po strzale Philippe CoutinhoPaulinho kapitalnie zgrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne, a Brazylijczyk w trudnej sytuacji starał się przelobować Kepę. Piłka po obramowaniu wleciała na bramkę Athletic.

7
8
5
8
4
30'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Ousmane Dembele.

Ta bramka musiała w końcu wpaść! Dembele zagrał płasko przed pole karne do Messiego, który po mierzonym strzale po ziemi podwyższył rezultat.

73
45
7
5
8
27'

W strzałach 7:0. Athletic w ofensywie zupełnie nie istnieje.

13
6
3
2
1
26'

Mamy kolejną wyśmienitą okazję! Z najbliższej odległości uderzył Ousmane Dembele, a Kepa Arrizabalaga instynktownie obronił. Do dobitki szykował się jeszcze Lionel Messi, lecz został zablokowany.

1
1
3
2
8
25'

FC Barcelona dalej dominuje, ale już nie z takim animuszem jak kilka minut temu.

3
1
1
5
4
21'

Kepa Arrizabalaga kapitalnie wybiegł z bramki i poza polem karnym uprzedził Ousmane Dembele. Golkiper jest na razie najlepszym zawodnikiem Athletic.

8
2
2
1
5
19'

Powtórki bramki z 8. minuty pokazują, że Jordi Alba w momencie podania był na centymetrowym spalonym.

5
8
8
4
3
17'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti. Za przepychanki w polu karnym Athletic.

FC Barcelona
3
2
5
11
9
16'

Niemalże kopia bramki z 8. minuty. Dogranie Alby w kierunku Messiego szczęśliwie jednak przeciął jeden z defensorów.

5
4
4
8
8
14'

Trwa oblężenie bramki Athletic. Philippe Coutinho huknął w poprzeczkę.

18
7
16
10
8
12'

Z ostrego kąta w bramkarza uderzył Lionel Messi. Pachnie drugim golem.

14
9
4
3
3
12'

FC Barcelona rozkręca się! Po ładnej akcji z 17. metrów w światło bramki uderzył Lionel Messi. Golkiper wybił piłkę na rzut rożny.

9
5
5
6
4
11'

Po fatalnym błędzie Mikela San Jose Ivan Rakitić przejął piłkę, odegrał do Messiego, który minął dwóch rywali i zatrzymał się dopiero trzecim.

5
3
1
1
9
11'

Paulinho uderzył płasko z dystansu w sam środek i Kepa Arrizabalaga nie miał problemu ze złapaniem piłki.

8
4
5
5
8'

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Jordi Alba. Obrona Athletic rozklepana! Lionel Messi wypuścił w pole karne Albę, który wycofał na 11. metr do zupełnie niepilnowanego Alcacera. Napastnik Barcelony tylko dopełnił formalności.

3
4'

Pierwsza okazja dla Barcelony. Lionel Messi wywalczył rzut wolnym przed polem karnym i przymierzył pod poprzeczkę bramki Athletic. Kepa Arrizabalaga zdołał jednak wybić piłkę na korner.

7
5
6
7
8
15:15

W ostatnich 13. ligowych meczach na Camp Nou między tymi drużynami zawsze wygrywała FC Barcelona. Ostatni punkt Athletic przywiózł Camp Nou w styczniu 2004 roku. Na zwycięstwo w stolicy Katalonii czeka od listopada 2001 roku.

7
4
1
1
3
15:15

FC Barcelona jest jedyną niepokonaną drużyną w Primera Division. "Duma Katalonii" ma 8 punktów przewagi nad drugim Atletico, a w niedzielne popołudnie podejmie Athletic Bilbao. Baskowie ostatnio odpadli z rozgrywek Ligi Europy (po dwumeczu z Marsylią), a w Hiszpanii plasują się dopiero na 13. miejscu. Z 5 ligowych wyjazdów w 2018 roku Athletic przywiózł tylko 2 punkty.