Villarreal CF
70' Roger Martinez 79' Alvaro Gonzalez 79' Samuel Castillejo 86' Samuel Castillejo 88' Roger Martinez 90+4' Salem Al-Dawsari
Real Madryt
11' Gareth Bale 32' Cristiano Ronaldo 49' Luka Modrić 84' Casemiro 89' Toni Kroos
2:2

Real Madryt miał dwa gole przewagi, a tylko zremisował.

Żółtą kartkę otrzymał Salem Al-Dawsari za przerwanie akcji Królewskich.

Dodatkowo cztery minuty od sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Toni Kroos. Posypały się kartoniki w drugiej połowie.

Żółtą kartkę za poturbowanie Raphaela Varane'a otrzymał Roger Martinez.

Gol! Strzelił Samuel Castillejo.

Wyrównanie stało się faktem! Ambitna postawa Villarreal poskutkowała drugim golem i Królewscy muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu! Samuel Castillejo z zimną krwią wymanewrował bramkarza i trafił do pustej siatki.

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro za przewinienie taktyczne.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Castillejo. Także wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik dostał kartonik.

Trochę poplątały się nogi gospodarzom. Ich ostatnie ataki wyglądały imponująco tylko do czasu.

Kolejne przewinienie i żółtą kartkę otrzymał Alvaro Gonzalez.

Interesujące spotkanie. Villarreal dostał wiatru w żagle i na pewno będzie atakować w kwadransie na zakończenie regulaminowego czasu.

Karim Benzema mógł śmiało odzyskać dwubramkowe prowadzenie dla zespołu z Santiago Bernabeu. Wydawało się jakby Francuz stracił orientację w przestrzeni, a sytuacyjne uderzenie po ziemi zatrzymał bramkarz.

Real. Schodzi: Isco. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Gol! Strzelił Roger Martinez.

As wprowadzony przez trenera Villarreal z ławki rezerwowych przedłuża nadzieję gospodarzy na zapunktowanie. Po pięknym uderzeniu pod poprzeczkę Real ma już tylko gola zaliczki.

Villarreal. Schodzi: Enes Unal. Wchodzi: Roger Martinez.

Bramka kontaktowa mogła podgrzać temperaturę końcówki spotkania. Wisiała ona w powietrzu, jednak Sergio Ramos nie pozwolił, żeby padła. Kapitalna interwencja reprezentanta Hiszpanii po strzale Enesa Unala. Napastnika Villarreal uruchomił wrzutką Nicola Sansone.

Królewscy wybrali się z atakiem na połowę przeciwnika. Jego efekt nie był piorunujący. Karim Benzema wpadł w pułapkę ofsajdową gospodarzy i jego uderzenie nie miało już znaczenia.

Dani Carvajal również uderzył zza pola karnego. Jeszcze bardziej niecelnie niż kilka minut wcześniej Enes Unal.

Real. Schodzi: Luka Modrić. Wchodzi: Lucas Vazquez.

Enes Unal nie przestraszył się odległości dzielącej go od bramki Realu Madryt i zdecydował się na strzał. Nieznaczne pudło. Kibice byli przekonani, że zobaczą spektakularnego gola.

Villarreal. Schodzi: Javi Fuego. Wchodzi: Salem Al-Dawsari.

Rodri Hernandez nie popisał się swoim strzałem z dystansu. Wyraźne pudło i Żółta Łódź Podwodna ma coraz mniej czasu na odebranie przeciwnikowi prowadzenia.

Luca Zidane jest czujny i mocno chce zachować w tym spotkaniu czyste konto. Bramkarz madrytczyków uprzedził na przedpolu Nicolę Sansone po prostopadłym podaniu Adriana Marina.

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Javiego Fuego. Sędzia wezwał na boisko medyków Villarreal.

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Luka Modrić.

Mario Gaspar chciał odważnie ominąć Marcelo. Brazylijczyk nie dał się zaskoczyć i można się spodziewać, że niebawem zaplanuje rewanż.

Piłka ponownie w grze.

Czy Villarreal CF wyrówna po przerwie?

Real blisko zwycięstwa po 45 minutach.

Po wznowieniu Andresa Fernandeza jego kompani z pola nie utrzymali się długo w posiadaniu piłki. Po stracie gospodarzy huknął Toni Kroos i musiał ponownie interweniować bramkarz.

Cristiano Ronaldo. Nie można go spuścić ze wzroku nawet na sekundę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Portugalczyk nieznacznie chybił. W tej sytuacji od bramki Andres Fernandez.

