Inter Mediolan
15' Joao Miranda 25' Matias Vecino 28' Mauro Icardi 63' Mauro Icardi 66' Roberto Gagliardini 79' Ivan Perisić 90' Mauro Icardi 90' Mauro Icardi 90+4' Eder
AC Milan
22' Alessio Romagnoli 56' Suso 81' Giacomo Bonaventura 89' Ricardo Rodriguez
3:2

Gorące derby dla Interu Mediolan!

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Eder.

Inter. Schodzi: Mauro Icardi. Wchodzi: Davide Santon.

Doliczone 3 minuty.

Żółtą kartkę za zdjęcie koszulki otrzymał Mauro Icardi.

Gol! Strzelił Mauro Icardi.

Hat-trick! Mauro Icardi zmienił rzut karny w gola po uprzednim zmyleniu bramkarza. Inter Mediolan po raz trzeci na prowadzeniu!

Żółtą kartkę za przytrzymanie przeciwnika otrzymał Ricardo Rodriguez. Rzut karny dla Interu Mediolan!

Kombinacja w polu karnym Milanu zakończona strzałem Edera. W ostatnim momencie przed zmiennika wbiegł Ricardo Rodriguez i zablokował być może najważniejsze uderzenie derbów.

Inter. Schodzi: Borja Valero. Wchodzi: Eder.

Gol! Strzelił Giacomo Bonaventura.

Wpakował piłkę z bliska do bramki Giacomo Bonaventura pomimo obecności Samira Handanovicia. Powinien to zrobić lepiej bramkarz Interu, a jeszcze pomógł strzelcowi niefortunną interwencją!

Żółtą kartkę za uderzenie w twarz przeciwnika otrzymał Ivan Perisić.

Po drugim trafieniu Mauro Icardiego bez wielkich sytuacji podbramkowych w polu karnym Samira Handanovicia. Robi co może Inter Mediolan, żeby tym razem nie stracić prowadzenia.

Inter. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Joao Cancelo.

Vincenzo Montella poprawił już grę swoich podopiecznych dobrą zmianą. Ciekawe, czy trener Milanu ma jeszcze jakiegoś asa w zanadrzu.

Icardi zostanie królem Mediolanu, jeżeli razem z partnerami utrzyma prowadzenie. Pozostało nieco ponad 20 minut regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Roberto Gagliardini.

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Ivan Perisić.

Po raz drugi Mauro Icardi, a Interowi opłaciła się wymiana ciosów, w jaką wszedł w ostatnich minutach! Argentyńczyk strzelił efektownie z powietrza po miękkiej wrzutce Ivana Perisicia. Chorwat wygrał pojedynek jeden na jednego z Mateo Musacchio.

Akcja za akcję. Samir Handanović zatrzymał jedną ręką strzał Giacomo Bonaventury.

Antonio Candreva do Matiasa Vecino, a ten minimalnie obok słupka. Inter Mediolan obudził się i odpowiedział niebezpiecznym atakiem. To było już trzecie uderzenie Vecino w derbach. Jest coraz bliżej gola.

Suso wyrównał, a jego drużyna ciągle atakuje!

Gol! Strzelił Suso. Asystował mu Fabio Borini.

Techniczne uderzenie zza pola karnego i jest wyrównanie! Samir Handanović nie sięgnął piłki po strzale Suso. Pachniało mocno tym golem i stał się faktem.

Pachnie wyrównaniem. Musi się zbierać Inter Mediolan, ponieważ w przeciwnym razie nie nacieszy się już długo swoim prowadzeniem. Borja Valero i Matias Vecino starają się odzyskać środek pola.

Ruszają do przodu podopieczni Montelli. Ożywili się po wejściu na murawę Patricka Cutrone. Samir Handanović musiał bronić dwa uderzenia. Te drugie Fabio Boriniego w kierunku narożnika bramki.

Piłka w bramce Interu. Wyrównanie? Nie. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Mateo Musacchio, który dobijał z bliska strzał w słupek.

Matias Vecino autorem pierwszego strzału w drugiej połowie. Gianluigi Donnarumma nie musiał dotykać sunącej poza światło bramki piłki.

Gra wznowiona po przerwie!

Milan. Schodzi: Alessio Romagnoli. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Oprawa derbów Mediolanu.

Czy AC Milan wyrówna po przerwie?

Inter Mediolan bliżej zwycięstwa po 45 minutach.

Wywołani do tablicy Rossoneri oddali celne uderzenie przed przerwą. A jednak! Fabio Borini wyprzedził Yuto Nagatomo i nogami interweniował Samir Handanović.

