FC Barcelona
8' Paco Alcacer 17' Samuel Umtiti 30' Lionel Messi 39' Ousmane Dembele
Athletic Bilbao
40' Inigo Lekue
2:0

Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo Barcelony, niestety pod względem emocji mecz skończył się już po 45. minutach. II połowa do zapomnienia.

Groźnie pod bramką Barcelony. Po strzale z czuba Aduriza piłkę złapał Marc-Andre ter Stegen.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Z indywidualnym rajdem ruszył Lionel Messi, który strzelił po ziemi obok bramki.

Fatalna próba przelobowania ter Stegena przez Aduriza. Piłka w rękawicach bramkarza Barcelony.

Barcelona. Schodzi: Philippe Coutinho. Wchodzi: Andre Gomes.

Po strzale Messiego z dystansu piłka wylądowała w rękawicach Kepy.

Błąd sędziego, który niepotrzebnie odgwizdał pozycję spaloną Aduriza. Na jego szczęście - napastnik Athletic przestrzelił w dobrej sytuacji.

Aritz Aduriz główkował nad poprzeczką bramki Barcelony.

Barcelona. Schodzi: Paco Alcacer. Wchodzi: Aleix Vidal.

Athletic. Schodzi: Sabin Merino. Wchodzi: Aritz Aduriz.

Niestety nie jest to porywające widowisko po przerwie. Chyba obie ekipy czekają już na końcowy gwizdek. My jeszcze liczymy na emocje.

W ostatnich minutach niewiele dzieje się na boisku. FC Barcelona kontroluje spotkanie i spokojnie oddala grę od własnego pola karnego.

Athletic. Schodzi: Markel Susaeta. Wchodzi: Inaki Williams.

Philippe Coutinho oddał niesygnalizowany strzał po ziemi, jednak trafił wprost w bramkarza. Barcelona nie atakuje już z takim animuszem jak przed przerwą.

Lionel Messi strzelił z rzutu wolnego w mur. Dobitka również zablokowana.

Sabin Merino został przyblokowany przy strzale z linii pola karnego i wywalczył rzut rożny, po którym goście nie zdołali zagrozić bramce lidera.

Sabin Merino wpadł w pole karne Barcelony, ale strzelił bardzo lekko, a na dodatek kilka metrów obok bramki.

Ponad 84 tysięcy fanów pojawiło się dzisiaj na Camp Nou w Barcelonie

Doczekaliśmy się pierwszego strzału w wykonaniu gości. Inigo Lekue przeprowadził rajd i uderzył z dystansu metr obok słupka.

Początek II połowy.

Koniec pierwszej połowy. Totalna dominacja Barcelony, Athletic w ataku nie istnieje, a na dodatek źle spisuje się w obronie. Gospodarze prowadzą 2:0 i jest to najmniejszy wymiar kary.

W strzałach 11:0 (w celnych 9:0).

Ousmane Dembele zagrał na 17. metr do Paulinho, który trafił w słupek. Wcześniej 2-krotnie w poprzeczkę uderzył Philippe Coutinho.

Lionel Messi mógł zanotować kolejny strzał w światło bramki z dystansu, jednak tym razem trafił w klubowego kolegę - Paco Alcacera.

Żółtą kartkę otrzymał Inigo Lekue. Gracz Athletic przez dobre 10 metrów starał się nieprzepisowo zatrzymać Messiego. Argentyńczyk w końcu się przewrócił.

Żółtą kartkę otrzymał Ousmane Dembele. Piłkarz Barcelony nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra.

Druga poprzeczka po strzale Philippe CoutinhoPaulinho kapitalnie zgrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne, a Brazylijczyk w trudnej sytuacji starał się przelobować Kepę. Piłka po obramowaniu wleciała na bramkę Athletic.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Ousmane Dembele.

Ta bramka musiała w końcu wpaść! Dembele zagrał płasko przed pole karne do Messiego, który po mierzonym strzale po ziemi podwyższył rezultat.

W strzałach 7:0. Athletic w ofensywie zupełnie nie istnieje.

Mamy kolejną wyśmienitą okazję! Z najbliższej odległości uderzył Ousmane Dembele, a Kepa Arrizabalaga instynktownie obronił. Do dobitki szykował się jeszcze Lionel Messi, lecz został zablokowany.

FC Barcelona dalej dominuje, ale już nie z takim animuszem jak kilka minut temu.

Kepa Arrizabalaga kapitalnie wybiegł z bramki i poza polem karnym uprzedził Ousmane Dembele. Golkiper jest na razie najlepszym zawodnikiem Athletic.

Powtórki bramki z 8. minuty pokazują, że Jordi Alba w momencie podania był na centymetrowym spalonym.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti. Za przepychanki w polu karnym Athletic.

Niemalże kopia bramki z 8. minuty. Dogranie Alby w kierunku Messiego szczęśliwie jednak przeciął jeden z defensorów.

Trwa oblężenie bramki Athletic. Philippe Coutinho huknął w poprzeczkę.

Z ostrego kąta w bramkarza uderzył Lionel Messi. Pachnie drugim golem.

FC Barcelona rozkręca się! Po ładnej akcji z 17. metrów w światło bramki uderzył Lionel Messi. Golkiper wybił piłkę na rzut rożny.

Po fatalnym błędzie Mikela San Jose Ivan Rakitić przejął piłkę, odegrał do Messiego, który minął dwóch rywali i zatrzymał się dopiero trzecim.

Paulinho uderzył płasko z dystansu w sam środek i Kepa Arrizabalaga nie miał problemu ze złapaniem piłki.

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Jordi Alba. Obrona Athletic rozklepana! Lionel Messi wypuścił w pole karne Albę, który wycofał na 11. metr do zupełnie niepilnowanego Alcacera. Napastnik Barcelony tylko dopełnił formalności.

Jak zakończy się spotkanie?

Pierwsza okazja dla Barcelony. Lionel Messi wywalczył rzut wolnym przed polem karnym i przymierzył pod poprzeczkę bramki Athletic. Kepa Arrizabalaga zdołał jednak wybić piłkę na korner.

Zaczynamy!

W ostatnich 13. ligowych meczach na Camp Nou między tymi drużynami zawsze wygrywała FC Barcelona. Ostatni punkt Athletic przywiózł Camp Nou w styczniu 2004 roku. Na zwycięstwo w stolicy Katalonii czeka od listopada 2001 roku.

FC Barcelona jest jedyną niepokonaną drużyną w Primera Division. "Duma Katalonii" ma 8 punktów przewagi nad drugim Atletico, a w niedzielne popołudnie podejmie Athletic Bilbao. Baskowie ostatnio odpadli z rozgrywek Ligi Europy (po dwumeczu z Marsylią), a w Hiszpanii plasują się dopiero na 13. miejscu. Z 5 ligowych wyjazdów w 2018 roku Athletic przywiózł tylko 2 punkty.

Spotkanie poprowadzi Jaime Latre.

Są zmiany w podstawowej jedenastce Barcelony. Z powodu urazów w kadrze Barcelony zabrakło Sergio Busquetsa, Nelsona Semedo, Thomasa Vermaelena i Denisa Suareza. Ponadto za kartki musi pauzować Luis Suarez, a jedynie na ławce mecz rozpocznie Andres Iniesta.