Luka Modrić zmusił do wysiłku Andresa Fernandeza. Dobra próba, ale jeszcze lepsza interwencja i Królewscy muszą pracować nadal na trzeciego gola.

Marcelo miał apetyt na jeszcze jedną asystę, jednak tym razem obrońca Villarreal znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Marcelo.

Drugie trafienie faworyta stało się faktem. Cristiano Ronaldo oderwał się od obrońców przeciwnika, a że wrzutka Marcelo była wypieszczona, to wystarczyło strzelić po niej głową do siatki.

Pablo Fornals wreszcie znalazł miejsce do uderzenia z dystansu. Co ciekawe między nogami Raphaela Varane'a. Zasłonięty bramkarz Realu Madryt miał szczęście, że futbolówka nie turlała się w światło bramki.

62 procent posiadania piłki po stronie Realu Madryt. Przewaga w tym elemencie powiększyła się w kilku ostatnich minutach.

Cristiano Ronaldo dostał jasny komunikat od sędziego. "Chłopie, wstawaj, nie podyktuję rzutu karnego w takiej sytuacji".

Luka Modrić stanął na drodze Enesa Unala, który postanowił wzorem Pablo Fornalsa oddać uderzenie z dystansu. Luca Zidane czeka na trudny egzamin, ponieważ na razie wyręczają go piłkarze z pola.

Kręcą się gospodarze po obrzeżach pola karnego Realu Madryt, ale niewiele z tego wynika. Pablo Fornals szukał miejsca do oddania strzału, jednak za długo i wszyscy rywale wiedzieli, co się święci.

Luca Zidane nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki po strzale ostrzegawczym Roberto Soriano.

Jeszcze korner i po dośrodkowaniu najlepiej interweniował Sergio Ramos.

Villarreal jest zobligowany do atakowania, ale oczywiście nie rzuca się na hurra do przodu. Pablo Fornals zrobił przewagę na skrzydle, ale nie ominął swoim dośrodkowaniem Daniego Carvajala.

Sędzia nakazał Enesowi Unalowi natychmiast podnieść się z boiska. Jego zdaniem Casemiro popisał się czystym wślizgiem.

Wymarzony początek dla Królewskich. Na własnym stadionie nie potrafili strzelić gola Villarreal przez 90 minut, a w rewanżu prowadzą po nieco ponad 10 minutach.

Tak samo jak w poprzednim meczu madrytczyków pierwsze słowo należy do Garetha Bale'a. Dobrze dysponowany w ostatnim czasie Walijczyk strzelił na 1:0 po uprzednim wymanewrowaniu Daniele Bonery.

Tak samo jak trzy minuty wcześniej zabrakło elementu zaskoczenia w strzale zawodnika Realu Madryt. Cristiano Ronaldo huknał mocno, ale prosto w dobrze ustawionego Andresa Fernandeza.

Mario Gaspar był najwidoczniej w piątek na siłowni. Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie defensora, który słynie z ofensywnej gry na prawym skrzydle.

Długa wymiana podań przez zawodników Realu Madryt zakończona uderzeniem Sergio Ramosa zza pola karnego. Udanie interweniował Andres Fernandez.

Riposta gospodarzy, którzy dają do zrozumienia finaliście Ligi Mistrzów, że nie zamierzają statystować w pojedynku z nim. Po prostopadłym podaniu Enes Unal strzelił po ziemi nieznacznie obok słupka.

Pierwsza akcja grających w białych strojach Królewskich i w centrum wydarzeń był Toni Kroos. Defensywa Villarreal poradziła sobie z wrzutką Niemca.

Sędzia rozpoczął pojedynek.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Jose Sanchez Martinez

W przedostatniej kolejce Primera Division oba kluby trochę postrzelały. Villarreal pokonał 4:2 Deportivo La Coruna, natomiast stołeczna drużyna zdemolowała 6:0 Celtę Vigo na Santiago Bernabeu.

Królewscy przegrali w styczniu z Villarreal na własnym stadionie. Jedynego gola stracili w 87. minucie po strzale Pablo Fornalsa. Oddali aż 28 strzałów w kierunku bramki przyjezdnych, ale tylko co czwarty był celny.

Przed finałem Ligi Mistrzów piłkarze Realu Madryt podsumowują sezon w Primera Division meczem z Villarreal CF. Oba kluby dostały się w tym sezonie do europejskich pucharów.