Matias Vecino strzelił celnie z kilkunastu metrów i interweniował pewnie Gianluigi Donnarumma. Ma co robić bramkarz Milanu, tymczasem Samir Handanović nie bronił żadnego uderzenia w pierwszej połowie.

Nie potrafi znaleźć nowej tożsamości Milan. Chciał kontrować w tym meczu, teraz musi rozgrywać i chyba potrzebuje przerwy na przeorganizowanie się.

Na razie Mauro Icardi jest głównym aktorem derbów!

Mauro Icardi strzelił płasko zza pola karnego. Dobrze ustawiony na linii Gianluigi Donnarumma co prawda złapał piłkę, ale chętniej widziałby ją po przeciwnej stronie boiska.

AC Milan nie może się już chować, musi zaatakować. Giacomo Bonaventura wyciągnął z linii obrony Milana Skriniara i sprowokował młodego Słowaka do przewinienia.

Ivan Perisić dostał podanie na lewym skrzydle i złamał akcję do środka. Płaskie uderzenie Chorwata przyjął na ciało głęboko cofnięty Lucas Biglia.

Mauro Icardi strzelił szóstego gola w sezonie i brakuje mu jeszcze jednego, żeby dostać się na podium w rankingu snajperów.

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Antonio Candreva.

Schował się na 27 minut, a kiedy się pojawił, natychmiast strzelił gola! Specjalista od derbów Mauro Icardi wbiegł między stoperów Milanu i uderzył z bliska na 1:0 po dośrodkowaniu Antonio Candrevy!

Żółtą kartkę za faul przed własnym polem karnym otrzymał Matias Vecino.

Po rzucie wolnym piłka wróciła w pole karne Gianluigiego Donnarummy. Metr obok bramki młodego Włocha główkował Joao Miranda. Kibice gospodarzy aż podskoczyli.

Żółtą kartkę za faul na Antonio Candrevie otrzymał Alessio Romagnoli.

Kilka lepszych minut Milanu. Także goście zaczęli rozgrywać piłkę, a Samir Handanović zdenerował się na swoich defensorów po strzale zza pola karnego.

Giacomo Bonaventura miał sporo miejsca na połowie przeciwnika i w tym przypadku można powiedzieć, że wywalczył "tylko" korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu spanikował Matias Vecino i Rossoneri mieli szansę na poprawkę.

Żółtą kartkę za faul na Andre Silvie otrzymał Joao Miranda.

Pierwsze tak niebezpieczne uderzenie! Antonio Candreva wykorzystał bierność obrońców Milanu i strzelił zza pola karnego w poprzeczkę.

Ricardo Rodriguez zatrzymany blisko chorągiewki. Milan miał jeszcze korner. Po krótkim rozegraniu Giacomo Bonaventury piłkę kopnął Suso prosto do koszyczka Samira Handanovicia.

Pewnie z 65 procent posiadania piłki po stronie Interu Mediolan. W jego grze jednak sporo nieporozumień, gdy tylko decyduje się na bardziej ryzykowne zagranie.

Zobligowani do prowadzenia gry są faworyci bukmacherów i wyżej notowani piłkarze Interu. Lokalny przeciwnik ma ochotę na szybkie wyprowadzenie futbolówki.

Odpowiada Milan, ale nie zakończył swojego ataku strzałem. Blisko linii pola karnego został zatrzymany Giacomo Bonaventura.

Antonio Candreva pokazał się na prawym skrzydle, ale swoim dośrodkowaniem postraszył tylko kibiców za bramką Gianluigiego Donnarummy. Marne zagranie byłego pomocnika Lazio.

Tak witali aktorów widowiska kibice Interu.

Podanie za plecy obrońców Milanu. Zorientował się najbardziej doświadczony Leonardo Bonucci i wyekspediował piłkę poza linię boczną. Od autu podopieczni Luciano Spallettego.

Pierwszy gwizdek w Mediolanie!

Choreografia kibiców Milanu.

Piłkarze na murawie. Derby rozpoczną się z tradycyjnym, małym opóźnieniem. Trybuny oczywiście wypełnione kibicami.

Kto wygra mecz?

Święto futbolu w Mediolanie!

Inter Mediolan ma w tabeli siedem punktów przewagi nad lokalnym przeciwnikiem. Jeżeli będzie lepszy w derbach zostanie samodzielnym wiceliderem i stworzy przepaść między nim a AC Milan trudną do zasypania.